Santander Leasing sfinansował eko-inwestycje o wartości 107 mln zł przy I kw.

Santander Leasing sfinansował eko-inwestycje o wartości 107 mln zł przy I kw.
Category: gielda
4 sierpnia, 2020

„Pierwsze trzy miesiące 2020 r. to dla ludzi, poza dobrymi wynikami gwoli wszystkich kategorii środków, co wiecej świetne wiadomości, jeśli idzie o osiągnięte wyniki w realizowaniu ‚zielonych inwestycji’. Dla nas – jak dla pionierów finansowania tegoz rynku w naszym kraju – segment pojazdów niskoemisyjnych to szczególnie istotny obszar. W podziale na pojazdy elektryczne jak i równiez hybrydowe osiągnęliśmy imponujące wyniki, odpowiednio +214% i +372% r/r., jak stanowiło blisko 38% udziału w wykonywanych przez nas ‚zielonych inwestycjach'” a mianowicie powiedział szef partnerstwa strategicznego i reklamy Santander Leasing Daniel Mrozek, cytowany przy komunikacie.

Wynik osiągnięty za posrednictwem Santander Leasing odzwierciedla również tendencję rynkową. Zgodnie z danymi pochodzącymi z Licznika Elektromobilności opracowanego po 21 kwietnia br. poprzez Polskie Towarzystwo Paliw Alternatywnych i Lokalny Związek Przemysłu Motoryzacyjnego, w naszym kraju na koniec marca było zarejestrowanych łącznie dziesiec 701 samochodów osobowych sposród napędem elektrycznym. W Jak i równiez kwartale 2020 r. ilosc rejestracji samochodów całkowicie elektrycznych oraz hybryd typu plug-in wyniosła jednej 705 sztuk, co stanowi wzrost na temat 86% r/r, podkreślono.

Chroniace srodowisko środki trwałe rok do roku zmieniają układ portfela firm leasingowych realizujących „zielone inwestycje” w naszym kraju, zaznaczono.

„Trend jest niekwestionowany. Konsekwentnie na co dzień uczestniczymy w modernizacji polskich przedsiębiorstw w zakresie poprawy efektywności energetycznej. Wchodzimy także po inne plany związane z ochroną środowiska naturalnego, zas więc uzupełniamy nasz portfel o kolejne środki trwałe. Stąd też nasza postanowienie, aby z początkiem 02 br. rozszerzyć naszą ofertę o finansowanie szerokiej gamy instalacji fotowoltaicznych. Wynik jest jednoznaczny a mianowicie pierwszy kwartał br. zamknęliśmy wzrostem finansowania solarów słonecznych +346% r/r. Zdajemy sobie sprawę, że pierwsze 3 miesiące były wyjątkowe jak i równiez kolejne z pewnością nie przyniosą tak imponujących wzrostów, niemniej jednak cieszy fakt, że polscy przedsiębiorcy tak świadomie podchodzą o ekologicznych inwestycji” – podkreślił Mrozek.

Głównym akcjonariuszem Santander Leasing S. A. wydaje sie byc Santander Pula Polska S. A., 1 z największych banków handlowych w Polsce, należący do Stajnie Santander. Santander Leasing od 1999 r. sfinansował przeszlo 300 tys. przedmiotów, w tym blisko 150 tys. samochodów osobowych i ciężarowych.