Jak wygląda przyszły bank?

17 lutego 2021
Category: Jaki Sposób

Wciąż zadaję głupie pytania, takie jak: jeśli giganci technologiczni rozdają płatności, pożyczki i kredyty za darmo, w jaki sposób banki będą zarabiać? Jak regularnie pisałem na blogu, giganci technologiczni nie chcą wchodzić do bankowości jako takiej, ale chcą zachęcić do większej przyczepności za pośrednictwem swojej platformy, ułatwiając kupowanie i sprzedawanie. Jeśli oznacza to rozdawanie działań, na których banki zarabiają, to tak się stanie. Jak więc banki będą zarabiać pieniądze? A jaka będzie rola przyszłego banku detalicznego?

Mam pogląd na to, że przyszły bank detaliczny ma trzy główne obszary działalności i specjalizacji:

  1. Są bezpiecznym skarbcem danych, które konsumenci uważają za cenne;
  2. Są kuratorem aplikacji, interfejsów API i analiz, które mogą zapewnić klientom najlepsze doświadczenia związane z tymi danymi; iSą menedżerami wydarzeń życiowych, którzy koncentrują się na rzeczach, które dają mi największą wartość lub dają mi najwięcej stresu, i zapewniają mi te doświadczenia, abym mógł skupić się na wynikach, a nie na szczegółach.Każdy z nich zbadałem dogłębnie, ale aby nadać każdemu z nich ogólny zarys windy:

    1) dotyczy blokowania danych, które mają dla mnie wartość. Gdyby Facebook usunął moje konto jutro, straciłbym ponad dekadę wspomnień. Ale większość tego, co mam na Facebooku, to śmieci, z wyjątkiem zdjęć. Te zdjęcia, które utworzyłem na dysku twardym, ale co, jeśli ten dysk twardy był uszkodzony. OK, mam też ich kopie zapasowe w Google, ale co, jeśli Google zgubił moje zdjęcia? Jaką gwarancję mam z Facebookiem, Google lub kimkolwiek innym? A jak cenne jest 15 lat fotografii cyfrowych, które mi zrobiłem? Bank może zabezpieczyć te zasoby cyfrowe i nie są to tylko moje zdjęcia, ale wszelkie zasoby cyfrowe: własność intelektualna, umowy, media, pomysły… więcej:

    2) Od jakiegoś czasu wszyscy mówili o uwolnieniu banku. Co ciekawe, banki obudziły się teraz i dokonały ponownego zbrojenia FinTech. Nie jest to zaskakujące, ponieważ większości konsumentów nie można zmusić do zmiany banku, nie mówiąc już o zbadaniu 1000 firm FinTech, które robią jedną rzecz znakomicie. Ale jeśli ich bank nawiązał współpracę i współpracował z 1000 firm z branży FinTech, wykonując jedną rzecz znakomicie i zintegrował je wszystkie w niesamowitą obsługę klienta, to byłoby dobrze. W szczególności nie można oczekiwać, że konsumenci przeprowadzą należytą staranność w zakresie zaufania do firmy rozpoczynającej działalność w zakresie FinTech, ale bank może i powinien.

    3) To jest coś, na co banki niedawno się obudziły i ma to ogromne możliwości. Zamiast skupiać się na przetwarzaniu moich transakcji finansowych, spójrz na szerszą perspektywę i skup się na wspieraniu mojego życia finansowego. Mam takie wielkie wydarzenia jak przeprowadzka do domu, posiadanie dzieci, rozwód, utrata pracy i tym podobne. Zarządzaj całością tych wydarzeń, współpracując z rynkiem działań, które należy zintegrować z tymi wydarzeniami związanymi ze stylem życia. Przynieś mi firmę przeprowadzkową, dekoratorów, ogrodników, projektantów i ubezpieczenie mojego domu, nie tylko hipoteki. Przynieś mi doradców, firmy rekrutacyjne, oferty pracy, ochronę płatności i planowanie kariery, gdy stracę pracę, a nie tylko przelewaj czek odprawy. Masz pomysł …

    Chodzi o to, że powyższe trzy role przeplatają się i odgrywają ze sobą, co oznacza, że ​​jeśli banki przegrają # 1, czy naprawdę mogą spodziewać się, że zrobią # 2 i # 3? A ponieważ ostatnio dużo o tym pisałem, jeśli stracili już # 1, jaką przyszłość ma bank?

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy