Czego potrzebujesz, aby sfinansować samochód

17 lutego 2021
Category: Kartą Kredytową

Potrzebujesz wkrótce sfinansować pojazd? Przedstawiliśmy tajne wskazówki dotyczące finansowania samochodu w 2020 roku! Zacznij dziś!

Czas kupić nowe koła – jakie to ekscytujące.

Co nie jest takie ekscytujące?

Kiedy szukasz samochodu w Internecie lub przeglądasz magazyny, może to być świetna zabawa. Kiedy zaczynasz patrzeć na metki z cenami, ta część rzeczy staje się skomplikowana.

Podczas gdy sugerowana cena detaliczna to jedna cena, cena sprzedaży to inna, a cena, którą faktycznie płacisz, jest kolejną ceną. Jeśli nie kochasz matematyki, te liczby mogą przyprawić o zawrót głowy – a nawet wtedy mogą nie być przyjazne dla mózgu.

Kontynuuj czytanie tego artykułu, aby dowiedzieć się więcej o finansowaniu swojego wymarzonego samochodu.

Niezależnie od tego, czy szukasz finansowania samochodu, czy motocykla, zastosowanie mają poniższe wskazówki dotyczące finansowania samochodu. Użyj ich, aby Twoje następne doświadczenie związane z zakupem samochodu było mniej stresujące.

Wskazówki dotyczące finansowania samochodu

1. Poznaj różnicę między kredytami używanymi i nowymi

Jeśli myślisz, że banki tak samo patrzą na nowe i używane kredyty samochodowe – pomyśl jeszcze raz.

Jeśli samochód jest za stary, pożyczkodawca nawet nie pomyśli o pożyczeniu ci pieniędzy na samochód, ponieważ obawia się, że trafi on na złomowisko, zanim będziesz mógł spłacić pożyczkę.

Warto również wiedzieć, że pożyczkodawcy pobierają wyższe odsetki od pożyczek na używane samochody. Używane samochody generalnie wyglądają na większe ryzyko dla pożyczkodawcy niż nowy pojazd.

Jeśli chcesz kupić używany samochód, ale nie możesz w inny sposób zabezpieczyć kredytu, być może będziesz musiał skorzystać z finansowania dealera, aby uzyskać odpowiedni pojazd.

2. Nie płać gotówką zaliczkiRozmawiasz ze sprzedawcą i mówisz, że chcesz kupić pojazd na jego parkingu. Powiedz im, że porozmawiasz ze swoim bankiem o uzyskaniu finansowania i wrócisz.

Wymagają wpłacenia zadatku, jeśli chcesz, aby zatrzymali samochód, dopóki nie przejdziesz przez ten proces. Pamiętaj, że jeśli płacisz gotówką, twoje pieniądze są prawie tak dobre, jak przepadły, jeśli pożyczka nie zostanie przekazana, chyba że dealer jest rozsądny.

Kolejna z naszych wskazówek dotyczących finansowania samochodu dotyczy płatności kartą kredytową. Jeśli to zrobisz, możesz złożyć spór dotyczący swojej karty kredytowej, aby nie mogli zatrzymać Twoich pieniędzy.

Chociaż chcesz myśleć jak najlepiej o wszystkich, zawsze powinieneś chronić swoje pieniądze.

3. Kupowanie od dealeraJeśli kupujesz używany samochód od dealera, zwykle łatwiej jest Ci uzyskać pożyczkę na używany samochód.

Jeśli pojazd, który kupujesz od dealera jest nowy, o wiele łatwiej będzie Ci otrzymać pożyczkę.

4. Zakupy od osoby prywatnejKupowanie od osoby prywatnej prawie zawsze wiąże się z większym ryzykiem i kredytodawcy o tym wiedzą.

Ponieważ pożyczkodawcy wiedzą, że kupowanie od osoby prywatnej jest bardziej ryzykowną sytuacją, zastanawiają się dwa razy przed pożyczeniem ci pieniędzy.

