Gdzie inwestować w 2017 roku

17 lutego 2021
Category: Pytania Dotyczące

Hossa prawdopodobnie obchodzi ósme urodziny za prezydentury Trumpa, ale zyski znów będą średnie.

Pośród gęstej mgły niepewności starzejący się byk będzie musiał znaleźć się na ziemi w 2017 roku. Rzadko kiedy droga naprzód była tak zaciemniona przez mętną politykę nowego reżimu politycznego, a także przez pytania dotyczące wzrostu gospodarczego, polityki pieniężnej i duchy zwierzęce – lub ich brak – wodzów amerykańskich korporacji.

 • 10 świetnych akcji na następne 10 latTo, czy byk dotrze bezpiecznie, będzie zależeć od tego, jak dobrze rynki dostosują się do nowej rzeczywistości w Waszyngtonie i czy mogą przejść od kierowania się bardzo łatwą polityką Rezerwy Federalnej do wsparcia tego, co ostatecznie musi wspierać wszystkie rynki byka : rosnące zyski na szerokim obszarze korporacyjnej Ameryki. Giełda wije się od półtora roku w poszukiwaniu kierunku.

  Niestety nie spodziewamy się dużej jasności w 2017 roku, przynajmniej początkowo. Republikański ruch władz wykonawczych i ustawodawczych przemawia za istotnymi zmianami w wydatkach rządowych, polityce handlowej, podatkowej i imigracyjnej. Zmienność będzie rosła, ponieważ inwestorzy będą próbowali oszacować wpływ na gospodarkę i rynki finansowe.

  Na razie można spodziewać się zwrotów w połowie jednocyfrowych w 2017 r. W oparciu o poprawiającą się gospodarkę i wznowienie wzrostu zysków. Ale akcje mogą zakończyć rok daleko od progu w obu kierunkach. Widzimy, że indeks giełdowy Standard & Poor’s 500 zakończy 2017 rok w przedziale od 2200 do 2250, co sugeruje zwrot od 4% do 6%, z uwzględnieniem dywidend. Oblicz średnie lądowanie w przemyśle Dow Jones w pobliżu 19,5 tys. (Indeksy zamknęły się odpowiednio na 2163 i 18,590 9 listopada; wszystkie ceny i zwroty w tym artykule dotyczą tej daty).

  Na tle zmian zachodzących w zasadniczo zdrowej gospodarce najlepiej poradzisz sobie, faworyzując akcje zamiast obligacji, skupiając się na firmach o silnych długoterminowych trendach wzrostu i rosnących dywidendach, a także znajdując sektory, które będą prosperować z Donaldem Trumpem w Biały Dom. Chociaż w ostatnich latach warto było skupić się na akcjach amerykańskich, połączenie niskich zwrotów i dużej zmienności przypomni inwestorom o znaczeniu dobrze zdywersyfikowanego portfela. Oznacza to szukanie możliwości za granicą.

  Aby rynek mógł przynosić nawet skromne zyski, starzejąca się ekspansja gospodarcza Stanów Zjednoczonych – podobnie jak hossa, która w 2017 roku skończyła ósmy rok – musi trwać. Kiplinger spodziewa się, że produkt krajowy brutto wzrośnie o 2,1% w 2017 r., W porównaniu z oczekiwanymi 1,5% w 2016 r. „Gospodarki nie umierają ze starości, umierają z powodu ekscesów – nadmiernego budowania, zbytniej pewności siebie, nadmiernych wydatków – mówi John Canally, główny ekonomista w firmie maklersko-doradczej LPL Financial. Dalekie od nadmiernych, znacznych nakładów ze strony Wuja Sama lub dyrektorów korporacyjnych brakowało przez większość okresu ożywienia, a to powstrzymało wzrost.

  To może się zmienić w 2017 roku – wielka liga, jak powiedziałby Trump. Wydatki rządowe na modernizację krajowych dróg, mostów, lotnisk i innej infrastruktury są dla Trumpa najwyższym priorytetem i są wspierane przez obie partie polityczne; Trump obiecał również zwiększenie wydatków na obronę. Ponieważ stopa bezrobocia ma zamknąć 2017 r. Na niskim poziomie 4,6% (w porównaniu z 4,9% pod koniec 2016 r.), Firmy będą miały niewielki wybór, jak tylko wydać na rośliny i sprzęt, aby kontynuować wzrost.

  Brad McMillan, dyrektor inwestycyjny Commonwealth Financial Network, firmy brokerskiej, mówi: „Jeśli jestem firmą, mogę wynająć ciała lub kupić sprzęt, aby zwiększyć wydajność organów. Ale zaczyna mi brakować ciał . Przysięga wyborcza Trumpa dotycząca rozprawienia się z imigracją może zaostrzyć niedobory siły roboczej.

  Tymczasem w dobrej kondycji są konsumenci, których wydatki stanowią 70% krajowej gospodarki. Bilanse gospodarstw domowych są zdrowe, płace zaczynają rosnąć, a obiecane obniżki podatków mogą sprawić, że wiele osób poczuje się jeszcze bogatszych. „Wiele polityk Trumpa stymulowałoby gospodarkę i mogłoby doprowadzić do szybszego wzrostu w perspektywie krótkoterminowej – mówi McMillan.

  Ale ryzyko jest duże. Od 1929 roku dziewięć z 14 recesji gospodarczych w Stanach Zjednoczonych rozpoczęło się w roku następującym po wyborach prezydenckich. Nowi prezydenci chcą, aby złe wieści o recesji lub bessie minęły jak najwcześniej w ich czteroletniej kadencji, mówi James Stack, wydawca biuletynu InvesTech Research . „Tym razem stopy procentowe są niskie, a gospodarka wydaje się zdrowa – mówi Stack. Niemniej jednak ostrzejsza polityka pieniężna i kontrowersyjne posunięcia mają tendencję do lądowania raczej wcześniej niż później w cyklu prezydenckim, mówi. Protekcjonistyczne tendencje Trumpa są szczególnie niepokojące, mówi Alan Levenson, główny ekonomista USA w T. Rowe Price. „Nie znam żadnego kraju w historii, który kiedykolwiek odizolował swoją drogę do dobrobytu – mówi.

  W programie nowego prezydenta przewija się również temat inflacyjny. Połączenie cięć podatkowych i gwałtownych wydatków rządowych mogłoby zwiększyć deficyty budżetowe, a nacisk na powrót imigrantów do ich krajów pochodzenia lub zwiększenie ceł handlowych podniósłby płace i ceny towarów wyprodukowanych za granicą. Inflacja miała wzrosnąć już w 2017 r., A wyższe ceny ropy zrównoważyły ​​spadające ceny żywności. Tzw. Inflacja bazowa, która wyklucza zmienne ceny żywności i energii, ale obejmuje czynsze, koszty opieki medycznej i edukacji, również rośnie. Oczekuj, że ceny konsumpcyjne wzrosną o umiarkowane 2,4% w 2017 r., W porównaniu z oczekiwanym wzrostem o 1,8% w 2016 r.

  Rezerwa Federalna prawdopodobnie zareaguje podwyżkami krótkoterminowych stóp procentowych o jedną lub dwie ćwierć punktu procentowego w 2017 r. (Oprócz wzrostu spodziewanego w grudniu 2016 r.). To ledwo wystarczające, aby kwalifikować się jako zacieśnienie polityki pieniężnej, ale wciąż może zająć trochę czasu, aby się do tego przyzwyczaić. „Przywrócenie stóp procentowych będzie plusem dla gospodarki ze względu na dodatkowe zyski dla oszczędzających – mówi McMillan. „Ale może być kilka trudnych kwartałów, podczas których rynek i gospodarka wszystko załatwią. Spodziewaj się, że rentowności 10-letnich obligacji skarbowych wzrosną do 2,5% z 2,1% ostatnio do końca 2017 r. Inwestorzy, którzy chcą chronić swoje portfele przed rosnącą inflacją, powinni rozważyć zakup papierów wartościowych zabezpieczonych przed inflacją bezpośrednio od Wuja Sama.

  Pomimo tego, co z pewnością będzie fiksacją na temat Trumpolitics, polityka nowej administracji prawdopodobnie zakończy się jako „Trump Lite – mówi David Kelly, główny strateg globalny w JP Morgan Asset Management. Spodziewaj się mniejszego impasu z partią Trumpa kontrolującą obie izby Kongresu, ale republikanie z establishmentu nie będą pieczętować dramatycznych zmian w polityce handlowej i fiskalnej, a sam Trump wykazał gotowość do kompromisu. „Jest ostry na szlakach kampanii, ale myślę, że będzie pragmatyczny na stanowisku – mówi Kelly.

 • 5 akcji, które powinieneś teraz zrzucićInwestorzy uzyskają wskazówkę, w jakim stopniu prawodawcy po obu stronach nawy będą prawdopodobnie współpracować, gdy rząd w marcu przekroczy limit zadłużenia – prawodawcy będą musieli współpracować, aby uniknąć niewypłacalności. Inwestorzy będą również obserwować wydarzenia za granicą, w tym postępy w wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej oraz wybory we Francji i Niemczech w 2017 roku.

  W Stanach wszystkie oczy zwrócone będą na to, jak przekonująco amerykańskie korporacje wyjdą ze spadku zysków w latach 2015–2016. Inwestorzy mogą nabrać otuchy na to, co wygląda na wznowienie wzrostu w trzecim kwartale 2016 roku, po czterech pierwszych kwartałach spadków zysków. I nadzieja pojawia się wiecznie wśród analityków z Wall Street, którzy przewidują 12% wzrost zysków spółek z indeksu S&P 500 w 2017 r. Katie Nixon, dyrektor ds. Inwestycji w Northern Trust Wealth Management, widzi wzrost zysków o zaledwie 4% w 2017 r. „To nie idzie żeby zdmuchnąć ci skarpetki – mówi. „Trudno jest zwiększyć zarobki w świecie o niskim wzroście. Co więcej, w klimacie charakteryzującym się niepewnością, ostrożni inwestorzy mogą zdecydować się na mniejszą płacę za każdego dolara zysku korporacyjnego, zmniejszając stosunek ceny do zysku z dzisiejszego podwyższonego poziomu i powodując presję na zwroty. (S&P 500 sprzedaje się za 17-krotność zysku).

  Co więcej, niektóre sektory zostaną dotknięte przez sprzeczne prądy krzyżowe. Na przykład międzynarodowe koncerny, takie jak Apple i General Electric, mogą uzyskać impuls, jeśli zostanie uchwalona reforma podatku od osób prawnych, w tym wakacje podatkowe od repatriowanych zagranicznych zysków. Spółki S&P 500 mają 2,4 biliona dolarów nieopodatkowanych zysków za granicą. Jednak nałożenie ceł mogłoby wywołać odwet, ograniczając handel światowy i szkodząc tym samym przedsiębiorstwom. Firmy technologiczne szczególnie polegają na wykwalifikowanej sile roboczej z całego świata oraz na globalnych łańcuchach dostaw i dystrybucji, mówi Josh Spencer, który kieruje T. Rowe Price Global Technology Fund. Jednak trendy, które mogą bardziej zadecydować o przyszłości spółek technologicznych, jak mówi, obejmują rozwój przetwarzania w chmurze i rozkwit nowych rynków, takich jak samojezdne samochody. Ogólnie,inwestorzy lepiej skupią się na fundamentalnych czynnikach napędzających branże i perspektywach dla poszczególnych spółek, niż na próbach zgadywania skutków politycznych.

  Gdzie teraz zainwestowaćInwestorzy z USA muszą poszerzyć swoje horyzonty, ale ci, którzy kupują akcje w Europie lub Japonii, być może będą musieli zachować ostrożność: „Europa wygląda mało inspirująco, a Japonia wygląda po prostu okropnie – mówi Sarah Ketterer, dyrektor generalna Causeway Capital, firmy inwestycyjnej, która specjalizuje się na rynkach zagranicznych. Mówi więc, że to świetny czas dla cierpliwych inwestorów, aby obstawić najlepsze firmy sprzedające po obniżonych cenach. Ketterer poleca Prudential PLC (symbol PUK, 36 USD), londyńskiego ubezpieczyciela z szybko rozwijającą się działalnością w Azji Południowo-Wschodniej oraz Japan Airlines (JAPSY, 15 USD), których krajowi pasażerowie wykorzystują silny jen, aby podróżować za granicę; jej akcje dają 3,7%. Inwestorzy funduszy inwestycyjnych powinni rozważyć Fidelity International Growth (FIGFX) i FMI International (FMIJX), obaj członkowie Kiplinger 25.

  Długoterminowe argumenty za akcjami rynków wschodzących pozostają przekonujące, nawet po gwałtownym wzroście w 2016 r. I pomimo zapalających komentarzy Trumpa pod adresem krajów rozwijających się, takich jak Chiny i Meksyk, podczas jego kandydowania do Białego Domu. „Wielu inwestorów pozostaje niedostatecznie przydzielonych do rynków wschodzących – mówi Heather Miner, globalna szefowa grupy doradców strategicznych Goldman Sachs Asset Management. „Długoterminowe możliwości wzrostu są nienaruszone, ale nowa administracja będzie miała wpływ na akcje i waluty rynków wschodzących w bardziej kontrowersyjnym środowisku dla polityki handlowej. Pacjenci inwestujący mogą inwestować za pośrednictwem członka Kip 25 Baron Emerging Markets ( BEXFX).

  W USA weźmy pod uwagę sektor, który jest zwykle uważany za defensywny, ale ostatnio nie był. Akcje opieki zdrowotnej zostały uderzone przez członków Kongresu po obu stronach alei politycznej w 2016 r., Gdy Republikanie zagrozili uchyleniem ustawy o przystępnej cenie, a Demokraci rozpoczęli wojnę z cenami leków. Jednak akcje spółek farmaceutycznych i biotechnologicznych mocno odbiły po zwycięstwie Trumpa. Mike Bailey, dyrektor ds. Badań w FBB Capital Partners, firmie zajmującej się zarządzaniem pieniędzmi w Bethesda w stanie Maryland, lubi Alexion Pharmaceuticals (ALXN, 127 USD), która specjalizuje się w leczeniu rzadkich chorób; producent urządzeń medycznych CR Bard (BCR, 219 USD); i ubezpieczyciel UnitedHealth Group (UNH, 142 USD). Inwestorom funduszy preferujemy fundusz Kip 25 Vanguard Health Care (VGHCX).

  Akcje technologiczne powinny dobrze sobie radzić, jeśli choćby powiew spowolnienia gospodarczego, a inwestorzy skupiają się na spółkach, które mogą rosnąć w dobrych lub złych czasach. Oczekuje się, że spółki technologiczne z indeksu S&P 500 odnotują wzrost zysków o 12% w 2017 r., Który jest najwyższym ze wszystkich sektorów oszczędzających energię i materiały, obie próbujące wydostać się z krawędzi. Bailey z FBB poleca firmę Microsoft (MSFT, 60 USD), która ma ekspozycję na przetwarzanie w chmurze, oraz Visa (V, 83 USD), która obsługuje największą na świecie sieć płatności elektronicznych. Wzrost wydatków na infrastrukturę jest już odzwierciedlony w cenach akcji wielu firm maszynowych i innych firm, na których można by oczekiwać korzyści. Ale cyberbezpieczeństwo będzie również priorytetem, tworząc Palo Alto Networks (PANW, 159 $) gra w infrastrukturę backdoora, mówi Bailey. Vanguard Information Technology (VGT), członek Kiplinger ETF 20, to dobry wybór dla inwestorów technologicznych.

 • We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy