Skąd się wziął pierwszy bitcoin?

17 lutego 2021
Category: Całym Świecie

Każdego roku rośnie świadomość i media dotyczące tej nowej technologii. Kryptowaluta i Bitcoin istnieją już od 10 lat i wciąż się liczą, ale co większość z nas o tym wie?

Jest wiele pytań;

Jak to się wszystko zaczęło?

W jaki sposób pierwsi ludzie zdobyli Bitcoin?

Jak przechowywali Bitcoiny?

Jak to się stało, czym jest dzisiaj?

Odpowiedzi na pytania poniżej;

Zdobycie pierwszego Bitcoina

Użytkownicy mogą przesyłać Bitcoiny przez sieci, głównie Internet, ale można też używać innych sieci. Komputery, telefony komórkowe i tablety mogą obsługiwać protokół operacyjny Bitcoin, więc dostęp do niego jest bardzo łatwy – Opanowanie Bitcoin

Na początku nie było witryn wymiany kryptowalut, aplikacji mobilnych ani miejsc do handlu i łatwego dostępu do kryptowalut, takich jak Bitcoin. Od tego czasu w ciągu tych 10 lat nastąpił duży rozwój. Ale kto to zaczął?

Sieć Bitcoin została stworzona przez nieznaną osobę, pod nazwą Satoshi Nakamoto. Nikt nie wie, kto to jest, nawet jeśli każdego roku pojawia się coraz więcej ludzi, którzy twierdzą, że są sławnym twórcą.

5 Przemysłowe aplikacje Blockchain | Inwestor oparty na danych

O ile nie mieszkałeś pod kamieniem, jestem pewien, że słyszałeś już o blockchainie. Podczas gdy blockchain…

www.datadriveninvestor.comOd samego początku wydania Bitcoin system działa według tych samych zasad, co przy pierwszym wydaniu. Te nie zostały zmienione.

Aby zdobyć Bitcoin, użytkownicy muszą albo;

 1. Umawiaj transakcje Bitcoin z innymi osobami
 2. Moje toAranżowanie transakcji przed giełdami kryptowalut wymagałoby korzystania z forów internetowych, aukcji lub poszukiwania kupujących. Cena zostanie ustalona lub ustalona na niewielką lub zerową wartość. W okresie 2009/2010 istnieją noty pokazujące dokładnie te transakcje;

  W marcu 2010 użytkownik SmokeTooMuch wystawił na aukcji 10 000 BTC za 50 USD. Ale nie znaleziono kupującego. – jak bitcoin i pieniądze cyfrowe podważają globalny porządek gospodarczy. Nowy Jork: St. Martin’s Press. p. 79.

  Na samym początku Bitcoin ludzie wymieniali się bitcoinami lub rozdawali je dla zabawy, aby przetestować system i dowiedzieć się, jak działa system.

  Ktoś nawet zamówił pizzę za 10000 Bitcoinów w 2010 roku.

  Całkiem niesamowite, prawda?

  Jak ludzie na początku zdobyli Bitcoin?W przypadku Bitcoina jedyną metodą generowania większej ilości jest ich wydobywanie. Protokół bitcoin wymaga komputerów, aby znaleźć rozwiązania problemów matematycznych podczas przetwarzania transakcji Bitcoin w sieci. Każda osoba w sieci Bitcoin może korzystać z własnej mocy obliczeniowej, aby weryfikować i rejestrować transakcje w systemie. Aby w tym pomóc, system nagradza tych użytkowników, dając im zupełnie nowe Bitcoiny. Który jest następnie dodawany do ogólnej liczby Bitcoinów dostępnych w sieci.

  Górnicy pełnią rolę pośredników, przetwarzając wszystkie transakcje dokonane w sieci, w tym transfer Bitcoin i ogólną księgowość. Pokazywanie, że użytkownik A wysłał Bitcoin do użytkownika B. System i program wykonują tę pracę za pośrednictwem systemu nagród o nazwie wydobywanie.

  Twórca Bitcoina, Nakamoto Satoshi, był pierwszym górnikiem. Otrzymanie 50 BTC za pomoc w prowadzeniu sieci.

  Jak wspomniano wcześniej, na początku wiele osób korzystało z systemu, aby przetestować i dowiedzieć się, jak działa, co zaowocowało wydobyciem większej liczby bitcoinów i wypuszczeniem ich na rynek. Z biegiem czasu liczby te rosły i nadal rosną, a ludzie wydobywają obecnie na całym świecie. Generowanie coraz większej ilości Bitcoinów, dopóki cały numer nie zostanie wypuszczony na rynek.

  W jaki sposób ludzie przechowywali Bitcoin na początku?W pierwszych latach wszystkie programy i interfejsy użytkownika opierały się na uruchamianiu protokołów bezpośrednio na własnym komputerze. Początkowo dostępne były dwa programy;

  1. GUI Bitcoin
  2. BitcoindOba te programy bezpośrednio umożliwiają użytkownikom obsługę pełnej listy funkcji protokołu Bitcoin. Zawierają;

   1. Transakcje Blockchain
   2. Wymiana transakcjiUsługi portfelaUżytkownicy mogliby zobaczyć wszystkie transakcje w systemie, a także bezpośredni dostęp do swoich portfeli, które sami by w pełni utrzymywali. Każdy w pełni zarządzał własnymi portfelami, w tym przechowywaniem plików i kluczami prywatnymi.

    Były historie o niektórych użytkownikach wyrzucających komputery, a pliki Bitcoin przechowujące tysiące bitcoinów. Bez plików nie ma możliwości odzyskania.

    W porównaniu do teraz, gdy mamy aplikacje i znacznie łatwiejsze narzędzia do uzyskiwania dostępu do naszych zasobów i ich przechowywania, interfejsy użytkownika zostały znacznie ulepszone. Jeśli zgubimy aplikację portfela na naszym telefonie, nadal możemy odzyskać aktywa w pamięci, używając naszych kluczy prywatnych i fraz, aby ponownie wejść na nasze konta.

    Mamy nadzieję, że te informacje mogą pomóc i zdecydowanie zalecamy przeczytanie: Mastering Bitcoin, a także wszystkie inne książki dotyczące blockchain i kryptowaluty.

    Pamiętaj, że wiedza to potęga, a wyprzedzanie nowych technologii może być dobrą rzeczą w erze cyfrowej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy