Oto trzynaście znanych osób, które zaangażowały się w biznesy kryptowalutowe

🕓 05.07.2019
📂 Finanse
👁 140
🗨
Celebryci, którzy zainwestowali w kryptowaluty

Kryptowaluty w ostatnich latach zyskały na popularności. Nowym wynalazkiem technologicznym zainteresowały się także znane osoby a mianowicie choć wielu ekspertów stale jest sceptycznych co do odwiedzenia zastosowań kryptowalut.

Muzycy, aktorzy, sportowcy celebryci zdecydowali się zaangażować w rozmaite biznesy związane z kryptowalutami. Niektórzy z nich mają możliwość posiadać bitcoiny warte miliony dolarów.

Oto 13 celebrytów, którzy zainwestowali w kryptowaluty:

Bill Gates

Foto: Jamie McCarthy / Getty Images

Mimo zastrzeżeń dotyczących bitcoina, Bill Gates jest pewną z najbardziej znanych formie, która zdecydowała się dzięki inwestycję w tę kryptowalutę.

- Bitcoin wydaje się być ekscytujący, ponieważ pokazuje, jak na przykład waluta może być niedroga - wyjaśnił Gates w wywiadzie dla Bloomberga po 2014 roku. Dodał, że bitcoin jest lepszy od czasu tradycyjnych walut, ponieważ odrzucić musi być fizycznie przy tym samym miejscu jak i również jest wygodniejszy.

Ashton Kutcher

Foto: Michael Kovac / Getty Images

Ashton Kutcher zainwestował w UnikoinGold wraz z miliarderem Markiem Cubanem. To kryptowaluta stworzona przez e-hazardowy startup Unikoin. UnikoinGold służy do obstawiania zakładów w tego rodzaju grach jak "League of Legends", "Dota 2" czy "Counter-Strike: Global Offensive"

Gwyneth Paltrow

Foto: Pascal Le Segretain / Getty Images

Gwyneth Paltrow była twarzą portfela bitcoinów Abra. W listopadzie 2018 roku aktorka udostępniła w Twitterze materiał pod tytułem "Podstawy bitcoinów i walut kryptograficznych oraz sposobu inwestowania".

Paris Hilton

Foto: Jim Spellman / Getty Images

Paris Hilton zdecydowała się dzięki inwestycję w kryptowaluty przy 2017 roku. Wzięła udział w ICO LydianCoina, pomimo kontrowersji związanych z do niej właścicielem, który został skazany za przemoc domową.

Snoop Dogg

Foto: Paras Griffin / Getty Images

W 2013 roku Snoop Dogg zdecydował się sprzedawać swój krążek w cenie 0, 3 BTC. Bazując na aktualnej wartości kryptowaluty, raper mógł zarobić ponad tysiąc dolarów za jedną kopię tafle. Snoop Dogg w 2017 roku otrzymał 1, 5 tys. kryptowalut SparkleCOIN jako darowiznę dla wspieranej poprzez siebie drużyny piłkarskiej.

Hugh Laurie

Foto: Kathy Hutchins / Shutterstock

Brytyjski aktor Hugh Laurie zainteresował się kryptowalutami cztery lata temu. Po 2015 roku znajomy zasugerował mu, by zainwestował w bitcoina, który w naszym czasie zaczął tracić dzięki wartości. Zdecydował się zakupić bitcoiny za kwotę pięciu tysięcy dolarów.

Mike Tyson

Foto: Rich Polk / Getty Images

Oprócz inwestowania po bitcoina, Mike Tyson zaangażował się też w reklamę tej kryptowaluty. W 2016 roku otworzył portfel bitcoinowy we współpracy z korporacją Bitcoin Direct. Umieszczono w nim tapetę komputerową z wizerunkiem tatuażu, jaki Tyson ma na twarzy.

Pitbull

Foto: Steve Jennings / Getty Images

W kwietniu 2018 roku Pitbull ogłosił, iż - wraz z przedsiębiorstwem eMerge Americas - wprowadzi na rynek Smackathon kryptowalutę, która miała zrewolucjonizować płatności w przemyśle muzycznym.

Lionel Messi

Foto: Quality Sport Images / materiały prasowe

Lionel Messi został ambasadorem izraelskiej firmy Sirin Labs na koniec 2017 roku. Jest ona producentem pierwszego na globie smartfonu wyposażonego w fizyczny portfel, pozwalającego gromadzić kryptowaluty. Serwis "Ethereum World News" pod koniec zeszłego roku podał, że telefon wydaje się już w sprzedaży.

Madonna

Foto: Denis Makarenko / Shutterstock

Madonna to jedna wraz z osób publicznych, która mocno angażuje się w propagowanie informacji o łatwości jak i również bezpieczeństwie płacenia przy użyciu kryptowalut.

Królowa Popu po zeszłym roku nawiązała współpracę z systemem rozliczeń Ripple, aby pozyskać środki na rzecz stworzonej przez nią fundacji Raising Malawi.

Johnny Depp

Foto: Samir Hussein / Getty Images

Johnny Depp wówczas kolejny aktor, który zdecydował się zaangażować w kryptowaluty. Zeszłej jesieni został partnerem w startupie Blockchain TaTaTu. Platforma nagradza użytkowników tokenami za interakcję z filmami i grami.

Floyd Mayweather Jr.

Foto: Ethan Miller / Getty Images

Inny znany bokser, Floyd Mayweather Jr, promował szereg ICO. - Wydaję bitcoiny, ethereum i inne typy kryptowalut w Beverly Hill a mianowicie tak w 2017 roku napisał na Twitterze.

Mel B

Foto: Noel Vasquez / Getty Images

Mel B jest pierwszą brytyjską artystką, która zaczęła akceptować bitcoiny jako zapłatę za jej muzykę. Chodzi konkretnie o świąteczny singiel z 2014 roku. Nastąpiło to we współparcy z CloudHashing - jedną z największych firm oferujących kontrakty na wydobywanie bitcoinów.

- Kocham, w jaki sposób świeża technologia ułatwia nam żywot - powiedziała Mel B, ogłaszając, że zaakceptuje opłaty w formie kryptowalut. - Bitcoin jednoczy moich fanów na całym świecie z wykorzystaniem jednej waluty - podkreśliła.

Autor: Элладин
Kategoria
Top Aktualności Komentarze
Cameron: zwycięstwo daje nam mandat do «trudnych» negocjacji wraz z UE  Świat
Zwycięstwo w ubiegłotygodniowych wyborach daje nam mandat do prowadzenia "trudnych" rozmów ws. renegocjacji warunków brytyjskiego członkostwa w UE - oznajmił premier Wielkiej Brytanii David Cameron. Lider Partii Konserwatywnej, która odniosła niekwestionowane…...
BZ WBK zmienia nazwę dzięki Santander Bank Polska
Zwołane na 16 maja walne zgromadzenie Banku Zachodniego WBK zdecyduje o zmianie nazwy banku - wynika spośród projektów uchwał. Akcjonariusze zdecydują również o zmianie rezydencji banku z Wrocławia na Warszawę. Wniosek w…...
Bułgaria straci na rosyjskich sankcjach. Uderzą w energetykę i turystykę  Informacje
Bułgaria nie straci w wyniku rosyjskich sankcji na towary rolne, lecz dla ofert wakacyjnych i budownictwa cios może być poważny - odpowiadają w piątek bułgarscy analitycy. Potencjalnym zagrożeniem jest niemal całkowite uzależnienie od…...
Business Link, polska sieć coworkingowa, przejęta przez Skanską
Szwedzki deweloper Skanska przejął Business Adres – polską spółkę zarządzającą siecią coworkingu i prywatnych biur na wynajem. Po kwietniu 2017 roku deweloper po raz pierwszy zainwestował w Business Linka jak i…...
Budżet Kancelarii Prezydenta w 2018 roku ma wynieść 210 mln zł
Kancelarie obsługujące głowę państwa, posłów i senatorów planują dzięki przyszły rok największe koszty od lat - czytamy we wtorkowej "Rzeczpospolitej". W sumie mają przekroczyć 1 miliard złotych. Największy…...
Budowa dróg w Polsce. Pomoze PIR?
Kierowcy ominą historyczne miasto. Pospieszniej zakończono budowę ważnej drogi Intratna budowa polskich dróg. Kilkadziesiąt firm walczy na temat kontrakty 107 mld zł na drogi. Powstanie 3, 9 tys. km autostrad…...
Brexit - procedura. Jaki będzie wpływ na banki i sektor finansowy
Donald Tusk, przewodniczący Porady Europejskiej, otrzymał list podpisany przez premier Theresę May. Informuje w nim ona o uruchomieniu art. pięćdziesięciu Traktatu Lizbońskiego. Tym samym Wielka Brytania formalnie zaczyna Brexit. List przekazał…...
Brexit. Funt brytyjski najdroższy od czasu listopada 2018 roku  Waluty
Nowa opłata dla kierowców. "Najostrzejsze" przepisy na świecie Funt spadł poniżej pięciu złotych. Kolejne "nie" dla brexitu uderzyło w brytyjską walutę Nowy obowiązek dla Polaków na Wyspach. Wszystko, jak musisz…...
Nie znaleziono