Jak inwestować w indeks Dow Jones Industrial Average

17 lutego 2021
Category: Jeśli Nie Masz

Jeśli nie możesz pokonać rynku – podążaj za nim! To popularna maksyma, opisująca pokrótce, że pokonanie rynku nie jest takie łatwe, ale naprawdę łatwo się nią kierować. Jak być może wiesz, „rynek oznacza tutaj ogólne wyniki wszystkich akcji będących w obrocie, mierzone za pomocą indeksów giełdowych, takich jak na przykład indeks Dow Jones Industrial Average i S & P500. Tak więc, aby śledzić rynek, wystarczy zainwestować swoje pieniądze w indeks rynkowy. Ale jak mogłeś to zrobić? Jak możemy zainwestować trochę pieniędzy w Dow 30 i skorzystać z 11,8% średniego rocznego zwrotu z ostatnich 4 dekad?

Wartość Dow Jones Industrial Average pochodzi z cen akcji 30 największych i najaktywniej notowanych na giełdzie firm północnoamerykańskich. Nie możesz bezpośrednio kupować ani sprzedawać indeksu, ponieważ nie jest to prawdziwy składnik aktywów, jego cena jest tylko kalkulacją opartą na cenach akcji jego 30 składników. Ale to nie znaczy, że inwestycja w indeks jest niemożliwa, wcale nie. Tutaj podzielę się różnymi sposobami, w jaki możesz przenieść swoje pieniądze do Dow.

3 sposoby inwestowania w indeks Dow Jones

Jak inwestować w Dow Jones

  1. Kup akcje spółek Dow Jones Index – jak wspomniano, wartość Dow Jones opiera się na cenach akcji 30 spółek. Nie możesz handlować indeksem, ale możesz kupować lub sprzedawać jego składniki w takiej samej proporcji, w jakiej w nim uczestniczą. Jednak nie jest to najlepsza dostępna opcja. Od czasu do czasu zachodzą pewne zmiany w komponentach, co rodzi potrzebę niedawnego dostosowania portfela takiej strategii. Wiąże się to z wyższymi kosztami transakcji i należy uważnie śledzić zmiany. Jeśli wybierzesz tę opcję, oprócz inwestycji pieniężnych będziesz musiał poświęcić trochę czasu na zarządzanie portfelem. Dlatego jeśli nie masz dużego doświadczenia na rynku, możesz rozważyć niektóre z poniższych opcji.
  2. Dow Jones Futures i inne instrumenty pochodne Dow – to dobry sposób na „inwestowanie w Dow, ponieważ ruch cen kontraktów futures jest prawie taki sam, jak ruch indeksu DJIA. Ta strategia jest bardziej odpowiednia do inwestowania krótkoterminowego – na przykład day tradingu. Jednym z powodów jest to, że kontrakty futures mają wygasnąć w określonym przyszłym momencie.
  3. Fundusze indeksowe i ETF – to najłatwiejszy i najbardziej odpowiedni sposób na długoterminowe inwestycje Dow Jones. Fundusze indeksowe to zwykle fundusze inwestycyjne notowane na giełdzie, które posiadają portfel dokładnie taki sam, jak określony indeks rynkowy (na przykład Dow Jones Industrial Average). Możesz zainwestować pieniądze w akcje takiego funduszu, a oni włoży je w firmy Dow 30 zamiast Ciebie. W ten sposób fundusz wykonuje całą pracę za Ciebie, a Ty możesz łatwo dodawać lub wycofywać się z inwestycji.

Fundusze te wykonują całą pracę za Ciebie, aby utrzymać ten sam portfel indeksu za niewielką prowizję. Taka inwestycja wiąże się z profesjonalnym zarządzaniem i niskimi kosztami transakcji, co sprawia, że ​​jest odpowiednia dla początkujących lub osób, które nie chcą angażować się w handel.

Istnieje również wiele strategii inwestycyjnych opartych na indeksie Dow Jones, ale niezupełnie go przestrzegających. Niektóre z nich osiągały lepsze wyniki niż indeks przez ostatnie 45 lat, jak strategia The Dogs Of The Dow. Możesz skorzystać z naszego kalkulatora inwestycyjnego, aby przewidzieć, jak wzrośnie Twoja inwestycja w zależności od posiadanego horyzontu czasowego, różnych stóp zwrotu i jej wielkości.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, rozważ naciśnięcie niektórych z naszych wspaniałych przycisków udostępniania społecznościowego.

Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną, ma jedynie cel edukacyjny.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy