Dlaczego spadek wartości 4500 $ Bitcoina to dopiero początek

17 lutego 2021
Category: Bitcoin Jest

Bitcoin znów jest w tym. Waluta cyfrowa, która doprowadziła do szaleństwa kryptowalut w 2017 r., Osiągając oszałamiające wyżyny, zanim straciła znacznie ponad połowę swojej wartości w następnym roku, spadła o prawie 40% z najwyższego poziomu z 2019 r., Który wynosił 12,500 USD w lipcu. Zaledwie w zeszłym tygodniu kryptowaluta spadła o prawie 25%, ponieważ w czwartek spadła znacznie poniżej 8000 USD, testując 200-dniowy średni ruchomy poziom około 7000 USD, według Bloomberga.

Ale pomimo ogromnej straty, więcej strat może nadal czekać na Bitcoin. Globalny wskaźnik siły GTI, który jest miarą ruchów w górę i w dół kolejnych cen zamknięcia, sugeruje, że moneta nie osiągnęła jeszcze obszaru wyprzedaży. Oznacza to, że może pojawić się dalszy ból dla najbardziej preferowanej lub pogardzanej kryptowaluty na świecie.

Kluczowe wnioski
 • Bitcoin spada o prawie 40% w porównaniu z wysokim z 2019 roku.
 • Może to być spowodowane rozczarowującym debiutem giełdy kontraktów terminowych na Bitcoin.Analitycy kwestionują status bezpiecznej przystani Bitcoina.Wolumen handlu bitcoinami spada od 2017 roku.Co to oznacza dla inwestorów

  Ponieważ ruchy cen Bitcoina zaczynają wyglądać niesamowicie podobnie do tego, co wydarzyło się pod koniec 2017 i na początku 2018 r., Wielu analityków przedstawiło opinie na temat tego, co może tym razem powodować spadek. Starszy analityk rynku z Oandy, Ed Moya, zasugerował, że może to być spowodowane ogólnie słabym debiutem nowej, regulowanej federalnie giełdy terminowej Bitcoin, znanej jako Bakkt.

  Inni sugerowali, że opóźniona decyzja amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w sprawie funduszu giełdowego Bitcoin (ETF) mogła mieć coś wspólnego z gwałtownym spadkiem. Niektórzy uważają, że mogły to być kontrakty futures na CME, które wygasają w tym tygodniu, według osobnego artykułu w Bloomberg.

  Jeszcze inni kwestionowali ideę, że Bitcoin jest w rzeczywistości bezpieczną przystanią podobną do złota, co twierdzi wielu jego zwolenników. Menedżer strategii handlowej TD Ameritrade, Shawn Cruz, zauważył, że inwestorzy przechodzą w kierunku bezpieczniejszych aktywów i że zejście Bitcoina poniżej 9000 USD mogło wywołać pośpiech w kierunku wyjścia. „Wczoraj w tym samym czasie miałeś ogromny wzrost obligacji. To też może się za tym kryć .

  Tezę tę poparł Mati Greenspan, starszy analityk rynkowy na platformie handlowej eToro. Pomimo tego, że są promowane jako nieskorelowane z innymi klasami aktywów, trudno nie zauważyć, że amerykańskie akcje zyskały na wartości tuż przed spadkiem Bitcoina. To może być trochę więcej niż zbieg okoliczności. Ale powtórzył również zaniepokojenie Moyi: „Moim zdaniem głównym katalizatorem [wtorkowej] katastrofy kryptowalut był niezadowalający start Bakkt.

  Mało inspirujący debiut Bakkt, który oferuje pierwsze kontrakty futures na Bitcoin do rozliczenia w bitcoinach, a nie w dolarach, może świadczyć o tym, jak niewielki jest obecnie wolumen obrotu. „Rozczarowujące otwarcie Bakkt sygnalizuje społeczności kryptowalut, że instytucje są mniej gotowe do inwestowania w BTC na większą skalę, niż przypuszczano, co oznacza, że ​​cena była prawdopodobnie zbyt wysoka i należała do korekty – napisał Alex Mashinsky, dyrektor generalny w firmie zajmującej się pożyczkami i depozytami kryptowalut firma Celsius Network, według Barron’s.

  Ale nie tylko instytucje pozostają na uboczu. Wydaje się również, że istnieje ogólny brak zainteresowania kryptowalutami, nawet wśród inwestorów detalicznych, powiedział Sid Shekhar, współzałożyciel londyńskiego Token Analyst. Jego firma, która śledzi dane kryptograficzne, odkryła, że ​​liczba unikalnych adresów wysyłających Bitcoin na giełdy takie jak Binance i Bitfinex spada od czasu, gdy rynek osiągnął szczyt w 2017 roku.

  Patrząc w przyszłość

  Oczywiście wszystkie powyższe powody mogły odegrać pewną rolę w najbardziej dramatycznym spadku Bitcoina w tym roku. Ale był tu już wcześniej i chociaż może napotkać jeszcze więcej przeciwności niż pod koniec 2017 r., Jest to aktywo, które obawiali się regulatorzy, jest przedmiotem manipulacji cenami, więc nikt nie wie, gdzie będzie dalej.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy