Kwoty i kwalifikacje w tabeli kredytów dochodu wypracowanego

Kwoty i kwalifikacje w tabeli kredytów dochodu wypracowanego
16 października 2020
Category: Złożyć Wniosek

Kredyt podatkowy na podatek dochodowy (EIC) to ulga przeznaczona dla podatników o niskich lub umiarkowanych dochodach, aby mogli się rozwijać i mieć więcej pieniędzy w kieszeniach. Może znacznie zwiększyć zwroty, jeśli spełnisz wytyczne dotyczące uprawnień, aby je odebrać.

Na przykład, jeśli jesteś zatrudniony, ale Twój dochód jest uważany przez IRS za „niski”, możesz ubiegać się o ulgę podatkową, która obecnie ma maksymalną kwotę kredytu w wysokości 6 660 USD.

Poniżej znajduje się tabela z tabelą EIC i niektóre z najczęściej zadawanych pytań podatników na temat kredytu zarobkowego.

Spis treści

Ile wynoszą kwoty w tabeli EIC?

Kto kwalifikuje się do EIC?

Aby zakwalifikować się do EIC, musisz spełnić wymagania dochodowe wymienione w tabeli / tabeli powyżej.

Jeśli inna osoba twierdzi, że jesteś kwalifikującym się dzieckiem, nie będziesz mógł ubiegać się o kredyt. Nie możesz również złożyć formularza 2555 ani żadnej zmiany, a nie możesz mieć więcej niż 3650 USD z tytułu odsetek, dywidend lub innych dochodów z inwestycji.

Wideo – Kto kwalifikuje się do ulgi podatkowej od dochodów z zarobków?

Czy mój dochód musi być niski, aby się zakwalifikować?

Jeśli nie masz kwalifikujących się dzieci, musisz mieć niskie dochody, aby móc ubiegać się o tę ulgę podatkową. W 2020 r. Musisz zarobić mniej niż 15.820 USD, aby się zakwalifikować, jeśli nie masz dzieci. (21 710 USD za wspólne zgłoszenie) Jednakże, jeśli masz tylko jedno kwalifikujące się dziecko, limit dochodu wynosi 41 756 USD dla osób samotnych i 47 646 USD dla wspólnego zgłoszenia.

Czy kwalifikuję się, nawet jeśli nie potrącono mi podatku z mojej wypłaty i nie mam obowiązku składania podatków?

Tak, możesz zakwalifikować się do EITC i otrzymać zwrot pieniędzy. To jest kredyt podlegający zwrotowi. Jednak aby go otrzymać, musisz złożyć wniosek, nawet jeśli nie jest to wymagane.

Jak dziecko kwalifikuje się do EIC?

  • Wiek lub niepełnosprawność – dziecko musi mieć mniej niż 19 lat lub mniej niż 24 lata, jeśli uczy się w pełnym wymiarze godzin przez co najmniej 5 miesięcy. Dziecko musi być młodsze od ciebie. Jeśli są trwale i całkowicie niepełnosprawni, mogą być w każdym wieku.
  • Związek – dziecko musi być Twoim synem, córką, pasierbem, rodzeństwem, dzieckiem przybranym, przybranym lub adoptowanym lub potomkiem któregokolwiek z nich.
  • Dziecko musi mieszkać z tobą w USA dłużej niż sześć miesięcy.
  • Twoje dziecko nie może być zobowiązane do złożenia wspólnego zeznania.

Co to jest arkusz roboczy zaliczenia dochodu wypracowanego?

Arkusz Roboczego kredytu dochodowego pomoże Ci określić, czy kwalifikujesz się do ubiegania się o tę ulgę podatkową i jaką część możesz o nią ubiegać. W ramach podatków będziesz musiał wypełnić harmonogram EIC. Arkusz roboczy pomoże ci to zrobić.

To znacznie lepsza alternatywa dla zatrudniania księgowego, który zrobi to za Ciebie. IRS zapewnia pełne wytyczne dotyczące potrzebnych informacji i sposobu obliczenia, czy masz prawo do kredytu.

Należy pamiętać, że celem kredytu zarobkowego jest wsparcie rodzin pracujących i rodzin z niższej klasy średniej. Jest to ulga podatkowa podlegająca zwrotowi, więc nawet jeśli nie spodziewasz się, że będziesz w tym roku coś winien rządowi federalnemu z tytułu podatków, nadal możesz otrzymać zwrot od rządu federalnego.

Po skorzystaniu z arkusza wypracowanego kredytu dochodowego należy rozważyć skorzystanie z narzędzia do przygotowywania podatków online, aby szybko i łatwo złożyć zeznanie podatkowe.

Gdzie mogę znaleźć kalkulator kredytu zarobkowego?

Kredyt dochodowy jest jednym z najbardziej korzystnych i powszechnie dostępnych obecnie dostępnych zwrotów ulg podatkowych. Musisz wiedzieć, że kwota, którą możesz otrzymać, jest bardzo zmienna i zależy od osobistych okoliczności. Oznacza to, że kwota kredytu zarobkowego może być trudna do oszacowania.

Kalkulator kredyt podatkowy utrzymaniu daje dokładny obraz tego, jak bardzo może być uprawniony. Wystarczy odpowiedzieć na kilka prostych pytań dotyczących Twoich dochodów i warunków życia, a odczytasz, do jakiej kwoty możesz mieć prawo.

Zwróć uwagę, że może się okazać, że możesz w ogóle nie być uprawniony do tej ulgi podatkowej. Jednak limity dochodów są dość wysokie, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziesz mógł ubiegać się o przynajmniej część kredytu.

Maksymalna kwota, o jaką możesz się ubiegać, to 6660 USD za bieżący rok podatkowy. IRS podaje jednak, że średnia kwota kredytu stanowi około jednej trzeciej tej kwoty.

Dowiedz się, do jakiej kwoty masz prawo, korzystając z naszego kalkulatora już dziś!

Czy opłata bojowa wpłynie na mój kredyt?

Jeśli otrzymałeś wynagrodzenie za wojnę, nie musisz ujawniać tych informacji. Zazwyczaj dochód ten nie wpływa na dochód podlegający opodatkowaniu. Zależy to jednak od całkowitego dochodu uzyskanego z pracy i wielkości rodziny, od tego, czy otrzymasz ten kredyt i od kwoty.

Czasami korzystne może być uwzględnienie wynagrodzenia bojowego jako dochodu podlegającego opodatkowaniu, abyś mógł otrzymać EITC. Wreszcie, jeśli zdecydujesz się uwzględnić wynagrodzenie bojowe, pamiętaj, że jest to „wszystko albo nic”.

Czy kredyt może zostać dodany do mojej wypłaty w ciągu roku?

IRS zezwalał na zaliczkę na poczet dochodów zarobionych przez cały rok. Skończyło się to jednak w 2010 roku.

Czy mogę ubiegać się o ten kredyt, jeśli drugi rodzic mojego dziecka twierdzi, że jest na utrzymaniu?

Zwykle, jeśli Twoje dziecko mieszkało z Tobą przez większość roku, możesz ubiegać się o ten kredyt bez konieczności ubiegania się o zwolnienie z zależności.

Należy pamiętać, że liczba dzieci zgłoszonych jako osoby pozostające na utrzymaniu nie zawsze jest taka sama, jak kwalifikuje Cię do otrzymania tego cennego kredytu. Jeśli czas wśród rodziców się wyrównuje, zasługa tego rodzica z najwyższym AGI. Tylko jedna osoba może ubiegać się o dziecko, a rodzice nieposiadający prawa do opieki nad dzieckiem nie mogą ubiegać się o dziecko do EITC.

Czy mogę wrócić i ubiegać się o EIC, jeśli zakwalifikowałem się, ale nie zrobiłem tego w ostatnich latach?

Możesz złożyć poprawione zeznanie, aby otrzymać EITC za poprzednie lata, które zakwalifikowałeś, ale nie ubiegałeś się o niego.

Jeśli nie otrzymałeś kredytu, ponieważ nie złożyłeś wniosku lub nie byłeś pewien, czy możesz ubiegać się o dziecko, które mieszkało z tobą, musisz złożyć oddzielne zeznanie za wszystkie lata, w których kwalifikujesz się. Nie możesz jednak wrócić w nieskończoność. Zwykle możesz składać tylko poprawione deklaracje, począwszy od trzech lat wstecz.

Jak mogę ubiegać się o kredyt dochodowy?

Pamiętaj, że jeśli złożysz wniosek online, zada Ci właściwe pytania i pomoże Ci uzyskać ulgi podatkowe i odliczenia, do których się kwalifikujesz, oraz zagwarantuje, że otrzymasz największy zwrot w historii.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy