Czego szukają firmy obsługujące karty kredytowe?

17 lutego 2021
Category: Stopa Procentowa

6 wskazówek, jak oszczędzać, korzystając z najpopularniejszych aplikacji do dostarczania posiłków

Firma obsługująca karty kredytowe bierze pod uwagę wiele czynników podczas określania uprawnień do kredytu. Kryteria mogą obejmować takie czynniki, jak historia odpowiedzialnego korzystania z kredytu, długość historii kredytowej i wysokość miesięcznych dochodów. Zwykle im bardziej jesteś odpowiedzialny za kredyt, tym bardziej prawdopodobne jest, że kredyt zostanie Ci przyznany.

Pozytywna historia płatności

Firma obsługująca karty kredytowe chce zobaczyć pozytywną historię płatności w Twoim raporcie kredytowym, zanim zaproponuje Ci kredyt. Pozytywna historia płatności obejmuje terminowe płacenie rachunków co miesiąc, dokonywanie więcej niż tylko minimalnych płatności na istniejących rachunkach kart kredytowych oraz unikanie zaległości i złych długów. To sygnalizuje firmie obsługującej karty kredytowe, że jesteś odpowiedzialny za swoje nawyki związane z wydawaniem pieniędzy i wydajesz w ramach posiadanych środków. To sprawia, że ​​spore ryzyko i większe prawdopodobieństwo otrzymania oferty na kartę kredytową.

Długość otwartych rachunków

Długość historii kredytowej jest również ważna dla firmy obsługującej karty kredytowe, gdy rozważa przedłużenie karty kredytowej. Długość Twojej historii kredytowej pokazuje, jak długo byłeś w stanie utrzymać odpowiedzialne nawyki wydawania pieniędzy i utrzymać swoje finanse w porządku. Im dłużej będziesz przestrzegać tych odpowiedzialnych praktyk finansowych, tym bardziej prawdopodobne jest, że będą one kontynuowane. Możesz również być bardziej skłonny zapewnić sobie niższe oprocentowanie lub inną ofertę specjalną, taką jak punkty premiowe za korzystanie z karty, którą można wykorzystać do zakupu innych towarów i usług.

Stosunek zadłużenia do dochodów

Twój stosunek zadłużenia do dochodów mierzy, ile masz pieniędzy w porównaniu z kwotą długu, który jesteś zobowiązany spłacić. Obejmuje to odnawialne miesięczne długi, w tym płatności kartą kredytową, pożyczki studenckie i pożyczki samochodowe. Twoja rata kredytu hipotecznego lub czynsz nie jest uwzględniona w stosunku zadłużenia do dochodów. Według strony internetowej In Charge, całkowity miesięczny dług nie powinien zajmować więcej niż od 16 do 19 procent miesięcznego dochodu. Jest to uważane za „wygodne zadłużenie, które jest stosunkowo łatwe do spłacenia. Zadłużenie przekraczające 20 procent miesięcznych dochodów może powodować stres finansowy lub sygnalizować, że na horyzoncie pojawia się problem kredytowy. Firma obsługująca karty kredytowe, która widzi wysoki wskaźnik zadłużenia do dochodów w Twoich finansach, może rzadziej wydać Ci kartę kredytową.

Twoja ocena kredytowa

Twoja ocena kredytowa jest trzycyfrową kulminacją różnych czynników, w tym historii płatności, długości historii kredytowej i wskaźnika zadłużenia do dochodów. Wynik ten jest skompilowaną średnią ocen kredytowych zgłoszonych przez trzy główne biura informacji kredytowej w USA: Experian, Equifax i Trans Union. Firma obsługująca karty kredytowe może mieć wymagany minimalny wynik potrzebny do przedłużenia kredytu w formie karty kredytowej. Twoja ocena kredytowa może również określać Twój limit kredytowy i stopę procentową. Im niższa ocena kredytowa, tym wyższa stopa procentowa, ponieważ wystawca karty kredytowej może postrzegać Cię jako ryzyko finansowe.

  • New York Times; Co wie o Tobie wystawca Twojej karty kredytowej?; Charles Duhigg; Maj 2009
  • Credit Land: uzyskanie zgody na kartę kredytowąOdpowiedzialny: jak obliczyć stosunek zadłużenia do dochodówJonathan Lister jest pisarzem i marketerem treści od 2003 r. Jego najnowsza publikacja „Bullet, a Demos City Novel ukaże się w J Taylor Publishing w czerwcu 2014 r. Posiada tytuł licencjata w języku angielskim na Uniwersytecie w Shippensburgu oraz tytuł magistra Sztuki piękne z pisarstwa i poetyki z Uniwersytetu Naropa.

    We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy