Temat: Szczyt klimatyczny

🕓 12.07.2019
📂 Ze swiata
👁 200
🗨
COP21: 185 ze 195 krajów złożyło klimatyczne deklaracje  Ze świata

  • Dość wymówek i manipulacji koncernów! Płomienne przemówienie Leonardo di Caprio
  • Czysta energia, prawidłowy zysk. Pierwsza wyspa samowystarczalna energetycznie
  • Premier podpisała porozumienie klimatyczne. "Nie uderza przy naszą gospodarkę"
  • Początek finiszu ery węgla. O co chodzi w porozumieniu klimatycznym?
  • KE przedstawiła dalsze kroki po szczycie przy Paryżu. Ekolodzy zawiedzeni

Musimy zatrzymać niszczącą czynność, nikt już nie kwestionuje globalnego ocieplenia - powiedziała w sobotę podczas "Action Day" w ramach COP21 w Paryżu francuska minister energii Segolene Royal. Każdy zrozumieli, że zielony progres tworzy wzrost - dodała.

„Action Day” przy ramach szczytu klimatycznego ONZ w Paryżu (COP21) to wysokiej rangi spotkanie, które odbywa się w sali plenarnej Loire, będącej oficjalnym miejscem światowych negocjacji pogodowych. W spotkaniu bierze udział ok. 1300 przedstawicieli rządów, firm, miast, narodów, struktury pozarządowych i mediów.

Instytucje finansowe potrzebują ograniczyć węglowe portfolia

- Nie mamy trzech różnorodnych planet, musimy więc zagwarantować zatrzymanie negatywnych działań, powstrzymać emisję dwutlenku węgla spośród paliw kopalnych. Widzimy, iż poziom mórz wzrasta trzy razy szybciej niż ilość lat temu i w minionym roku docierają do naszej firmy alarmujące apele z państwa wyspiarskich - mówiła Royal.

- Musimy też wstrzymać nadmierną eksploatację i przyspieszoną degradację bioróżnorodności. 90 proc. zasobów ryb zginęło (…), lasy znikają w toku 55 tysięcy kilometrów kwadratowych rocznie i musimy zakończyć zanieczyszczać – wymieniła.

- Dobra wiadomość jest taka, że mamy wyjście (…). Dzięki wkładom indywidualnych krajów mamy wspólny mowa (…). Nikt już odrzucić kwestionuje globalnego ocieplenia – zaznaczyła francuska minister.

- Firmy w krańcu zrozumiały, że jeśli guzik nie zrobią, koszty pozostaną większe, niż gdy podejmą działania – dodała. a mianowicie Dobra wiadomość jest ta, że wszyscy zrozumieli, hdy zielony rozwój tworzy cena, aktywność gospodarczą, wzrost – argumentowała.

Wyliczyła przedsięwzięcia zainicjowane podczas paryskiego szczytu przez przywódców m. in. dotyczące zapewnienia dostępu do odwiedzenia elektryczności mieszkańcom Afryki i zatrzymania rozprzestrzeniania się regionów pustynnych za zakupach grupowych kontynencie. Wymieniła też sojusz na rzecz energii słonecznej sprzyjający transferowi technologii między południem jak i również północą oraz misję innowacji, która ma podwoić po skali globalnej publiczne i prywatne finansowanie innowacji.

- W końcu, czwarta decyzja podjęta przez liderów, koalicja na rzecz wyceny dwutlenku węgla (The Coalition for Carbon Pricing). Republika francuska jest liderem w naszej kwestii, bo przegłosowaliśmy to już w naszym prawie, z celem ceny 100 euro za (tonę) CO2 do odwiedzenia 2030 r. – oznajmiła minister.

Historyczny moment

185 ze 195 państwa konwencji klimatycznej ONZ przedstawiło swoje wkłady w wysiłek ochrony klimatu; to pozycja zwrotny w stopniu rządowym a mianowicie powiedział w sobotę podczas "Action Day" w Paryżu szef francuskiej dyplomacji, przewodniczący COP21 Laurent Fabius.

„Action Day” w ramach szczytu klimatycznego ONZ po Paryżu (COP21) to górnej rangi spotkanie, które jest się w sali plenarnej Loire, będącej oficjalnym miejscem światowych negocjacji klimatycznych. W spotkaniu bierze udział 1300 przedstawicieli rządów, firm, miast, narodów, organizacji pozarządowych i mediów.

Emisja CO2 za 50-80 dolarów "zabezpiecza niskowęglową przyszłość"

- Ten szczyt ma historyczną wagę. Po pierwsze w ubiegły poniedziałek byliśmy widzami czegoś, czego nigdy wcześniej nie widzieliśmy: w tymże samym miejscu o tymże samym czasie spotkało się 150 głów państw jak i również szefów rządów, i powiedziało, że bezwzględnie musimy trochę zrobić, by zatrzymać modyfikacje klimatu – powiedział Fabius, otwierając sobotnie spotkanie.

- 185 krajów ze 195 przedstawiło swoje INDC (Intended Nationally Determined Contributions) a mianowicie krajowe wkłady w wysiłek ochrony klimatu), wyjaśniając które to podejmą działania w nadchodzących latach. To niezwykły pozycja zwrotny na poziomie rządowym – dodał.

Punkt zwrotny?

Przewodniczący zaznaczył, że drugim punktem zwrotnym jest właśnie Action Day. - Społeczeństwo także osiągnęło punkt zwrotny, zrozumiało, iż nie tylko rządy mogą mieć podjąć działania. Zrozumieliśmy, hdy też firmy, władze lokalne, poszczególne osoby muszą odrobić swój kawałek – dodał.

Trwający do jedenaście grudnia szczyt COP21 posiada się zakończyć globalnym porozumieniem klimatycznym. Chodzi o to, by dzięki zadeklarowanym działaniom nie dopuścić do większego wzrostu średnich temperatur dzięki świecie niż 2 stopnie Celsjusza w porównaniu z erą przedindustrialną.

Autor: Петр-юзеф
Kategoria
Top Aktualności Komentarze
Dochody Państwa Islamskiego  Wraz z świata
Dżihadyści śpią na pieniądzach. Ujrzyj, z czego finansuje się terroryzm Francuskie linie aeronautyczne tracą miliony. Po zamachach w Paryżu Tzw. Państwo Islamskie jak sprawna machina biurokratyczna Portret rekruta IS: młody, wykształcony…...
Co z Kompanią Węglową? Rozpoczęły się kolejne rozmowy delegacji rządowej ze związkowcami
Ta inwestycja posiada uratować 100 tysięcy pomieszczeń pracy. "Projekt podwyższonego ryzyka" Związki w Kompanii Węglowej mają własny projekt porozumienia Górnicy KW bez "czternastek" i deputatów? Jest wzór porozumienia Największa górnicza…...
Clod Technologies uruchamia platformę OnAudience. com
- Big Data to złoto Dwudziestego pierwszego wieku – powiedział kiedyś Michael Dell. Istotnie, rozwój gałęzi przypomina amerykańską gorączkę złocista. Ogrom danych o internautach wymaga coraz lepszych narzędzi do ich analizy. Nasze…...
Chińska stacja kosmiczna niedługo spadnie na Ziemię
Pierwsza stacja kosmiczna wystrzelona na orbitę przez Chiny niedługo wróci na Glebę - w postaci gorącej kupy złomu. Stacja Tiangong-1, zwana też "Pałacem Niebiańskim", zaczęła swoją misję przy 2011 roku. Po…...
Chiny rozpoczeły budowę rurociągu Energia Syberii  Ze świata
Wielka inwestycja Gazpromu. Rozpoczęto układanie rur na rosyjskich wodach Spór wokół Nord Stream 2. Środowiska: Gazprom grozi Danii pozwem Chińska inicjatywa budzi zastrzeżeń. Lagarde wezwała do ostrożności Wrzucił monety do silnika…...
Chcesz wychować następcę Messiego? Blajer wyjaśnia, ile to kosztuje  Informacje
"Biznes dla Ludzi". Odwołany lot - jakie mamy uprawnienia? "Biznes dla Ludzi". Nowe otwarcie dla Modlina "Biznes dla Ludzi". Modyfikacje w związku z RODO "Biznes dla Ludzi". Na gry…...
Ceny ropy w Nowym Jorku w dół  Surowce
Ceny ropy naftowej w giełdzie paliw w Nowatorskim Jorku spadają, po wielkim wzroście podczas poprzedniej sesji - podają maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na maj, na giełdzie…...
Ceny prądu w 2019 r.. Tchórzewski: rozporządzenie będzie wydane do końca marca
300 plus po nowej odsłonie. "Większa pewność odnośnie do jego ciągłego funkcjonowania" Rząd wycofał się wraz z kontrowersyjnego pomysłu. Będzie odmienna propozycja Cztery śmigłowce za ponad 1, 6 miliarda. "Wzmocnią znacząco…...
Nie znaleziono