Czy firma obsługująca karty kredytowe złoży pozew przed 180 dniami opóźnienia

Czy firma obsługująca karty kredytowe złoży pozew przed 180 dniami opóźnienia
16 października 2020
Category: Kartą Kredytową

6 wskazówek, jak oszczędzać, korzystając z najpopularniejszych aplikacji do dostarczania posiłków

Karty kredytowe to niezabezpieczony dług, co oznacza, że ​​wierzyciel musiałby pozwać Cię do sądu i uzyskać orzeczenie, zanim przejmie Twoje aktywa. Jeśli zalegasz z płatnościami za pomocą karty kredytowej, zazwyczaj masz trochę czasu, aby nadrobić zaległości przed wniesieniem sprawy do sądu. Chociaż wierzyciel może zgodnie z prawem pozwać za złamanie warunków umowy przed spóźnieniem o 180 dni, nie jest to powszechna praktyka. Ustawa o przedawnieniu w Twoim stanie określa, jak długo wierzyciel musi wnieść przeciwko tobie pozew.

Wierzyciele mają prawo pozwać Cię za złamanie warunków umowy przed 180 okresem braku płatności. Biorąc to pod uwagę, ten scenariusz zdarza się bardzo rzadko.

Wstępne konsekwencje dla dłużników

Gdy zalegasz z płatnościami kartą kredytową, zaczniesz otrzymywać telefony i listy od wystawcy karty kredytowej. Pojedyncza nieodebrana płatność może wpłynąć na Twoją zdolność kredytową. Jeśli przegapisz kilka płatności, spodziewaj się, że Twoja zdolność kredytowa gwałtownie spadnie, ponieważ historia płatności stanowi 35% tej wartości. Wraz ze wzrostem odsetek i opłat za opóźnienie rośnie również stosunek salda do limitu. Wierzyciele i pożyczkodawcy postrzegają kilka nieodebranych płatności jako ryzyko i jest mało prawdopodobne, aby udzielili Ci kredytu.

Przeglądanie twoich informacji

Wierzyciele zazwyczaj nie pozywają cię, chyba że jest to warte kosztów prawnych. Gdy zadłużenie osiągnie 60 dni po terminie, jest to tzw. Zaległe spłaty. Firma obsługująca karty kredytowe zazwyczaj zleca wewnętrznemu działowi windykacji przegląd Twojego konta w celu ustalenia, czy zaskarżyć, czy też przekazać swój dług firmie windykacyjnej. Jeśli masz dochody lub aktywa, których wierzyciel może dotknąć, są bardziej skłonni do wniesienia pozwu. Jednak praca i majątek nie oznaczają automatycznie, że wierzyciel zwróci się do sądu.

Zewnętrzne agencje windykacyjne

Jeśli firma obsługująca kartę kredytową nie może odebrać pieniędzy w ciągu 180 dni, może zdecydować o spłacie zadłużenia. Konto jest zwykle sprzedawane agencji windykacyjnej specjalizującej się w odzyskiwaniu długów. Po sprzedaży długu nadal jesteś odpowiedzialny za spłatę. Chociaż firma wydająca karty kredytowe nie będzie Cię pozywać, agencja windykacyjna ma teraz prawo do podjęcia kroków prawnych. Zwykle otrzymasz telefony i oferty ugody, zanim wierzyciel zdecyduje się pozwać.

Unikanie problemów z procesami sądowymi

Ponieważ dług jest często kupowany za grosze za dolara, komornicy są czasami skłonni zaakceptować kwotę niższą od pełnej kwoty zadłużenia, które pierwotnie byłeś winien. Możesz negocjować umowę lub wypracować harmonogram płatności z firmą windykacyjną. Pozew jest najdroższym sposobem windykacji, więc wierzyciele starają się tego unikać, kiedy tylko jest to możliwe. Mimo że procesy sądowe przeciwko dłużnikom nie są powszechne, zdarzają się. W zależności od przepisów stanowych agencja windykacyjna może mieć kilka lat, zanim utraci prawną możliwość pozywania, a nawet dłużej na wykonanie orzeczenia.

  • Nolo: Co mogą zrobić wierzyciele, jeśli nie zapłacisz?
  • MyFICO: Co znajduje się w moim FICO Score?
  • Nolo: Obrona pozwów o zadłużenie karty kredytowej
  • Nolo: pozwy o zadłużenie karty kredytowej

Jeannine Mancini, pochodząca z Florydy, od 2003 r. Pisze artykuły o biznesie i finansach osobistych. Jej artykuły były publikowane na łamach Florida Today i Orlando Sentinel. Uzyskała tytuł Bachelor of Science in Interdisciplinary Studies na University of Central Florida.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy