Jak anulować kartę kredytową bez szkody dla kredytu; Wynik

Jak anulować kartę kredytową bez szkody dla kredytu; Wynik
16 października 2020

Witamy w archiwach konsumpcyjnych

Dziękujemy za odwiedzenie Consumerist.com. Od października 2017 roku Consumerist nie tworzy już nowych treści, ale zachęcamy do przeglądania naszych archiwów. Tutaj możesz znaleźć artykuły z 12 lat na wszystko, od tego, jak uniknąć podejrzanych oszustw, po napisanie skutecznego listu reklamacyjnego. Zapoznaj się z niektórymi z naszych największych hitów poniżej, przejrzyj kategorie wymienione w lewej części strony lub przejdź do CR.org, gdzie znajdziesz oceny, recenzje i wiadomości konsumenckie.

Jak anulować kartę kredytową bez szkody dla swojej zdolności kredytowej

Załóżmy, że masz kartę kredytową, której z jakiegokolwiek powodu nie chcesz i zdecydowałeś się ją anulować. Oto kilka prostych kroków, które możesz podjąć, aby upewnić się, że karta a) naprawdę zostanie anulowana b) nie wpłynie to negatywnie na Twoją zdolność kredytową.

Jak anulować kartę kredytową:

Krok 1: spłać kartę w całości.

Krok 2: Zadzwoń do obsługi klienta, aby upewnić się, że saldo jest naprawdę zerowe. Zainteresowanie mogło nadal narastać.

Krok 3: Gdy saldo wyniesie zero, zamknij konto przez telefon. Nie krępuj się przyjmować wszelkich ofert zatrzymania, które mogą Ci rzucić. To zawsze fajne.

Krok 4: Kontynuuj na piśmie i poproś o pisemne potwierdzenie, że konto zostało zamknięte. Zachowaj kopię tych rzeczy w swoim archiwum. Nigdy nie wiesz, kiedy będziesz tego potrzebować.

Krok 5: Poczekaj chwilę, a następnie sprawdź raport kredytowy, aby upewnić się, że konto jest naprawdę zamknięte. Nie rób tego dzień po zamknięciu, czasami zajmuje to trochę czasu. Skorzystaj również z witryny www.annualcreditreport.com, aby bezpłatnie sprawdzić swoje raporty. Nie korzystaj z fałszywych ofert bezpłatnych raportów kredytowych.

A co z moją zdolnością kredytową? Niedawno FICO, firma, która oblicza oceny kredytowe, ujawniła i obaliła bardzo, bardzo wszechobecny mit, że zamknięcie konta karty kredytowej skraca historię kredytową i szkodzi wynikowi. Więc nie martw się o to.

Jednak to, co może wpłynąć na Twój wynik, to wskaźnik wykorzystania kredytu. FICO wyjaśnia to w ten sposób: „Ten współczynnik zasadniczo przedstawia łączną wykorzystaną kwotę kredytu w stosunku do całkowitego dostępnego kredytu; im wyższy jest ten współczynnik, tym bardziej może on negatywnie wpłynąć na Twój wynik FICO. Tak więc, zamykając starą lub nieużywaną kartę, zasadniczo usuwasz część dostępnego kredytu i zwiększasz współczynnik wykorzystania kredytu ”.

„Aby zamknąć konta karty bez wpływu na wynik kredytowy, w raporcie kredytowym wystarczy mieć zerowe salda dla wszystkich aktywnych kart kredytowych . Dzieje się tak, ponieważ jeśli masz salda zerowe, wskaźnik wykorzystania kredytu wynosi zero i nie możesz go podnieść – i potencjalnie zaszkodzić sobie – zamykając jedno lub więcej aktywnych kont kart ”- mówi Craig Watts, menedżer ds. Publicznych w FICO .

Więc jeśli masz zerowe salda, zamknij to konto. Jeśli nie, dowiedz się, jak bardzo wpłynie to na współczynnik wykorzystania kredytu i zdecyduj w ten sposób.

Chcesz więcej wiadomości dla konsumentów? Odwiedź naszą organizację nadrzędną Consumer Reports , aby uzyskać najnowsze informacje na temat oszustw, wycofań i innych problemów konsumenckich.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy