Dodatkowe pasy na A2. "Autostrada będzie w powrót bezpieczna"

🕓 23.06.2019
📂 Z kraju
👁 30
🗨
Autostrada A2 od Łodzi do odwiedzenia Warszawy. Kto projektuje poszerzenie?

Autostrada A2 między Łodzią a Warszawą dzięki poszerzeniu na temat jeden pas znowu zostanie bezpieczną trasą - rzekł w piątek minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, podczas zatwierdzenia umowy w sprawie przygotowania dokumentacji poszerzenia tej miły.

Koncepcję poszerzenia autostrady A2 o dodatkowe pasy ruchu od granicy województw łódzkiego i mazowieckiego do odwiedzenia węzła Konotopa opracuje za 3, 4 mln zł spółka Transprojekt Gdańsk.

Przyszły wykonawca ma skonstruować dodatkowe pasy ruchu na wewnętrznych stronach obu jezdni istniejącej autostrady A2 na terenie woj. mazowieckiego w długości ok. 43 km.

- A2 pomiędzy Łodzią a Warszawą wolno zaczyna wyczerpywać swoje ewentualności techniczne. Autostrada będzie dzięki powrót bezpieczna i przyjazna dla kierowców. Musimy uczynić wszystko, aby zapobiec tej liczbie zdarzeń, wypadków drogowych, które na tym danym odcinku mają miejsce, a wynikają z dużego obciążenia tej drogi, dochodzącego na niektórych odcinkach już do sześcdziesięciu tys. pojazdów na dobę - powiedział Adamczyk.

Docelowo A2 będzie znalazła od węzła Konotopa do odwiedzenia węzła Pruszków dwie jezdnie po cztery pasy aliansu, natomiast dalszy odcinek do odwiedzenia granicy województwa mazowieckiego stanie się miał dwie jezdnie po trzy pasy ruchu.

500 plus dla kierowców. Sprawdź, które drogi mogą mieć zostać otwarte

Prace przygotowawcze będą prowadzone do odwiedzenia 2021 roku. Budowa pomocniczych pasów może potrwać do trzech lat. Łączny nakład pieniężny rozbudowy A2 może sięgnąć ok. 600 mln zł.

Likwidacja PPO

Ponadto w komunikacie MI poinformowało, że likwidacja nieczynnego Punktu Poboru Opłat (PPO) Pruszków na A2, który sprawia zakłócenia w płynności obrotu, już się rozpoczęła. Skasowane zostały wyspy dzielące, które miały służyć jako infrastruktura do poboru opłat od samochodów osobowych. Prędkość za zakupach grupowych odcinku, ze względów ochrony, jest ograniczona do 30 km/h, co przy dużym natężeniu ruchu powoduje zaburzenia w płynności ruchu.

- Po likwidacji PPO Pruszków uzyskamy przepustowość jak i również płynność ruchu, przy jednoczesnym zachowaniu pełnych standardów ochrony ruchu drogowego – rzekł p. o. Generalny Szef Dróg Krajowych i Autostrad Tomasz Żuchowski.

Prace związane z rozbiórką kierowane są w centralnej partii PPO i nie powodują utrudnień w ruchu, który to odbywa się dwoma skrajnymi pasami po obu stronach placu. Po wykonaniu oznakowania poziomego i ustawieniu barier kierowcy będą mieli do dyspozycji dwie jezdnie według dwa pasy ruchu po każdym kierunku. Ruch stanie się odbywał się płynnie, z brakiem ograniczenia prędkości tak jak na przykład obecnie. Zakończenie robót zaplanowano na 30 czerwca 2019 r.

Pomiary obrotu na A2

"Generalny Eksperyment Ruchu wykonany w 2015 roku wskazuje, że w odcinku Wiskitki – Grodzisk Mazowiecki natężenie wynosiło blisko 45 tys. pojazdów dzięki dobę, na odcinku pomiędzy Grodziskiem Mazowieckim a Pruszkowem wzrosło, bo osiągnęło blisko 57 tys. pojazdów w dobę, natomiast na wlocie do Warszawy pomiędzy Pruszkowem a Konotopą liczba wozów sięgnęła około 75 tys. pojazdów na dobę" a mianowicie informowała pod koniec 2018 roku GDDKiA.

Jak dodano, pomiar ruchu zrobiony w 2017 roku dzięki odcinku pomiędzy Wiskitkami zaś Grodziskiem Mazowieckim wykazał 58 tys. pojazdów na 24h.

GDDKiA zwracała również uwagę, że "realizacja Środkowego Portu Komunikacyjnego będzie także powodowała zwiększenie ruchu", zatem ważne jest, "by jak najszybciej przygotować możliwość realizacji zaanektowania autostrady A2".

Źródło: GDDKiA A2 między Łodzią a Warszawą zyska dodatkowy pas ruchu

Autor: DannyNoriega
Kategoria
Top Aktualności Komentarze
Dochody Państwa Islamskiego  Wraz z świata
Dżihadyści śpią na pieniądzach. Ujrzyj, z czego finansuje się terroryzm Francuskie linie aeronautyczne tracą miliony. Po zamachach w Paryżu Tzw. Państwo Islamskie jak sprawna machina biurokratyczna Portret rekruta IS: młody, wykształcony…...
Australia blokuje przejęcie sieci energetycznych przez Chińczyków  Wraz z świata
Rząd Australii odrzucił przejęcie największej sieci energetycznej w państwa przez oferentów z Chin i Hongkongu, kierując się troską o bezpieczeństwo narodowe - ogłosił w czwartek minister skarbu Scott Morrison. Naraża…...
Arabia Saudyjska - problemy gospodarcze
Saudyjska giełda pozostaje w tyle zbyt swoimi odpowiednikami w krajach należących do Rady Współpracy Zatoki Perskiej. Indeks Tadawul spadł od stycznia na temat 14 proc., podczas gdy inne wskaźniki w regionie radziły…...
Apple łata dziurę w Find my iPhone. To dlatego wyciekły nagie zdjęcia celebrytek?  Informacje
Wyciek nagich zdjęć gwiazd. Apple wydaje oświadczenie Apple łata luki. Po wycieku nagich zdjęć gwiazd Apple załatał już puste miejsce w serwisie Find Nasza firma iPhone, z której potrafili…...
Apple i IBM zakopują topór wojenny. «To trochę szalone»  Informacje
Popularna wyszukiwarka torrentów zamknięta. Nikt nie wie, dlaczego "Wygrałeś bilety dzięki olimpiadę". Uważaj na oryginalne oszustwo Twórcy gier komputerowych zjechali do Krakowa. Gowin obiecuje granty dla najlepszych Cisco szuka pracowników. Podwyższy zatrudnienie…...
ANR: dzierżawa ziemi ponownie dostępna. Sprzedaż nadal wstrzymana
Agencja Nieruchomości Rolniczych wznawia przetargi ograniczone i nieograniczone na dzierżawę gruntów, natomiast nadal będą wstrzymane przetargi na sprzedaż państwowej ziemi - poinformowała w piątek ANR. Odstępstwem będzie sprzedaż nieruchomości dla byłych…...
Analitycy: za paliwo w majowy weekend zapłacimy mniej niż rok temu  Surowce
Za benzyna podczas majowego weekendu zapłacimy mniej niż przed rokiem; benzyna bezołowiowa 95 wydaje się być tańsza o ok. dziesięć proc., za olej pociągowy zapłacimy ponad 15 proc. mniej…...
Amerykańscy inwestorzy uciekają z Europy. Boją się efektów rywalizacji handlowej  Informacje
Wielka inwestycja Gazpromu. Rozpoczęto układanie rur na rosyjskich wodach Spór naokoło Nord Stream 2. Publikatory: Gazprom grozi Danii pozwem "Kommiersant": UE i Niemcy zyskują nowe narzędzie naporu na Gazprom Moskwa chce…...
Nie znaleziono