Odpowiedzi na 7 najważniejszych pytań dotyczących ulgi podatkowej dla możliwości zatrudnienia (WOTC)

17 lutego 2021
Category: Wziąć Pod Uwagę

Niedawne nowe przepisy dotyczące ulgi podatkowej dla możliwości zatrudnienia (WOTC) i innych zachęt federalnych sprawiły, że program stał się łatwiejszy do uczestniczenia, a także bardziej wartościowy. Chociaż wszystkie firmy z siedzibą w USA, w tym firmy non-profit, mogą skorzystać z Ulgi podatkowej, wiele z nich zdecydowało się nie uczestniczyć w programie ze względu na związane z nim obciążenia lub brak wiedzy na temat programu.

Niedawno przeprowadziliśmy seminarium internetowe na temat programu WOTC i tego, jak niedawne przepisy uczyniły go bardziej wartościowym dla uczestniczących pracodawców. Seminarium internetowe podkreślało, w jaki sposób firmy mogą zarobić 100-200 USD na zatrudnieniu na ulgach podatkowych, jeśli potencjalni pracownicy wypełniają rządowy formularz 8850. Historycznie był to proces oparty na papierach, który nagradzał firmy za zatrudnianie osób z programów rządowych lub z kategorii w niekorzystnej technologia wprowadziła ekscytujące ulepszenia.

We współpracy z Tax Credit Co., Elizabeth May, Sri Kaza i ja omówiliśmy z uczestnikami korzyści i wyzwania związane z programem oraz pokazaliśmy, jak zautomatyzowane rozwiązanie usuwa większość obciążeń dzięki automatyzacji. Uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań na temat badań przesiewowych WOTC i jak najlepiej wykorzystać ten program. Oto podsumowanie 7 najczęściej zadawanych pytań – od rekruterów HR i liderów podatkowych:

Pytanie 1:

Czy program WOTC nie wymaga formularzy papierowych, podpisów i wielu dalszych kontaktów z pracownikami?

Tak – a przynajmniej kiedyś. Przed 2012 rokiem 8850 (kluczowy dla programu rządowy formularz) wymagało odręcznego podpisu dla każdego nowego pracownika. Wraz z dokumentem 8850 dla większości kategorii kwalifikacji wymagany był inny formularz 9061 dotyczący dodatkowej dokumentacji. Jednak od tego czasu zmieniły się przepisy zezwalające na podpis elektroniczny. Agencje państwowe zainwestowały również w bazy danych, które pozwalają na automatyzację dokumentacji.

Dziś, z odpowiednim partnerem, udział w WOTC może być w pełni elektronicznym procesem, który obejmuje tylko kilka prostych pytań zadawanych kandydatom do pracy.

Pytanie 2:

Jakie są terminy związane z ubieganiem się o wynajem WOTC i zdobyciem kredytu?

Uczestnicząc w WOTC należy wziąć pod uwagę dwa ważne terminy, które są związane z różnymi etapami procesu zatrudniania firmy. Pierwszym jest posiadanie procesu, który daje kandydatom do pracy / pracownikom możliwość wypełnienia kwestionariusza w celu określenia ich kwalifikowalności. Musi to nastąpić w dniu oferty lub wcześniej. Drugim ważnym terminem jest 28-dniowy okres, który pracodawcy muszą wypełnić i przesłać formularz 8850 do odpowiedniej agencji rządowej.

Dla większości firm oznacza to to, że muszą znaleźć miejsce w procesie rekrutacji, czy to podczas składania podania o pracę, czy pierwszego dnia wdrażania, aby zadać te pytania. Będą również musieli poświęcić zasoby lub uzyskać pomoc w wypełnianiu i przetwarzaniu formularzy 8850.

Pytanie 3:

Jaka jest korzyść dla pracownika?

Ulga podatkowa trafia tylko do pracodawcy i nie jest udostępniana pracownikowi. Celem programu jest naprawdę pomoc w znalezieniu zatrudnienia osobom niedostatecznie reprezentowanym. Chociaż nie jest wymagane podejmowanie decyzji o zatrudnieniu na podstawie statusu kwalifikacji WOTC, EEOC wydał wytyczne, w których stwierdza, że ​​jest to dopuszczalna praktyka.

Pytanie 4:

Jakie rodzaje pracowników kwalifikują się do uzyskania kredytu i ile?

Każdy nowy pracownik po raz pierwszy może się zakwalifikować (ponowne zatrudnienie nie kwalifikuje się), a trzy najczęstsze kategorie, do których kwalifikują się nowi pracownicy to:

 • Długoterminowi bezrobotni (właśnie dodani do programu w 2016 r.)
 • Bony żywnościowe lub otrzymujący pomoc tymczasowąWeteran (niepełnosprawny i / lub bezrobotny)W przypadku głównych kategorii kredyt jest obliczany jako procent wynagrodzenia pracownika uzyskanego po przepracowaniu co najmniej 120 godzin. Uważamy, że średni kredyt na wykwalifikowanego pracownika to 1200-1500 USD. Liczba kwalifikujących się pracowników zależy od rodzaju pracy, lokalizacji i wynagrodzenia. Przy obecnych kryteriach większość firm zobaczy, że kwalifikuje się od 10 do 30% nowych pracowników.

  Pytanie 5:

  Czy agencje rekrutacyjne, firmy rekrutacyjne lub organizacje non-profit mogą odnieść korzyści?

  Chociaż nie każda firma może skorzystać z WOTC, istnieje kilka sposobów, aby to zadziałało. Na przykład, mimo że są zwolnione z podatku – organizacje non-profit mogą faktycznie uczestniczyć i korzystać z federalnych ulg podatkowych stworzonych przez WOTC. Odbywa się to poprzez zastosowanie ich kredytu WOTC w odniesieniu do podatków od wynagrodzeń.

  W przypadku firm zatrudniających i rekrutujących, a także modeli zatrudnienia zewnętrznego, kwalifikowalność jest różna. Firmy muszą być pracodawcą „common law, aby móc korzystać z kredytu. Rozmowa z doradcą Tax Credit Co. może pomóc w podjęciu takiej decyzji.

  Pytanie 6: W

  jaki sposób rozwiązanie online poprawia nasz obecny papierowy proces weryfikacji?

  Funkcję kontroli WOTC można bezproblemowo dodać do procesu kontroli w tle w ramach przepływu pracy SterlingBackcheck. Włączenie kwestionariusza w standardowym procesie zapewni wszystkim kandydatom możliwość wypełnienia formularza i odpowie na minimalną liczbę pytań w celu uzyskania wymaganej dokumentacji. Klienci SterlingBackcheck korzystający z tej funkcji mają wysoki stopień zgodności z programem i nie mają wpływu na doświadczenie kandydatów.

  Zintegrowane rozwiązanie pozwala również na szybsze składanie do urzędów państwowych i szybszą realizację certyfikatów i ulg podatkowych.

  Pytanie 7:

  Ile kosztuje nas udział w programie?

  SterlingBackcheck oferuje tę funkcję, którą można włączyć bezpłatnie w ciągu kilku dni. Nasz partner, Tax Credit Co., przygotuje, złoży i zarządzi Twoimi wnioskami 8850 oraz obliczy Twoje ulgi – pobierając tylko niewielki procent ulgi podatkowej w momencie jej dostarczenia.

  Przy okazji, czy wiesz, że oferujemy bezpłatny program WOTC wszystkim klientom?

  Niniejsza publikacja ma charakter wyłącznie informacyjny i nic w niej nie zawartego nie powinno być interpretowane jako porada prawna. Wyraźnie zrzekamy się jakiejkolwiek gwarancji lub odpowiedzialności za szkody wynikające z tych informacji. Zachęcamy do konsultacji z radcą prawnym w zakresie konkretnych potrzeb. Nie zobowiązujemy się do aktualizacji wcześniej opublikowanych materiałów.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy