Jak usunąć bankructwo z raportu kredytowego

Jak usunąć bankructwo z raportu kredytowego
16 października 2020
Category: Twoim Raporcie

Bankructwo to ogromne obciążenie, zarówno emocjonalne, jak i finansowe. Może to również wpływać na Twoją zdolność kredytową przez lata. Chociaż może to zająć trochę trudności, możliwe jest wcześniejsze usunięcie tych negatywnych elementów. Przeprowadzimy Cię krok po kroku przez ten proces.

Jak długo upadłość na podstawie rozdziału 7 pozostaje w Twoim raporcie kredytowym?

Bankructwo na mocy rozdziału 7 umożliwia spłatę wierzycielom w celu uregulowania długów. Aby móc złożyć wniosek o ogłoszenie tego rodzaju upadłości, trzeba jednak przejść test majątkowy.

Po złożeniu wniosku może minąć do dziesięciu lat, zanim rozdział 7 zostanie usunięty z twojego raportu kredytowego, zakładając, że nie podejmiesz żadnych działań, aby go wcześniej usunąć.

Jak długo bankructwo na podstawie rozdziału 13 pozostaje w Twoim raporcie kredytowym?

Możesz złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości na podstawie rozdziału 13, aby zachować swój majątek i majątek, a zamiast tego skorzystać z wieloletniego planu płatności dla wierzycieli. Rozliczenie raportu kredytowego przez rozdział 13 zajmuje siedem lat.

Jak usunąć bankructwo z raportu kredytowego?

Upadłość może wpłynąć na Twoją zdolność kredytową i uniemożliwić uzyskanie finansowania na co najmniej kilka lat. Aby uniknąć tych trwałych skutków, spróbuj wykonać te czynności, aby jak najszybciej usunąć.

Krok 1: Sprawdź dokładność

Pierwszym krokiem jest zamówienie kopii raportów kredytowych we wszystkich 3 biurach kredytowych i sprawdzenie swojego wpisu o upadłości pod kątem błędów lub niekompletnych informacji. Upadłość jest aktem publicznym, więc zostanie wymieniona w sekcji „Dokumentacja publiczna”, a konta objęte upadłością zostaną wymienione w sekcji „Potencjalnie negatywne pozycje”.

W przypadku stwierdzenia nieścisłości możesz zakwestionować ją bezpośrednio z biurem informacji kredytowej. Możesz to zrobić online lub telefonicznie, ale w celu uzyskania najlepszych wyników zalecamy wysłanie listu listem poleconym.

Jeśli masz starszą upadłość, biuro informacji kredytowej może nie być w stanie zweryfikować informacji, w takim przypadku należy je usunąć z raportu kredytowego. Jeśli uda im się zweryfikować szczegóły, nadal masz kilka dodatkowych kroków, które możesz podjąć, aby usunąć upadłość.

Krok 2: Kontynuuj weryfikację

Następnie, jeśli spór się nie powiedzie, czas ponownie skontaktować się z biurem informacji kredytowej. Tym razem jednak wyślesz pismo z wnioskiem proceduralnym.

Co to właściwie jest?

To list, w którym pyta się biuro kredytowe, z kim zweryfikował upadłość. W większości przypadków biuro stwierdzi, że skontaktowało się z rzeczywistym systemem sądowniczym.

Ale tu jest haczyk.

Sądy zazwyczaj nie weryfikują upadłości żadnego rodzaju agencji kredytowej. Oto, gdzie pojawia się następny krok.

Krok 3: Potwierdź w sądzie

Teraz czas wrócić do sądu i sprawdzić, czy biuro kredytowe rzeczywiście poszło i zweryfikowało Twoją upadłość. Prawdopodobnie powinien to być ten sam sąd, w którym ogłosiłeś swoje pierwotne ogłoszenie upadłości, ale dokładnie sprawdź korespondencję z biura informacji kredytowej, aby zobaczyć, z którą rzekomo się skontaktowała.

W wielu przypadkach sąd nie potwierdzi, że faktycznie zweryfikował Twoją upadłość. Musisz poprosić o te informacje na piśmie, a następnie wysłać kopię do biura informacji kredytowej (nie zapomnij zachować kopii całej korespondencji dla siebie).

Ponieważ sąd nie ma dowodu, że miał miejsce proces weryfikacji, możesz powiedzieć im, że naruszył ustawę o rzetelnej sprawozdawczości kredytowej i powinien usunąć upadłość.

Profesjonalna pomoc od firmy naprawczej

Za każdym razem, gdy próbujesz zakwestionować negatywną pozycję w raporcie kredytowym, niezależnie od tego, czy jest to bankructwo lub opóźniona płatność na karcie kredytowej, będzie to długa i żmudna podróż.

Aby zaoszczędzić sobie poważnego bólu głowy, rozważ zatrudnienie profesjonalnej firmy naprawczej. Nie tylko przejrzą Twoje wpisy o upadłości, ale także wszystko inne w raporcie kredytowym, abyś mógł skorzystać z holistycznej strategii naprawy kredytu.

Życie po bankructwie

Dobra wiadomość jest taka, że ​​nie będziesz musiał wiecznie żyć ze złym kredytem. Ale zanim zaczniesz ubiegać się o nowe karty kredytowe, ważne jest, aby poprawić nawyki, które prowadzą do złych kredytów. W końcu możesz zacząć ubiegać się o karty kredytowe, być może bezpieczną kartę kredytową, zwłaszcza jeśli nie masz żadnej pozytywnej listy transakcji w raporcie kredytowym.

Jednak tym razem musisz upewnić się, że wykorzystujesz tylko do 30% swojego limitu kredytowego i upewnić się, że co miesiąc spłacasz w całości swoje karty kredytowe. Większość banków lub spółdzielczych kas pożyczkowych zatwierdzi ci zabezpieczoną kartę kredytową rok lub dwa po ogłoszeniu upadłości.

Pamiętaj tylko, że ogłoszenie upadłości to nie koniec świata. Nadszedł czas, aby uczyć się na błędach i rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy