Federalne ulgi podatkowe dla samochodów elektrycznych i hybrydowych typu plug-in | 2020

Federalne ulgi podatkowe dla samochodów elektrycznych i hybrydowych typu plug-in | 2020
16 października 2020
Category: Ulgi Podatkowej

W miarę zbliżania się do 2020 roku pojazdy elektryczne (EV) i plug-in (PHEV) stają się coraz bardziej popularne. Jednak posiadanie i utrzymywanie takich pojazdów jest droższe niż konwencjonalny pojazd napędzany gazem.

Rząd postanowił ułatwić życie właścicielom tych pojazdów, ponieważ mogą teraz drastycznie obniżyć koszty początkowe dzięki liczbie federalnych i stanowych ulg podatkowych na samochody elektryczne. Kierowcy pojazdów elektrycznych mogą teraz w pełni cieszyć się oszczędnością paliwa, a także mniejszymi emisjami, co sprawi, że środowisko będzie znacznie zdrowsze.

Wszystko to brzmi dobrze, ale wielu właścicieli i potencjalnych nabywców pojazdów elektrycznych nadal ma wątpliwości co do federalnych i stanowych ulg podatkowych dla samochodów elektrycznych. Jakie pojazdy się kwalifikują, ile wynosi ulga, jak działa ulga podatkowa na samochód elektryczny?

To tylko niektóre z pytań, na które odpowiemy w tym artykule. Z tego powodu zalecamy dalsze czytanie.

Co to jest ulga podatkowa?

Ulga podatkowa ma na celu pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze poprzez zmniejszenie podatku dochodowego, który jesteś winien rządom stanowym i federalnym. W większości przypadków ulga podatkowa ma na celu nagradzanie i zachęcanie do zachowań korzystnych dla środowiska, gospodarki lub innych czynników, które zdaniem rządu są ważne.

Jak to działa?

Powodem, dla którego ulga podatkowa jest bardzo przydatna, jest to, że jest to obniżka podatku dochodowego, który jesteś winien za dolara za dolara. Załóżmy, że jesteś winien 1000 USD podatków federalnych, kwalifikując się do ulgi podatkowej w wysokości 1000 USD. W takim przypadku Twoje zobowiązanie netto spadnie do zera.

Niektóre rodzaje kredytów, na przykład kredyt dochodowy, podlegają zwrotowi, co oznacza, że ​​nadal otrzymasz pełną kwotę kredytu, nawet jeśli przekracza ona Twój podatek. W takim przypadku, jeśli łączny podatek wynosi, na przykład, 500 $ i masz 1000 $ kredytu na dochody, otrzymasz zwrot 500 $.

W jaki sposób ulgi podatkowe stanowe mają zastosowanie do samochodów elektrycznych?

Jak wspomniano wcześniej, ulgi podatkowe mają na celu zachęcanie do zachowań korzystnych dla stanu i nagradzanie ich. Jazda pojazdem elektrycznym z pewnością jest korzystna dla Twojego środowiska, ponieważ redukujesz emisję z różnych rodzajów paliw.

Wszystkie pojazdy typu PHEV i EV zakupione w 2010 roku lub później mogą kwalifikować się do federalnej ulgi podatkowej w wysokości maksymalnie 7500 USD. Kwota kredytu jest różna w zależności od pojemności baterii.

Ponadto w grze mogą występować zachęty lokalne lub stanowe, co oznacza, że ​​ten sam pojazd nie będzie kwalifikował się do takiej samej kwoty kredytu w różnych stanach.

Jeśli chodzi o ulgę podatkową, często słyszysz, że jest ona warta do 7500 USD, ale nie zawsze tak jest. Sztuczka polega na tym, że tylko ci, którzy na koniec roku otrzymali podatek WYŻSZY niż 7500 USD, kwalifikują się do ulgi podatkowej w wysokości 7500 USD.

Na przykład, jeśli jesteś właścicielem pojazdu kwalifikującego się do ulgi podatkowej i jesteś winien 3500 USD podatku dochodowego za dany rok, ulga podatkowa będzie równa tej kwocie – nie wyższej, nie niższej. Niewykorzystana część kredytu nie może zostać wykorzystana w kolejnym roku.

Dla tych, którzy leasingują pojazd elektryczny, ulga podatkowa trafia do klienta, który oferuje leasing, więc nie będziesz mógł z tego skorzystać. Ten klient (producent) może następnie doliczyć kredyt do całkowitego kosztu, co oznacza, że ​​może zmniejszyć Twoją miesięczną płatność. Jednak nie zawsze tak jest, ponieważ producent nie jest do tego zobowiązany.

Na koniec wspomnieliśmy również o wielkości akumulatora twojego samochodu. Powodem, dla którego ponownie o tym wspominamy, jest to, że tylko niektóre samochody kwalifikują się do kredytu w wysokości 7500 USD, aw większości przypadków są to pojazdy elektryczne, a nie PHEV.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy