Ile czasu zajmie poprawa zdolności kredytowej

Ile czasu zajmie poprawa zdolności kredytowej
16 października 2020
Category: Kredytowa Jest

Twoja zdolność kredytowa to poufna liczba – trzy cyfry, które mogą się zmieniać w górę lub w dół każdego dnia w zależności od tego, jak zmieniają się informacje w raporcie kredytowym. Jeśli pracowałeś nad poprawą swojej zdolności kredytowej – spłacając zaległe konta, poprawiając błędy, dokonując terminowych płatności lub usuwając pozycje ujemne z raportu kredytowego – z pewnością chcesz zobaczyć wyniki swoich wysiłków tak szybko, jak możliwy. A jeśli chcesz, aby Twoja ocena kredytowa wzrosła o kilka punktów, aby kwalifikować się do pożyczki lub lepszej stopy procentowej, prawdopodobnie nie możesz się doczekać poprawy.

Jak szybko poprawi się Twoja zdolność kredytowa?

Niestety, nie ma sposobu, aby przewidzieć, jak szybko wzrośnie twoja zdolność kredytowa lub o ile. Wiemy, że aktualizacja raportu kredytowego zajmie firmie przynajmniej tyle czasu, ile zajmie. Niektóre firmy wysyłają aktualizacje raportów kredytowych codziennie, inne co miesiąc. Zanim zmiana pojawi się w raporcie kredytowym, może minąć nawet kilka tygodni.

Gdy raport kredytowy zostanie zaktualizowany o pozytywne informacje, nie ma gwarancji, że Twój wynik kredytowy wzrośnie od razu lub że wzrośnie na tyle, aby mieć wpływ na aplikację. Twoja ocena kredytowa może pozostać taka sama – lub możesz nawet zauważyć jej spadek – w zależności od znaczenia zmiany i innych informacji w raporcie kredytowym.

Jedyne, co możesz zrobić, to obserwować swoją zdolność kredytową, aby zobaczyć, jak się zmienia, i kontynuować właściwe ruchy kredytowe.

Co wpływa na czas aktualizacji wyniku kredytowego?

Czas aktualizacji oceny kredytowej zależy od czasu wprowadzenia zmian w raporcie kredytowym. Ponieważ twoja zdolność kredytowa jest obliczana natychmiast na podstawie informacji z twojego raportu kredytowego w danym momencie, wszystko, czego potrzeba, aby podnieść twoją zdolność kredytową, to pozytywna zmiana informacji w twoim raporcie kredytowym.

Jednocześnie dodanie negatywnych informacji do raportu kredytowego może zrównoważyć pozytywne zmiany, które mogłeś zauważyć w swojej zdolności kredytowej. Na przykład, jeśli otrzymasz podwyższenie limitu kredytowego (obniżając tym samym wykorzystanie kredytu), ale opóźniona płatność zostanie również dodana do Twojego raportu kredytowego, możesz nie zauważyć poprawy swojej zdolności kredytowej. W rzeczywistości Twoja zdolność kredytowa może spaść.

Poważnie negatywne informacje mogą obniżyć Twoją zdolność kredytową, przez co poprawienie jej może zająć więcej czasu. Na przykład poprawa zdolności kredytowej może zająć więcej czasu, jeśli w raporcie kredytowym znajduje się bankructwo, windykacja długów, przejęcie lub przejęcie nieruchomości. Im nowsze te pozycje, tym większy wpływ na zdolność kredytową.

Najszybsze sposoby na podniesienie oceny kredytowej

Poprawa zdolności kredytowej wymaga czasu, zwłaszcza jeśli w raporcie kredytowym znajduje się wiele negatywnych pozycji. Na szczęście jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby szybko zwiększyć swoją zdolność kredytową. Spłata dużego salda na karcie kredytowej lub zwiększenie limitu kredytowego, szczególnie przed datą zamknięcia wyciągu z konta, może stosunkowo szybko wpłynąć na Twoją zdolność kredytową. Oba te rozwiązania poprawiają stopień wykorzystania kredytu, który wynosi 30 procent zdolności kredytowej.

Kwestionowanie negatywnego błędu w raporcie kredytowym może również podnieść twoją zdolność kredytową, zwłaszcza jeśli porozmawiasz z wierzycielem przez telefon i poprosisz go o natychmiastowe usunięcie błędu z raportu kredytowego. Aby wyegzekwować swoje prawa wynikające z ustawy Fair Credit Reporting Act (FCRA), musisz pisemnie zakwestionować błędy w raportach kredytowych. Jednak niektórzy wierzyciele są gotowi usunąć uzasadnione błędy za pomocą zwykłego telefonu. Aktualizacja może pojawić się w Twoim raporcie kredytowym i wpłynąć na Twoją zdolność kredytową w ciągu zaledwie kilku dni, jeśli wierzyciel będzie chciał z Tobą współpracować.

Jeśli nie możesz zakwestionować błędu przez telefon, spór pisemny jest nadal skuteczny, zwłaszcza jeśli masz dowód błędu. Proces sporu może zająć od 30 do 45 dni, podczas gdy biuro informacji kredytowej bada, a następnie aktualizuje raport kredytowy. Gdy błąd zostanie usunięty z raportu kredytowego, zostanie on natychmiast uwzględniony w Twojej zdolności kredytowej.

Jak monitorować swoją zdolność kredytową

Możesz bezpłatnie monitorować zmiany swoich wyników kredytowych, korzystając z CreditKarma.com lub CreditSesame.com, które zapewniają bezpłatny dostęp do wyników kredytowych spoza FICO. Credit Karma codziennie aktualizuje Twoje wyniki kredytowe TransUnion i Equifax, podczas gdy Credit Sesame dostarcza comiesięczne aktualizacje Twojej oceny kredytowej Experian. Jeśli nastąpią zmiany w którymkolwiek z tych raportów kredytowych, możesz zobaczyć późniejszą zmianę oceny kredytowej, korzystając z bezpłatnych usług.

Niektórzy wydawcy kart kredytowych udostępniają swoim posiadaczom bezpłatny wynik FICO na wyciągu miesięcznym. Discover, First National Bank of Omaha i Barclaycard oferują co miesiąc bezpłatne wyniki FICO. Capital One oferuje CreditWise, który jest również bezpłatny. Skontaktuj się z wydawcą karty kredytowej, aby dowiedzieć się, czy zapewnia on bezpłatny dostęp do Twojej oceny kredytowej.

Szacowanie zmian oceny zdolności kredytowej

Czekając na aktualizację raportu kredytowego i wyniku, możesz skorzystać z symulatora zdolności kredytowej, aby oszacować, jak może się zmienić Twoja zdolność kredytowa. Credit Karma i myFICO oferują symulatory zdolności kredytowej, które mogą pokazać, jak Twoja zdolność kredytowa może się zmienić, jeśli informacje w raporcie kredytowym ulegną zmianie, na przykład w przypadku spłaty konta lub otwarcia nowej pożyczki. Symulator Credit Karma jest dołączony do bezpłatnego członkostwa w ich usłudze. Symulator oferowany przez myFICO z FICO Score Watch tylko dla Twojej oceny kredytowej Equifax za 19,95 USD miesięcznie.

Szybkie ponowne ocenianie dla szybkich aktualizacji wyników kredytowych

Jest jeszcze jedna usługa, która zapewnia wcześniejszy dostęp do zmian oceny zdolności kredytowej, ale tylko w wąskich okolicznościach. Jeśli ubiegasz się o pożyczkę hipoteczną, pożyczkodawca może zaoferować szybką zmianę oprocentowania, usługę, która zaktualizuje Twoją zdolność kredytową w ciągu 48 do 72 godzin. Jednak nie działa to w każdej sytuacji. Musisz mieć dowód, że w raporcie kredytowym znajdują się niedokładne informacje, takie jak płatność niedokładnie zgłoszona jako późno. Możesz to zrobić tylko z niektórymi kredytodawcami hipotecznymi, gdy próbujesz zakwalifikować się do kredytu hipotecznego lub uzyskać lepsze warunki; nie jest to usługa dostępna bezpośrednio dla konsumentów lub innych rodzajów firm.

Nowy system oceny zdolności kredytowej FICO – UltraFICO – może pomóc niektórym pożyczkobiorcom od razu zwiększyć ich zdolność kredytową, umożliwiając dostęp do informacji bankowych. Pożyczkodawcy korzystający z UltraFICO mogą zaoferować Ci wynik, jeśli wniosek zostanie odrzucony. UltraFICO może poprawić Twoją zdolność kredytową, jeśli dobrze zarządzasz swoim kontem bankowym. Wynik UltraFICO został początkowo udostępniony niewielkiej grupie pożyczkodawców na początku 2019 r. W ramach pilotażu testowego. Gdy faza pilotażowa zostanie zakończona i wszystko będzie działało w dobrym stanie, wynik UltraFICO będzie dostępny w całym kraju.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy