Jak legalnie kupić Bitcoiny w U.

Jak legalnie kupić Bitcoiny w U.
16 października 2020
Category: Możesz Użyć

Pomimo dużego zainteresowania w świecie finansów i inwestycji, wiele osób nie wie, jak kupić kryptowalutę Bitcoin, ale jest to tak proste, jak zarejestrowanie się w aplikacji mobilnej. Ponieważ kryptowaluta wraca do wiadomości, teraz jest lepszy czas niż kiedykolwiek, aby zagłębić się w chwasty i dowiedzieć się więcej o tym, jak inwestować. Oto zestawienie wszystkiego, co musisz wiedzieć, aby zacząć kupować bitcoiny.

Kluczowe wnioski

  • Aby kupić bitcoiny, pierwszym krokiem jest pobranie portfela bitcoin, w którym będą przechowywane Twoje bitcoiny do przyszłych wydatków lub handlu.
  • Tradycyjne metody płatności, takie jak karta kredytowa, przelew bankowy (ACH) lub karty debetowe, pozwolą Ci kupować bitcoiny na giełdach, które następnie możesz wysłać do swojego portfela.
  • Większość platform bitcoinowych objętych sankcjami w USA będzie wymagać przedstawienia dokumentu tożsamości ze zdjęciem i innych informacji, aby upewnić się, że nie łamiesz przepisów dotyczących prania pieniędzy lub próbujesz oszukiwać w zakresie podatków.
  • Bitcoin to wciąż nowa klasa aktywów, która nadal podlega dużej zmienności cen, a jego status prawny i podatkowy również pozostaje wątpliwy w Stanach Zjednoczonych i za granicą.

Kroki, aby kupić Bitcoin

1. Portfel cyfrowy

Aby przeprowadzać transakcje w sieci bitcoin, uczestnicy muszą uruchomić program zwany „portfelem”. Bitcoin nie jest technicznie „monetą”, więc wydaje się słuszne, że portfel bitcoin w rzeczywistości nie byłby portfelem. Salda bitcoinów są utrzymywane przy użyciu publicznych i prywatnych „kluczy”, które są długimi ciągami cyfr i liter połączonymi za pomocą matematycznego algorytmu szyfrowania użytego do ich utworzenia.

Klucz publiczny to miejsce, w którym transakcje są zdeponowane i wycofane. Jest to również klucz, który pojawia się w księdze blockchain jako podpis cyfrowy użytkownika, podobnie jak nazwa użytkownika w kanale informacyjnym w mediach społecznościowych. Klucz prywatny to hasło wymagane do kupna, sprzedaży i handlu bitcoinami w portfelu. Klucz prywatny powinien być strzeżoną tajemnicą i służyć wyłącznie do autoryzacji transmisji bitcoinów. Niektórzy użytkownicy chronią swoje klucze prywatne, szyfrując portfel silnym hasłem, aw niektórych przypadkach wybierając opcję przechowywania w chłodni; to znaczy przechowywanie portfela w trybie offline. Wcześniejsze  

Portfel bitcoin nie powinien być używany do długoterminowego przechowywania. Zamiast tego bitcoin lub jego klucz powinien być przechowywany w bezpiecznym portfelu, takim jak ten, który wykorzystuje funkcję wielokrotnego podpisu dla bezpieczeństwa.

2. Dokumenty osobiste

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd wymaga, aby użytkownicy weryfikowali swoją tożsamość podczas rejestracji w portfelach cyfrowych w ramach swoich zasad dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy. Aby kupować i sprzedawać bitcoiny, będziesz musiał zweryfikować swoją tożsamość za pomocą kilku dokumentów osobistych, w tym prawa jazdy i numeru ubezpieczenia społecznego (SSN).

3. Bezpieczne połączenie internetowe

Jeśli zdecydujesz się handlować bitcoinami online, zachowaj dyskrecję, kiedy i gdzie uzyskujesz dostęp do swojego portfela cyfrowego. Handel bitcoinami w niezabezpieczonej lub publicznej sieci Wi-Fi nie jest zalecany i może uczynić Cię bardziej podatnym na ataki hakerów.

4. Konto bankowe, karta debetowa lub karta kredytowa

Gdy masz już portfel bitcoin, możesz użyć tradycyjnej metody płatności, takiej jak karta kredytowa, przelew bankowy (ACH) lub karta debetowa, aby kupić bitcoiny na giełdzie bitcoin. Bitcoiny są następnie przenoszone do Twojego portfela. Dostępność powyższych metod płatności zależy od jurysdykcji i wybranej wymiany. Poniżej znajduje się zrzut ekranu interfejsu bitcoin w Coinbase, pokazujący, jak kupować i sprzedawać bitcoiny, a także Bitcoin Cash, Ethereum i Litecoin, które są innymi popularnymi wirtualnymi walutami. Użytkownik klika kartę „Kup”, aby kupić cyfrową walutę, oraz kartę „Sprzedaj”, aby sprzedać cyfrową walutę. Ty wybierasz, jaką walutę kupujesz / sprzedajesz i jaką metodę płatności (konto bankowe lub kartę kredytową) chcesz użyć.

W zależności od wymiany, płatność gotówką, kartą kredytową lub debetową lub przelewem bankowym może mieć zalety i wady. Na przykład, chociaż karty kredytowe i debetowe należą do najbardziej przyjaznych dla użytkownika metod płatności, zwykle wymagają one identyfikacji, a także mogą nakładać wyższe opłaty niż inne metody. Z drugiej strony przelewy bankowe mają zwykle niskie opłaty, ale mogą trwać dłużej niż inne metody płatności. Wcześniejsze  

5. Wymiana Bitcoinów

Po skonfigurowaniu portfela z metodą płatności będziesz potrzebować miejsca do faktycznego zakupu bitcoinów. Użytkownicy mogą kupować bitcoiny i inne kryptowaluty na internetowych platformach handlowych zwanych „giełdami”, podobnych do platform używanych przez handlowców do kupowania akcji. Giełdy łączą Cię bezpośrednio z rynkiem bitcoin, gdzie możesz wymienić tradycyjne waluty na bitcoiny. Wcześniejsze  

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy