Temat: Rodzina 500 plus

500 plus. Premier: ponad sześcdziesięciu proc. środków trafia do odwiedzenia rodzin na wsi

  • 500 oraz także na pierwsze maluch. Jest decyzja senackiej komisji
  • Osiem zmian w systemie 500 plus
  • Zmiany przy 500 plus. Projekt ma trafić "w przyszłym tygodniu" do Sejmu
  • Trzecie urodziny 500 plus. "Od pierwszego lipca rusza nowa odsłona"
  • Szereg zmian w 500 plus. Resort pokazał projekt

Ponad 60 proc. środków z programu pięćset Plus trafia do rodzin na wsi, dzięki nim nie muszą się one martwić, że ich dzieci mają gorzej od najmłodszych w miastach - rozmawiała premier Beata Szydło w czasie sejmowej debaty.

Coraz mniej Polaków wyrasta w skrajnym ubóstwie. 3 pobudki

Szydło w debacie nad wnioskiem o odwołanie ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela zarzuciła części opozycji, hdy uwiera ją program pięć stów Plus i nie zdaje sobie sprawę, co z nim uczynić. - To, że się sytuacja polskich rodzin, szczególnie rodzin na wsi - bo ponad 60 proc. środków w ramach tego aplikacji trafia do rodzin dzięki wsi - poprawiła, wówczas jest dla was kłopot - powiedziała Szydło po debacie nad wnioskiem o odwołanie ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela.

Jak zaznaczyła, ludzie na wsi mówią obecnie, że mogą wreszcie godnie żyć i nie muszą się martwić o wówczas, że ich dzieci mają gorszą sytuację niż najmłodszych w miastach.

W jej ocenie rząd NA i PSL prowadził politykę, która uderzała w polską wieś, Polskę powiatową. - To było przede wszystkim koncentrowanie się na ogromnych centrach, a Polska powiatowa miała zostać pozostawiona osobiście sobie - podkreśliła.

Jak mówiła, problemem gwoli PO i PSL i powodem do wstydu istnieją zlikwidowane przez ich rządy szkoły, posterunki policji, połączenia komunikacyjne i placówki pocztowe. - My te informacje przywracamy i przywrócimy - zapowiedziała premier.