Temat: Rząd PiS

🕓 14.06.2019
📂 Pieniadze
👁 78
🗨
300 zł na wyprawkę dla dziecka, założenia programu Właściwy start  Pieniądze

  • 300 plus po nowej odsłonie. "Większa pewność co do jego nieprzerwanego funkcjonowania"
  • Rząd wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu. Będzie inna propozycja
  • Cztery śmigłowce za ponad 1, sześć miliarda. "Wzmocnią znacząco nasze siły zbrojne"
  • Podatki, opłaty, akcyza. Rząd ma plan na dodatkowe miliardy
  • Zmiany w PIT, ale wraz z warunkami

W tym roku ma ruszyć system "Dobry start", który ustanawia wypłatę 300 złotych na dziecko z przeznaczeniem dzięki wyprawkę szkolną. Świadczenie przysługuje od pierwszej klasy uczelni podstawowej do ukończenia dwadzieścia lat, jeśli kończy się je przed rozpoczęciem r. szkolnego. By otrzymać pieniądze należy złożyć wniosek do urzędu gminy lub metropolie w miejscu zamieszkania. Na temat szczegółach w programie "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS mówił Robert Stanilewicz.

Rozporządzenie w sprawie uruchomienia programu "Dobry start" w piątek podpisał premier Mateusz Morawiecki. Wypłata 300 złotych będzie realizowana przy formie jednorazowego świadczenia pieniężnego. Program wystartuje jeszcze w tym roku i dzierży objąć uczniów rozpoczynających rok szkolny 2018-2019.

Ubóstwo w Polsce coraz mniejsze

Podobnie jak przy przypadku programu Rodzina pięć stów plus, wnioski o zapłatę 300 złotych będzie można składać od 1 czerwca co rok drogą elektroniczną, an od 1 sierpnia - drogą tradycyjną - po urzędzie lub drogą pocztową.

W przypadku prawidłowo wypełnionego wniosku w wakacje (w okresie lipiec-sierpień) wypłata zaświadczania nastąpi nie później niźli do oporu września.

Za przyznawanie i wypłatę świadczeń mają odpowiadać gminy. W przypadku dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej będzie wówczas powiat.

Program ma kosztować 1, 44 miliarda złotych rocznie i więcej niż 16 miliardów złotych przy dziesięć lat.

Kto skorzysta z programu?

Świadczenie przysługiwać będzie przy przypadku dzieci niepełnosprawnych do odwiedzenia ukończenia 24. roku istnienia.

Na dzieci, które nie są niepełnosprawne i już ukończyły 18. rok kalendarzowy życia, świadczenie "Dobry start" będzie przysługiwać, jeśli będą kontynuować naukę w uczelni, którą rozpoczęły przed 18. rokiem życia, ale wyłącznie do ukończenia przez odrzucić 20. roku życia (świadczenie przysługuje także przed rozpoczęciem roku szkolnego w roku kalendarzowego kalendarzowym, w którym milusiński lub osoba ucząca się kończy 20. rok życia).

Autor: taytay354_2008
Związane z
Pieniadze
Kategoria
Top Aktualności Komentarze
Dochody Państwa Islamskiego  Wraz z świata
Dżihadyści śpią na pieniądzach. Ujrzyj, z czego finansuje się terroryzm Francuskie linie aeronautyczne tracą miliony. Po zamachach w Paryżu Tzw. Państwo Islamskie jak sprawna machina biurokratyczna Portret rekruta IS: młody, wykształcony…...
10 największych marek piwa na świecie
W 2017 roku na całym kuli ziemskiej branża piwowarska sprzedała złocisty trunek o wartości 661 miliardów dolarów. Podczas gdy rośnie popularność piwa rzemieślniczego, wówczas jednak ten rodzaj piwa stanowi nadal zaledwie mały…...
Nie znaleziono