Oto trzynaście znanych osób, które zaangażowały się w biznesy kryptowalutowe

🕓 05.07.2019
📂 Finanse
👁 45
🗨
Celebryci, którzy zainwestowali w kryptowaluty

Kryptowaluty w ostatnich latach zyskały na popularności. Nowym wynalazkiem technologicznym zainteresowały się także znane osoby a mianowicie choć wielu ekspertów stale jest sceptycznych co do odwiedzenia zastosowań kryptowalut.

Muzycy, aktorzy, sportowcy celebryci zdecydowali się zaangażować w rozmaite biznesy związane z kryptowalutami. Niektórzy z nich mają możliwość posiadać bitcoiny warte miliony dolarów.

Oto 13 celebrytów, którzy zainwestowali w kryptowaluty:

Bill Gates

Foto: Jamie McCarthy / Getty Images

Mimo zastrzeżeń dotyczących bitcoina, Bill Gates jest pewną z najbardziej znanych formie, która zdecydowała się dzięki inwestycję w tę kryptowalutę.

- Bitcoin wydaje się być ekscytujący, ponieważ pokazuje, jak na przykład waluta może być niedroga - wyjaśnił Gates w wywiadzie dla Bloomberga po 2014 roku. Dodał, że bitcoin jest lepszy od czasu tradycyjnych walut, ponieważ odrzucić musi być fizycznie przy tym samym miejscu jak i również jest wygodniejszy.

Ashton Kutcher

Foto: Michael Kovac / Getty Images

Ashton Kutcher zainwestował w UnikoinGold wraz z miliarderem Markiem Cubanem. To kryptowaluta stworzona przez e-hazardowy startup Unikoin. UnikoinGold służy do obstawiania zakładów w tego rodzaju grach jak "League of Legends", "Dota 2" czy "Counter-Strike: Global Offensive"

Gwyneth Paltrow

Foto: Pascal Le Segretain / Getty Images

Gwyneth Paltrow była twarzą portfela bitcoinów Abra. W listopadzie 2018 roku aktorka udostępniła w Twitterze materiał pod tytułem "Podstawy bitcoinów i walut kryptograficznych oraz sposobu inwestowania".

Paris Hilton

Foto: Jim Spellman / Getty Images

Paris Hilton zdecydowała się dzięki inwestycję w kryptowaluty przy 2017 roku. Wzięła udział w ICO LydianCoina, pomimo kontrowersji związanych z do niej właścicielem, który został skazany za przemoc domową.

Snoop Dogg

Foto: Paras Griffin / Getty Images

W 2013 roku Snoop Dogg zdecydował się sprzedawać swój krążek w cenie 0, 3 BTC. Bazując na aktualnej wartości kryptowaluty, raper mógł zarobić ponad tysiąc dolarów za jedną kopię tafle. Snoop Dogg w 2017 roku otrzymał 1, 5 tys. kryptowalut SparkleCOIN jako darowiznę dla wspieranej poprzez siebie drużyny piłkarskiej.

Hugh Laurie

Foto: Kathy Hutchins / Shutterstock

Brytyjski aktor Hugh Laurie zainteresował się kryptowalutami cztery lata temu. Po 2015 roku znajomy zasugerował mu, by zainwestował w bitcoina, który w naszym czasie zaczął tracić dzięki wartości. Zdecydował się zakupić bitcoiny za kwotę pięciu tysięcy dolarów.

Mike Tyson

Foto: Rich Polk / Getty Images

Oprócz inwestowania po bitcoina, Mike Tyson zaangażował się też w reklamę tej kryptowaluty. W 2016 roku otworzył portfel bitcoinowy we współpracy z korporacją Bitcoin Direct. Umieszczono w nim tapetę komputerową z wizerunkiem tatuażu, jaki Tyson ma na twarzy.

Pitbull

Foto: Steve Jennings / Getty Images

W kwietniu 2018 roku Pitbull ogłosił, iż - wraz z przedsiębiorstwem eMerge Americas - wprowadzi na rynek Smackathon kryptowalutę, która miała zrewolucjonizować płatności w przemyśle muzycznym.

Lionel Messi

Foto: Quality Sport Images / materiały prasowe

Lionel Messi został ambasadorem izraelskiej firmy Sirin Labs na koniec 2017 roku. Jest ona producentem pierwszego na globie smartfonu wyposażonego w fizyczny portfel, pozwalającego gromadzić kryptowaluty. Serwis "Ethereum World News" pod koniec zeszłego roku podał, że telefon wydaje się już w sprzedaży.

Madonna

Foto: Denis Makarenko / Shutterstock

Madonna to jedna wraz z osób publicznych, która mocno angażuje się w propagowanie informacji o łatwości jak i również bezpieczeństwie płacenia przy użyciu kryptowalut.

Królowa Popu po zeszłym roku nawiązała współpracę z systemem rozliczeń Ripple, aby pozyskać środki na rzecz stworzonej przez nią fundacji Raising Malawi.

Johnny Depp

Foto: Samir Hussein / Getty Images

Johnny Depp wówczas kolejny aktor, który zdecydował się zaangażować w kryptowaluty. Zeszłej jesieni został partnerem w startupie Blockchain TaTaTu. Platforma nagradza użytkowników tokenami za interakcję z filmami i grami.

Floyd Mayweather Jr.

Foto: Ethan Miller / Getty Images

Inny znany bokser, Floyd Mayweather Jr, promował szereg ICO. - Wydaję bitcoiny, ethereum i inne typy kryptowalut w Beverly Hill a mianowicie tak w 2017 roku napisał na Twitterze.

Mel B

Foto: Noel Vasquez / Getty Images

Mel B jest pierwszą brytyjską artystką, która zaczęła akceptować bitcoiny jako zapłatę za jej muzykę. Chodzi konkretnie o świąteczny singiel z 2014 roku. Nastąpiło to we współparcy z CloudHashing - jedną z największych firm oferujących kontrakty na wydobywanie bitcoinów.

- Kocham, w jaki sposób świeża technologia ułatwia nam żywot - powiedziała Mel B, ogłaszając, że zaakceptuje opłaty w formie kryptowalut. - Bitcoin jednoczy moich fanów na całym świecie z wykorzystaniem jednej waluty - podkreśliła.

Autor: Элладин
Kategoria
Top Aktualności Komentarze
Dochody Państwa Islamskiego  Wraz z świata
Dżihadyści śpią na pieniądzach. Ujrzyj, z czego finansuje się terroryzm Francuskie linie aeronautyczne tracą miliony. Po zamachach w Paryżu Tzw. Państwo Islamskie jak sprawna machina biurokratyczna Portret rekruta IS: młody, wykształcony…...
Cameron: zwycięstwo daje nam mandat do «trudnych» negocjacji wraz z UE  Świat
Zwycięstwo w ubiegłotygodniowych wyborach daje nam mandat do prowadzenia "trudnych" rozmów ws. renegocjacji warunków brytyjskiego członkostwa w UE - oznajmił premier Wielkiej Brytanii David Cameron. Lider Partii Konserwatywnej, która odniosła niekwestionowane…...
BZ WBK zmienia nazwę dzięki Santander Bank Polska
Zwołane na 16 maja walne zgromadzenie Banku Zachodniego WBK zdecyduje o zmianie nazwy banku - wynika spośród projektów uchwał. Akcjonariusze zdecydują również o zmianie rezydencji banku z Wrocławia na Warszawę. Wniosek w…...
Bułgaria straci na rosyjskich sankcjach. Uderzą w energetykę i turystykę  Informacje
Bułgaria nie straci w wyniku rosyjskich sankcji na towary rolne, lecz dla ofert wakacyjnych i budownictwa cios może być poważny - odpowiadają w piątek bułgarscy analitycy. Potencjalnym zagrożeniem jest niemal całkowite uzależnienie od…...
Business Link, polska sieć coworkingowa, przejęta przez Skanską
Szwedzki deweloper Skanska przejął Business Adres – polską spółkę zarządzającą siecią coworkingu i prywatnych biur na wynajem. Po kwietniu 2017 roku deweloper po raz pierwszy zainwestował w Business Linka jak i…...
Budżet Kancelarii Prezydenta w 2018 roku ma wynieść 210 mln zł
Kancelarie obsługujące głowę państwa, posłów i senatorów planują dzięki przyszły rok największe koszty od lat - czytamy we wtorkowej "Rzeczpospolitej". W sumie mają przekroczyć 1 miliard złotych. Największy…...
Budowa dróg w Polsce. Pomoze PIR?
Kierowcy ominą historyczne miasto. Pospieszniej zakończono budowę ważnej drogi Intratna budowa polskich dróg. Kilkadziesiąt firm walczy na temat kontrakty 107 mld zł na drogi. Powstanie 3, 9 tys. km autostrad…...
Brexit - procedura. Jaki będzie wpływ na banki i sektor finansowy
Donald Tusk, przewodniczący Porady Europejskiej, otrzymał list podpisany przez premier Theresę May. Informuje w nim ona o uruchomieniu art. pięćdziesięciu Traktatu Lizbońskiego. Tym samym Wielka Brytania formalnie zaczyna Brexit. List przekazał…...
Nie znaleziono