5. Jaka jest historia Twojego samochodu?Zdobycie jak największej ilości historii swojego samochodu jest ważne, jeśli zdecydujesz, że chcesz jechać trasą używanego samochodu.

Nawet jeśli kupujesz nowy pojazd, powinieneś sprawdzić, czy nie ma żadnych wycofań pojazdu. Nie chcesz jeździć cytryną i doświadczać problemów, które mogłeś rozwiązać za darmo.

6. Posiadanie pieniędzy na zaliczkęIm więcej pieniędzy masz na zaliczkę, tym mniej pieniędzy będziesz musiał zapłacić odsetki.

Jeśli odłożysz dobrą zaliczkę, może to nie tylko pozwolić na spłatę mniejszych odsetek ze względu na krótszy okres pożyczki, ale także może zostać uznane za mniej ryzykowne.

Miej dużo pieniędzy na zaliczkę, a następnie zapytaj, jak zmieniłaby się Twoja pożyczka, gdybyś odłożył mniej więcej zadatek.

7. Uzyskanie najlepszej stopy procentowejPo znalezieniu idealnego samochodu do swoich potrzeb chcesz uzyskać jak najlepsze oprocentowanie. Jest kilka prostych rzeczy, które możesz zrobić, aby przygotować się do ubiegania się o kredyt samochodowy.

Jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, to nie zaciągać nowych pożyczek ani nie zakładać nowych kart kredytowych. Ustanowienie dobrej historii kredytowej jest ważne, ale jeśli masz już kilka kart kredytowych o dobrej reputacji, nie chcesz już otwierać.

Kiedy ubiegasz się o nowe linie kredytowe, jest to znak dla pożyczkodawców, że potrzebujesz pieniędzy. Jest jeszcze gorzej, jeśli masz saldo na tych kartach kredytowych.

Chcesz, aby salda odnawialne Twojej karty kredytowej były na poziomie 30% lub niższym we wszystkich obszarach.

Upewnij się, że wszystkie płatności są opłacane na czas, aby zachować czystość historii płatności. Jeśli Twoja historia płatności jest pełna opóźnień w płatnościach, może to nie być tak złe, jak zaległe rachunki, ale nie przyniesie ci to żadnych korzyści, gdy chcesz uzyskać najlepszą możliwą stopę procentową.

Jedną z rzeczy, które możesz zrobić, aby nie płacić rachunków z opóźnieniem, jest automatyczne opłacanie rachunków. Nawet jeśli masz pieniądze na koncie, nierzadko zapominasz o opłaceniu rachunków, ponieważ robi się dużo. Płatność automatyczna pomoże Ci uniknąć zaległości, aby Twoja historia płatności wyglądała dobrze.

Dowiedz się więcej o maksymalnym wykorzystaniu swoich pieniędzySkoro znasz już te wskazówki dotyczące finansowania samochodu, dlaczego nie dowiedzieć się więcej o pieniądzach? Mamy wiele świetnych artykułów, które pomogą Ci uporządkować finanse.

Przejdź do swojej ulubionej sekcji naszej witryny, upuść zakładkę i wróć później, aby przeczytać więcej świetnych lektur.

  • «Jak Megan została pełnoetatowym managerem Pinteresta (i znalazła swojego pierwszego klienta od miesiąca)
  • 6 bezpłatnych zasobów online, które pomogą Ci stać się lepszym Bloggerem »Szukać czegoś?Hej, jestem LidiyaZ niezadowolonego niezależnego pisarza, który zarabiał pierwsze pieniądze online, stałem się pełnoetatowym blogerem, twórcą kursów i właścicielem firmy.

    Jeśli chcesz mieć niezależność finansową w swoim życiu i potrzebujesz pomocy w rozpoczęciu bocznej krzątaniny i zarabianiu na laptopie, jestem twoją dziewczyną!

    We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy