Szef Huawei: USA odrzucić zniszczą naszej firmy

🕓 16.06.2019
👁 174
🗨
Afera Huawei - stanowisko szefa firmy

- Nie ma sposobu, przy który Stany Zjednoczone potrafią zniszczyć Huawei -zapowiedział przy wywiadzie założyciel Huawei, Ren Zhengfei. Zapowiedział też gotowość dostosowania się do zmieniającego się rynku i zwiększone inwestycje poza USA.

W wywiadzie dla brytyjskiej telewizji BBC, 74-letni Zhengfei bagatelizował ryzyko bojkotu bądź wykluczenia firmy z kluczowej infrastruktury cyfrowej pod działaniem nacisków ze strony Stanów Zjednoczonych, tłumacząc, że "świat nie może nas odłożyć, bo jesteśmy bardziej zaawansowani".

- Jeśli oświetlenia zgasną na Zachodzie, to Wschód wciąż będzie świecił. Jeśli zapadnie ciemność na Północy, to wciąż zostanie Południe. Ameryka nie reprezentuje całego świata, a wyłącznie jego część - przekonywał.

Zhengfei odniósł się także do doniesień w ten sposób, że brytyjskie Narodowe Centrum Cyberbezpieczeństwa (NCSC) wstępnie dotarło do wniosku, że przy podjęciu środków ostrożności dopuszczalne jest wykorzystanie technologii chińskiej firmy Huawei w strukturze sieci 5G bez niebezpieczeństwa dla bezpieczeństwa narodowego.

Stany Zjednoczone wielokrotnie ostrzegały przed możliwością wykorzystywania wyrobów Huawei do szpiegostwa lub cybersabotażu ze strony chińskich władz, a w przeszłym roku z tego motywu Australia i Nowa Zelandia zablokowały możliwość używania części zamiennych tego producenta w swoich sieciach 5G.

Jak argumentowano, zgodnie z chińskim prawem, firmy są zobligowane do "wspierania, współpracowania oraz wspólnego działania z aktywnością państwowego wywiadu", a też muszą posiadać m. in. specjalną komisję stworzoną do odwiedzenia współpracy z rządzącą Komunistyczną Partią Chin. Koncern niejednokrotnie odrzucał jednak wszelkie oskarżenia o szpiegostwo.

Huawei: wciąż ufamy Wielkiej Brytanii

Szef Huawei przekonywał po rozmowie z BBC, iż "nie zaryzykuje obrzydzenia naszego kraju i ze strony grono klientów z powodu jakiegoś elementu takiego" i "nie podejmie się jakichkolwiek działań szpiegowskich". - Jeśli dojdzie do takich działań, to zamknę tę firmę - zapewnił.

Wiele brytyjskich przedsiębiorstw komórkowych jak Vodafone, EE i Three współpracują z Huawei na etapie wstępnych przygotowań do rozwoju świeżej infrastruktury i czekają dzięki ostateczną decyzję rządu przy tej sprawie.

- Wciąż ufamy Wielkiej Brytanii i mamy nadzieję, hdy Wielka Brytania będzie mnie ufała nawet bardziej. (... ) Będziemy (tutaj) wkładać coraz więcej, bo o ile Stany Zjednoczone nam odrzucić ufają, to przeniesiemy używane przez nas inwestycje z USA do odwiedzenia Wielkiej Brytanii na nawet większą skalę - zapowiedział Zhangfei.

W styczniu polskie władze aresztowały pracownika Huawei pod zarzutami szpiegostwa, a Czechy wykluczyły firmę z publicznych przetargów po ostrzeżeniu ze strony przedsiębiorstw odpowiedzialnej za cyberbezpieczeństwo kraju.

POWINNO SIĘ WIEDZIEĆ:

Autor: Аллен
Związane z
Technologie
Kategoria
Top Aktualności Komentarze
Dochody Państwa Islamskiego  Wraz z świata
Dżihadyści śpią na pieniądzach. Ujrzyj, z czego finansuje się terroryzm Francuskie linie aeronautyczne tracą miliony. Po zamachach w Paryżu Tzw. Państwo Islamskie jak sprawna machina biurokratyczna Portret rekruta IS: młody, wykształcony…...
Adamczyk: 14 państw UE przeciwko propozycjom w transporcie drogowym
Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk poinformował w Brukseli, hdy 14 państw Unii Europejskiej wypowiedziało się we wtorek przeciwko propozycjom nowych regulacji unijnych dotyczących transportu drogowego. Sprzeciw wobec części…...
9 trendów IT, które wpłyną na biznes w 2017 roku  Tech
Globalny ranking szybkości internetu. Polska zaliczyła rozwój, ale do podium posiadamy daleko Koniec piractwa, bądź cenzura w internecie? Emocje wokół propozycji reformy upoważnienia autorskiego "Ojciec internetu" uprzedza: masz zdjęcia, na…...
500 plus. Premier: ponad sześcdziesięciu proc. środków trafia do odwiedzenia rodzin na wsi
500 oraz także na pierwsze maluch. Jest decyzja senackiej komisji Osiem zmian w systemie 500 plus Zmiany przy 500 plus. Projekt ma trafić "w przyszłym tygodniu" do Sejmu Trzecie urodziny…...
300 zł na wyprawkę dla dziecka, założenia programu Właściwy start  Pieniądze
300 plus po nowej odsłonie. "Większa pewność co do jego nieprzerwanego funkcjonowania" Rząd wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu. Będzie inna propozycja Cztery śmigłowce za ponad 1, sześć miliarda. "Wzmocnią znacząco nasze…...
10 największych marek piwa na świecie
W 2017 roku na całym kuli ziemskiej branża piwowarska sprzedała złocisty trunek o wartości 661 miliardów dolarów. Podczas gdy rośnie popularność piwa rzemieślniczego, wówczas jednak ten rodzaj piwa stanowi nadal zaledwie mały…...
Nie znaleziono