Złożyłem wniosek o kartę kredytową: co teraz?

17 lutego 2021
Category: Poprawić Swoją

Do 20 kwietnia 2021 roku Experian, TransUnion i Equifax będą oferować wszystkim konsumentom w USA bezpłatne cotygodniowe raporty kredytowe za pośrednictwem AnnualCreditReport.com, aby pomóc Ci chronić swoje zdrowie finansowe podczas nagłych i bezprecedensowych trudności spowodowanych przez COVID-19.

W tym artykule:
 • Twój kredyt zostanie sprawdzony
 • Dowiesz się, że zostałeś zaakceptowanyMożesz zostać odrzuconyTwoja aplikacja może wymagać dalszej ocenyJak zwiększyć swoje szanse na uzyskanie akceptacjiNiezależnie od tego, czy ubiegasz się o pracę, studia czy kartę kredytową, gra w czekanie może być frustrująca. Po przesłaniu wniosku o wydanie karty kredytowej nie możesz zrobić nic innego, jak tylko pilnować tego listu zatwierdzającego.

  Gdy czekasz, możesz poczuć się lepiej, wiedząc, co dzieje się za kulisami. Po złożeniu wniosku o kartę kredytową Twój kredyt zostanie sprawdzony i dowiesz się, czy zostałeś zatwierdzony do korzystania z karty. Oto, jak działa ten proces, co możesz zrobić, aby się przygotować i jak możesz przekonać wystawcę, jeśli Twoja aplikacja zostanie odrzucona.

  Twój kredyt zostanie sprawdzony

  Składając wniosek o kartę kredytową, udzielasz wystawcy kredytu pozwolenia na dostęp do swoich raportów kredytowych i ocen kredytowych, i nie bez powodu. Twoje raporty kredytowe i wyniki pokazują, w jaki sposób wystawca karty kredytowej może stwierdzić, czy może Ci ufać, że spłacisz swoje długi.

  Jeśli Twój raport kredytowy wykazuje długi schemat odpowiedzialnego wykorzystania kredytu, Twoje wyniki kredytowe będą wysokie i będziesz odwoływać się do wystawcy karty kredytowej. Z drugiej strony, jeśli nie masz ugruntowanej i pozytywnej historii kredytowej, będziesz narażony na wysokie ryzyko kredytowe.

  Wkrótce po tym, jak wystawca sprawdzi Twój kredyt, wyśle ​​powiadomienie do trzech głównych biur kredytowych (Experian, TransUnion i Equifax), że złożyłeś wniosek o wydanie karty kredytowej. Spowoduje to umieszczenie trudnego zapytania w pliku kredytowym i pozostanie tam przez dwa lata. Tak długo, jak twarde zapytanie dotyczy twojego raportu, zostanie uwzględnione w twoich ocenach kredytowych, choć w mniejszym stopniu w miarę upływu miesięcy.

  Dowiesz się, że zostałeś zaakceptowany

  W zależności od metody aplikacji i podanych informacji może minąć od kilku minut do tygodni, zanim uzyskasz zgodę.

  Jeśli złożyłeś wniosek online lub telefonicznie, wystawca kredytu szybko rozpocznie przeglądanie informacji o wniosku, dzięki czemu otrzymasz odpowiedź niemal natychmiast. Jeśli wyślesz swoją aplikację pocztą, może minąć więcej niż tydzień, zanim dowiesz się, czy zostałeś zatwierdzony.

  Jeśli jesteś na skraju kwalifikacji, mogą wystąpić opóźnienia w przypadku wszystkich typów wniosków. Twoje dochody lub ocena zdolności kredytowej mogą utrudnić podjęcie decyzji, więc może nastąpić rozważenie.

  Jeśli zostaniesz zatwierdzony, wystawca wyśle ​​ci list powitalny i kartę kredytową pocztą.

  Możesz zostać odrzucony

  Ale co się stanie, jeśli wystawca karty kredytowej odmówi Ci? Jeśli naprawdę chcesz tę konkretną kartę, nie panikuj. Podejmij działanie.

  Ustawa o rzetelnej sprawozdawczości kredytowej i ustawa o równych możliwościach kredytowych nakładają na emitenta obowiązek wysłania pismo z działaniem negatywnym, w którym wyjaśniono, dlaczego odmówiono. Coś w raporcie kredytowym mogło spowodować odmowę (na przykład konto windykacyjne lub bankructwo). Może Twoje wyniki kredytowe są zbyt niskie, Twój dług jest zbyt wysoki lub Twoje dochody są niewystarczające. Bez względu na przyczynę, zgodnie z prawem masz prawo do bezpłatnej kopii raportu kredytowego, na podstawie którego pożyczkodawca podjął decyzję. Jeśli pożyczkodawca korzystał z Twojego raportu kredytowego Experian, możesz go otrzymać, przechodząc do strony Experian’s Report Access.

  Jeśli masz nową, pozytywną aktywność, która równoważy starą problematyczną historię, rozważ skontaktowanie się z wydawcą karty kredytowej i poproszenie go o ponowne rozważenie. Po drugiej weryfikacji wydawca może mimo wszystko uznać, że się kwalifikujesz.

  Twoja aplikacja może wymagać dalszej oceny

  Zgodnie z zasadami zawartymi w ustawie o karcie kredytowej pożyczkodawcy muszą ocenić Twoją zdolność do spłaty wszelkich długów, jakie mogą narosnąć przy użyciu karty, aby przyznać rachunek. Oznacza to oszacowanie tego, co zapisałeś jako swój dochód.

  Ogólnie rzecz biorąc, wydawcy kart kredytowych nie sprawdzają, jakie kwoty podajesz jako dochody, dzwoniąc do pracodawcy, ale porównują podaną kwotę z czynnikami, takimi jak stanowisko i lokalizacja. Jeśli liczba wydaje się być nieprawidłowa, potrzeba więcej czasu na określenie, czy naprawdę kwalifikujesz się do otrzymania karty.

  Innym wyzwalaczem opóźnienia jest podejrzenie kradzieży tożsamości. Na przykład, jeśli numer ubezpieczenia społecznego, który podałeś we wniosku, nie jest taki sam jak numer w raporcie kredytowym, może to wskazywać na oszustwo. Wystawca zajmie wtedy dodatkowy czas na rozpatrzenie wniosku.

  Jak zwiększyć swoje szanse na uzyskanie akceptacji

  W przypadku odmowy wydania karty kredytowej podejmij niezbędne kroki, aby poprawić swoją zdolność kredytową, abyś był bardziej atrakcyjny dla emitenta.

  • Przejrzyj i popraw swój raport kredytowy. Pamiętaj, że to, co znajduje się w raporcie, jest wliczane do twoich ocen kredytowych, więc chcesz, aby wszystkie dane były pozytywne i poprawne. Raz w roku możesz otrzymać bezpłatnie raport z każdego z trzech biur na stronie AnnualCreditReport.com. Możesz kwestionować informacje, które nie powinny znajdować się w Twoim raporcie kredytowym. Jeśli pojawiają się opóźnienia w płatnościach, zacznij spłacać swoje rachunki na czas, a jeśli saldo na innych kartach kredytowych jest wysokie, zmniejsz swój dług, aby był znacznie poniżej limitu kredytowego. Twój współczynnik wykorzystania kredytu – wielkość używanego długu w porównaniu z limitem kredytowym – jest ważnym czynnikiem wpływającym na Twoją zdolność kredytową. Im niższy, tym lepiej, ale eksperci zalecają utrzymanie go poniżej 30%, aby uniknąć negatywnego wpływu na wynik.
  • Zabezpiecz swoje dochody. Dochód, który podasz we wniosku, zostanie zweryfikowany, więc upewnij się, że jest dokładny. Twoje źródła dochodu mogą pochodzić zarówno z pracy twojej, jak i twojego partnera, wszelkich pieniędzy, które otrzymujesz w postaci prezentów, funduszu powierniczego i dystrybucji planu emerytalnego oraz dochodu z Ubezpieczeń Społecznych. Jeśli uczęszczasz do college’u i otrzymujesz stypendia i granty, możesz wymienić to, co przynosisz z tych źródeł, ale nie to, co otrzymujesz z pożyczek studenckich. Skorzystaj z odpowiedniej karty kredytowej dla siebie. Aby uniknąć niepotrzebnych odmów (które mogą zaszkodzić wynikom kredytowym), staraj się tylko o kartę kredytową, która odpowiada Twojej zdolności kredytowej. Jest wiele kart do wyboru, więc przeczytaj kryteria kwalifikacji dla każdej, która brzmi zachęcająco. Osoby z wysokimi wynikami kredytowymi wybierają karty z dużym zwrotem gotówki lub korzyściami opartymi na punktach. Osoby z mniej niż idealnym kredytem mają bardziej ograniczone opcje, ale nadal mogą znaleźć karty z cennymi nagrodami i dobrymi warunkami. Zabezpieczona karta kredytowa może być właściwa, jeśli uznasz, że nie można cię spłacić lub masz bardzo niskie wyniki, ponieważ linie kredytowe są zabezpieczone gotówką, którą wpłacasz na rachunek depozytowy.Teraz, gdy wiesz, co się stanie po złożeniu wniosku o kartę kredytową, możesz podjąć działania, aby upewnić się, że proces przebiega na Twoją korzyść. Sprawdzanie raportów kredytowych raz w roku jest świetne, ale robienie tego regularnie jest lepsze. Pobierz bezpłatnie raport z Experian, aby zobaczyć, w jakim stanie jest Twój kredyt. W ten sposób będziesz mieć lepszy pomysł, jeśli kwalifikujesz się do otrzymania karty kredytowej swoich marzeń.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy