Które inwestycje są najlepsze dla Twojego Roth IRA?

17 lutego 2021
Category: Ulgi Podatkowej

Akcje, obligacje i fundusze inwestycyjne to wszystkie inwestycje, które możesz zdecydować się trzymać w IRA. Jednak niektóre podkategorie tych aktywów mogą być lepiej dostosowane do Roth IRA niż tradycyjnego IRA.

Dlaczego niektóre zasoby są bardziej przyjazne dla Roth? Krótka odpowiedź: ze względu na sposób, w jaki dochody z podatków IRS. Im mniej efektywna podatkowo inwestycja, tym większa korzyść z posiadania jej w Roth IRA.

Ogólnie rozważ posiadanie w Roth wszelkich inwestycji, które przynoszą:

 • Wysoki potencjał wzrostu (poszczególne akcje, które mogą drastycznie wzrosnąć na wartości)
 • Hojne dywidendy (REIT lub inne inwestycje przynoszące dochód) Wysokie obroty (aktywnie zarządzane fundusze inwestycyjne) Częste zdarzenia handlowe (w przypadku których aktywność inwestorów wywołuje zdarzenia podlegające opodatkowaniu)Przewaga Rotha

  Zarówno w przypadku tradycyjnych, jak i Roth IRA, wzrost inwestycji zasadniczo nie jest opodatkowany, o ile pieniądze pozostają na koncie. Kiedy inwestorzy zaczynają pobierać wypłaty ze swoich portfeli na emeryturze, różnice w opodatkowaniu stają się jasne:

  • Wypłaty z tradycyjnego IRA są opodatkowane według stawki podatku dochodowego właściciela konta. W tym momencie będziesz winien podatki zarówno od zarobków (które wzrosły odroczone podatkowo), jak i początkowych składek (które otrzymałeś, gdy zasiliłeś konto i odliczyłeś te składki od podatku dochodowego).
  • Przeciwieństwo wszystkiego powyżej dotyczy Roth IRA. Oszczędzający nie otrzymują ulgi podatkowej z góry; składki są dokonywane w dolarach po opodatkowaniu. Ale twoja cierpliwość zostanie nagrodzona, gdy nadejdzie czas na wypłaty: wypłaty zarówno zarobków (które urosły bez podatku), jak i składek z Roth IRA są zwykle wolne od podatku, ponieważ pamiętaj, że rozliczałeś podatek od samego początku, finansując konto z pieniędzmi już opodatkowanymi przez IRS.Optymalizacja podatkowa w akcji

   Załóżmy, że inwestor przeznaczy 5500 USD na zakup kilku akcji o dużym potencjale wzrostu w jej Roth IRA. W ciągu następnych 25 lat firmy dobrze się rozwijają i generują średni roczny zwrot w wysokości 15% rocznie.

   Jej inwestycje są teraz warte około 180 000 dolarów. Jeśli posiada te akcje w Roth IRA, to 180 000 dolarów może wypłacić z konta bez podatku, niezależnie od przedziału podatkowego, w którym się znajduje na emeryturze.

   Przechowuj pieniądze w tradycyjnym IRA, a po zapłaceniu podatków (jeśli była mężatką, złożyła wspólne rozliczenie i skorzystała ze standardowego potrącenia), odejdzie z około 150 000 dolarów. Dlatego mądrze jest przechowywać najbardziej agresywnych hodowców – inwestycje o wyższych perspektywach całkowitego zwrotu – w Roth IRA.

   Inwestycje, które skorzystają na nieopodatkowanym wzroście oferowanym przez Roth, obejmują akcje o małej kapitalizacji i fundusze inwestycyjne, akcje międzynarodowe (szczególnie spółki z rynków wschodzących lub fundusze skupiające się na utrzymywaniu tego typu spółek), obligacje korporacyjne o wysokim dochodzie i pierwsze oferty publiczne lub IPO.

   Z drugiej strony, umieszczanie inwestycji, takich jak rynki pieniężne lub certyfikaty depozytowe w Roth, tak naprawdę nie opłaca się, ponieważ te wolno rosnące inwestycje przynoszące niskie jednocyfrowe zwroty i tak nie będą stanowić ogromnego obciążenia podatkowego.

   »Gotowy do wypróbowania Roth IRA? Oto niektóre z naszych najlepszych ofert dla najlepszych dostawców Roth IRA:

   Aby dowiedzieć się więcej, sprawdź naszą listę najlepszych dostawców kont Roth IRA.

   Inne powody, aby faworyzować Rotha

   Podatek należny od wypłat to nie jedyny powód, aby być świadomym konsekwencji lokalizacji aktywów.

   Kolejnym czynnikiem, który należy rozważyć, jest charakterystyka podatkowa samych inwestycji. Na przykład inwestycja, która generuje dochód z odsetek, który jest już zwolniony z podatków, nie wymaga pokrycia, które oferuje Roth. Na przykład dywidendy wypłacane z obligacji komunalnych są już zwolnione z podatków federalnych.

   Z drugiej strony dywidendy wypłacane przez REIT (fundusze inwestycyjne na rynku nieruchomości) nie są chronione przed zasięgiem IRS. A ponieważ REITs są znane z hojnych dywidend, Roth jest idealnym domem dla tego typu inwestycji.

   Dla aktywnych inwestorów idealny jest Roth IRA.

   Inną kwestią jest częstotliwość transakcji handlowych, które mają miejsce na koncie – oraz w ramach inwestycji na koncie.

   Na zwykłym rachunku podlegającym opodatkowaniu inwestorzy, którzy handlują pozycjami i poza nimi, często narażają się na podatek od zysków kapitałowych. Inwestycje, które są przechowywane na rachunku podlegającym opodatkowaniu krócej niż jeden rok, podlegają krótkoterminowym zyskom kapitałowym, które są opodatkowane według wyższej stawki niż długoterminowe zyski kapitałowe.

   Dla aktywnych inwestorów idealny jest Roth IRA: IRS nie wymaga nawet corocznego raportowania podatku od zysków kapitałowych. I oczywiście kwalifikowane wypłaty na emeryturze są wolne od podatku.

   Z tego samego powodu aktywnie zarządzane fundusze inwestycyjne z wysokimi obrotami są dobrze dostosowane do ochrony podatkowej Rotha. (Uwaga dodatkowa: fundusze zarządzane pasywnie – na przykład indeksowane fundusze inwestycyjne i ETF – mają mniej wewnętrznych zakupów i sprzedaży).

   Na koniec weź pod uwagę swoją oś czasu, decydując, czy chcesz trzymać inwestycję na rachunku Roth, tradycyjnym lub podlegającym opodatkowaniu. Im dłużej możesz pozwolić inwestycji, tym wyższe potencjalne zwroty i liczba dolarów zaoszczędzonych dzięki uniknięciu rachunku IRS, kiedy ostatecznie wypłacisz pieniądze.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy