Jaka jest różnica między zabezpieczonymi a niezabezpieczonymi kartami kredytowymi?

17 lutego 2021
Category: Biur Informacji

Ta strona zawiera informacje o produktach Discover, które nie są obecnie dostępne w Bankrate i mogą być nieaktualne.

Hero Images / Getty Images Co to jest zabezpieczona karta kredytowa?

Kiedy Twoja zdolność kredytowa znajduje się w najniższym przedziale – 579 lub poniżej – znalezienie wystawcy karty kredytowej, który zatwierdzi Cię na jeden ze swoich produktów, może być niemożliwym wyczynem. Na szczęście wydawcy kart oferują jeden rodzaj karty kredytowej, na którą może zostać zatwierdzony prawie każdy. Dzięki zabezpieczonej karcie kredytowej konsumenci o słabych kredytach mają szansę na wypracowanie dobrych nawyków i udowodnienie swojej zdolności kredytowej z czasem.

Co to jest zabezpieczona karta kredytowa?

Zabezpieczone karty kredytowe to rodzaj kart kredytowych, które wymagają depozytu gotówkowego jako zabezpieczenia. Kwota ta jest zwykle zbliżona do kwoty otrzymanej linii kredytowej. Jeśli złożysz wniosek o zabezpieczoną kartę kredytową i wpłacisz na przykład depozyt w wysokości 500 USD jako zabezpieczenie, prawdopodobnie będziesz kwalifikować się do otrzymania linii kredytowej w wysokości 500 USD.

Być może zastanawiasz się, dlaczego ktoś chciałby mieć kartę kredytową wymagającą wpłaty gotówkowej z góry, ale nietrudno jest zrozumieć, dlaczego konsumenci o słabych kredytach mogą chcieć złożyć wniosek. Uzyskanie zgody na tradycyjną, niezabezpieczoną kartę kredytową może być niemożliwe, gdy Twoja zdolność kredytowa jest słaba, ale możesz nie być w stanie z czasem zwiększyć swojego kredytu, jeśli nie możesz znaleźć pożyczkodawcy, który udzieli Ci kredytu.

Z drugiej strony, korzystając z zabezpieczonej karty kredytowej, konsumenci, którzy muszą popracować nad swoimi wynikami, mogą zabezpieczyć swoją linię kredytową za pomocą depozytu gotówkowego. A ponieważ ich płatności są zgłaszane trzem biurom kredytowym, mają możliwość zbudowania kredytu i poprawy swojej zdolności kredytowej z czasem.

Zabezpieczone a niezabezpieczone karty kredytowe

Ogólnie rzecz biorąc, niezabezpieczone karty kredytowe to lepsza oferta dla konsumentów. Gdy karta jest niezabezpieczona, oznacza to, że nie musisz wpłacać depozytu jako zabezpieczenia. Niezabezpieczone karty kredytowe mają również zwykle lepsze korzyści i nagrody, niższe opłaty i niższe stopy procentowe.

Poniższy wykres wyjaśnia niektóre z największych różnic między zabezpieczonymi a niezabezpieczonymi kartami kredytowymi:

Niezabezpieczone karty kredytowe Zabezpieczone karty kredytowe
Depozyt wymagany? Nie tak
Minimalna ocena kredytowa, aby się zakwalifikować Zwykle 670+ Dostępne dla wyników poniżej 579
Średnia APR Ponad 16 proc RRSO są zwykle wyższe dla zabezpieczonych kart kredytowych
Czy pobrano opłatę roczną? Czasami Zazwyczaj
Pomaga w budowaniu kredytu, zgłaszając się do biur informacji kredytowej tak tak
Dostępne nagrody? Tak, z wieloma nagrodami kartami kredytowymi Niewiele zabezpieczonych kart kredytowych oferuje nagrody

Jak ubiegać się o zabezpieczoną kartę

Ubieganie się o zabezpieczoną kartę kredytową działa tak samo, jak ubieganie się o niezabezpieczoną kartę kredytową; zaczniesz od porównania zabezpieczonych kart kredytowych, aby znaleźć taką, która oferuje korzyści, których naprawdę chcesz, a następnie przejdziesz przez kliknięcie przycisku „złóż wniosek teraz.

Informacje, które musisz podać w swoim zabezpieczonym wniosku o kartę kredytową, będą obejmować imię i nazwisko, datę urodzenia, adres, numer ubezpieczenia społecznego, informacje o zatrudnieniu i dochód. Większość zabezpieczonych kart kredytowych wymaga wpłacenia depozytu zabezpieczającego podczas składania wniosku, który zazwyczaj można zasilić online za pomocą karty debetowej lub konta bankowego. Jeśli Twój wniosek o wydanie zabezpieczonej karty kredytowej nie zostanie zatwierdzony, wpłacony depozyt w gotówce zostanie Ci zwrócony, zazwyczaj w ciągu kilku dni roboczych.

Wideo: Jak uzyskać dochód wolny od podatku? (Money Talks News)

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy