Dlaczego powinieneś ubiegać się o kartę kredytową na podstawie swojej oceny kredytowej

17 lutego 2021
Category: Przed Złożeniem

W Experian jednym z naszych priorytetów są kredyty konsumenckie i edukacja finansowa. Ten post może zawierać linki i odniesienia do jednego lub więcej naszych partnerów, ale zapewniamy obiektywny pogląd, który pomoże Ci podjąć najlepsze decyzje. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce redakcyjnej.

W tym artykule:
 • Dlaczego znajomość zdolności kredytowej jest ważna
 • Jaką kartę kredytową powinieneś otrzymać na podstawie swojej oceny kredytowej?Co zrobić, jeśli odmówiono Ci wydania karty kredytowejŁatwy sposób na zwiększenie wynikuKiedy ubiegasz się o nową kartę kredytową, wystawca karty wykorzysta Twoją zdolność kredytową, aby określić, czy zostałaś zaakceptowana, a jeśli tak, jakie będą Twoje warunki. Twoja ocena kredytowa odzwierciedla czynniki finansowe, takie jak wysokość zadłużenia, terminowe regulowanie rachunków i zaleganie ze zobowiązaniami. Znajomość swojej zdolności kredytowej przed złożeniem wniosku o nowe konto może pomóc Ci znaleźć najlepszą kartę kredytową dla Twojego zakresu wyników i zwiększyć szanse na uzyskanie zatwierdzenia.

  Dlaczego znajomość zdolności kredytowej jest ważna

  Kiedy składasz wniosek o kartę kredytową, pożyczkodawca przegląda Twój raport kredytowy i punktację, aby zdecydować, czy kwalifikujesz się. W niektórych przypadkach możesz zostać natychmiast zatwierdzony online, podczas gdy innym razem wystawca karty kredytowej zajmie trochę czasu na sprawdzenie Twojego wniosku i raportu kredytowego.

  Niezależnie od tego, czy zostałeś zatwierdzony, czy nie, proces ten generuje twarde zapytanie dotyczące twojego raportu kredytowego, które może tymczasowo obniżyć twoją zdolność kredytową. Chociaż pojedyncza aplikacja nie zaszkodzi zbytnio twojej zdolności kredytowej, najlepiej unikać ubiegania się o nowe konto, chyba że istnieje duże prawdopodobieństwo, że zostaniesz zatwierdzony. A jeśli złożysz wniosek o kilka kart kredytowych w tym samym czasie, te trudne pytania mogą niepotrzebnie obniżyć Twój wynik.

  Sprawdzenie zdolności kredytowej zapewnia wgląd w stan Twojego kredytu i co widzą pożyczkodawcy, gdy pobierają plik. Kiedy sprawdzisz swoją zdolność kredytową, którą możesz zrobić za darmo z Experian, zobaczysz, co pomaga i szkodzi Twojemu kredytowi. Na przykład możesz nie zdawać sobie sprawy, jak często dokonujesz opóźnień w płatnościach lub możesz nie zdawać sobie sprawy, jak duże saldo, które posiadasz na określonym koncie, wpływa na Twój wynik. Jeśli nie potrzebujesz pilnie nowej karty kredytowej, rozsądnie będzie poświęcić kilka miesięcy na poprawę poziomu kredytu, zanim złożysz wniosek o taką.

  Dlaczego chciałbyś mieć dobrą zdolność kredytową przed złożeniem wniosku o nową kartę? Im wyższa ocena kredytowa, tym większe prawdopodobieństwo, że zostaniesz zatwierdzony. Nie tylko to, ale Twój wynik dyktuje również niektóre warunki Twojej karty, więc wyższy wynik może oznaczać korzystniejsze warunki, takie jak niższe stopy procentowe lub wyższe limity kredytowe. Dodatkowo, w przypadku kart kredytowych o wyższej jakości, takich jak te z bogatymi programami nagród lub pożądanymi ofertami, takimi jak okresy początkowe 0% RRSO, wymagany jest solidny kredyt.

  Jaką kartę kredytową powinieneś otrzymać na podstawie swojej oceny kredytowej?

  Istnieje wiele rodzajów kart kredytowych, a wybór odpowiedniego dla Ciebie sprowadza się do czynników, takich jak to, czego chcesz od karty, sposób jej wykorzystania i ocena kredytowa.

  Na przykład, jeśli potrzebujesz karty tylko do sporadycznych dużych zakupów, priorytetem może być karta o niskim oprocentowaniu. Jeśli potrzebujesz ulgi w zadłużeniu o wysokim oprocentowaniu, możesz skonsolidować je przy niższym oprocentowaniu za pomocą karty kredytowej typu balance transfer, która oferuje 0% okres wprowadzania przelewów. Jeśli Twoim celem jest zdobywanie nagród z codziennych wydatków, możesz preferować kartę kredytową cash back lub travel rewards.

  Są to wszystkie rodzaje niezabezpieczonych kart kredytowych, co oznacza, że ​​do otwarcia konta nie jest wymagany depozyt ani zabezpieczenie. Jeśli dopiero zaczynasz ustanawianie kredytu lub miałeś problemy, które wpłynęły na twoje wyniki kredytowe, być może będziesz musiał najpierw zacząć od zabezpieczonej karty kredytowej. Karty te wymagają depozytu jako zabezpieczenia, który jest zwykle używany jako Twoja linia kredytowa. Jest skierowany do tych, którzy potrzebują pomocy w budowaniu lub ulepszaniu kredytu. Po wykazaniu miesięcy odpowiedzialnego używania karty możesz kwalifikować się do otrzymania niezabezpieczonej karty kredytowej z lepszymi warunkami, korzyściami i limitami wydatków, jeśli wystawca oferuje taką opcję.

  Twój FICO ® Score ☉, najczęściej używany przez pożyczkodawców wynik, jest oceniany w skali od 300 do 850 – a im wyższy wynik, tym lepsze warunki prawdopodobnie otrzymasz. Oto, jak te zakresy punktacji kredytowej są klasyfikowane przez FICO:

  • 300 – 579: Bardzo słaba
  • 580 – 669: W porządku670 – 739: Dobrze740 – 799: Bardzo dobrze800 – 850: wyjątkowyPodczas badania kart kredytowych, które rozważasz, możesz zobaczyć preferowane zakresy oceny kredytowej dla tych kart. Może to pomóc Ci upewnić się, że ubiegasz się o kartę w swoim zakresie.

   Na przykład Credit One Bank ® Platinum Visa® for Rebuilding Credit jest skierowana do konsumentów o ocenach kredytowych od słabych do dobrych. W zależności od tego, czego szukasz na karcie, jeśli Twój kredyt mieści się w tym zakresie, może to być dla Ciebie dobra opcja.

   Z drugiej strony Chase Sapphire Reserve ® to prestiżowa karta z nagrodami, oferująca główne korzyści, ale najlepiej nadaje się dla konsumentów z wyjątkowymi kredytami. Istnieje również wiele kart dostępnych dla osób z dobrym kredytem i wyższymi. Na przykład, zarówno oferta Citi ® Double Cash Card – 18-miesięczna oferta BT, jak i karta kredytowa Capital One ® Venture ® Rewards są dobre dla kandydatów z punktami od dobrych do wyjątkowych, więc jest więcej miejsca na poruszanie się.

   Co zrobić, jeśli odmówiono Ci wydania karty kredytowej

   Jeśli nie kwalifikujesz się do otrzymania karty kredytowej, wydawca jest zobowiązany do dostarczenia pisma z działaniem negatywnym, informującego Cię, dlaczego odrzucił Twój wniosek. Masz również prawo do otrzymania bezpłatnej kopii raportu kredytowego, który pomoże Ci zrozumieć powód odmowy.

   Jeśli odmówiono Ci karty kredytowej, której naprawdę chciałeś, możesz zadzwonić do jej wystawcy i poprosić o ponowne rozważenie. Może być jednak konieczne podanie dodatkowych informacji, których nie było w pierwotnym wniosku, takich jak dodatkowe źródła dochodu lub oszczędności.

   Wydawca może odmówić, w którym to momencie musisz zdecydować, czy ubiegać się o inną kartę, czy też przerwać pracę nad poprawą zdolności kredytowej. Jeśli poświęcisz trochę czasu na zbudowanie kredytu, bardziej prawdopodobne jest, że w przyszłości otrzymasz zatwierdzenie nowych kont lub kart z lepszymi korzyściami i warunkami. Płacenie wszystkich rachunków na czas i spłacanie salda karty kredytowej to najlepsze miejsce na rozpoczęcie, ponieważ razem stanowią one 65% Twojego FICO ® Score.

   Łatwy sposób na zwiększenie wyniku

   Poprawa zdolności kredytowej może zająć trochę czasu, ale jest jeden sposób, aby przyspieszyć ten proces. Dzięki Experian Boost możesz otrzymać punkty za terminowe płatności za media, telefon komórkowy i usługi strumieniowego przesyłania wideo, prawdopodobnie zauważając natychmiastowy wzrost wyniku. Jeśli wypróbujesz Experian Boost przed złożeniem wniosku o kartę kredytową, łatwiej będzie Ci uzyskać zatwierdzenie lub uzyskać korzystniejsze warunki.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy