Co zbadać przed zainwestowaniem w firmę

17 lutego 2021
Category: Które Mogą

Raport roczny firmy i pełnomocnik przedstawiają ogólny stan firmy na koniec ostatniego roku obrotowego, a jako potencjalny inwestor powinieneś dokładnie rozważyć oba z nich. Ale wiele może się wydarzyć w dniach między raportami rocznymi. Jeśli rozważasz inwestycję w firmę, powinieneś w dowolny sposób zapoznać się z najnowszymi faktami.

Przegląd raportów kwartalnych (10 kwartałów)

Co trzy miesiące spółki notowane na giełdzie muszą informować akcjonariuszy o swoich postępach. Zwykle wydają komunikaty i prowadzą telekonferencję, ale minimalnym wymogiem jest złożenie kwartalnego raportu na formularzu 10Q w SEC. Możesz uzyskać 10Q od firmy lub ze strony internetowej SEC.

10Q ma podobny format do raportu 10K, ale jest znacznie mniej szczegółowy. Zawiera omówienie zmian w ciągu kwartału, a następnie kwartalne sprawozdania finansowe wraz z przypisami. Prezentacja może mieć mniej wierszy niż raport roczny i nie jest audytowana przez żadne firmy księgowe, ale powinna dostarczyć wystarczających informacji, aby określić, jak Twoja firma radzi sobie w tym samym okresie w zeszłym roku.

Większość firm prowadzi działalność sezonową. Na przykład większość sprzedawców detalicznych publikuje prawie całą sprzedaż w grudniu. Szpitale odnotowują więcej przyjęć w miesiącach zimowych z powodu grypy i zapalenia płuc niż latem. Dlatego należy porównać wyniki kwartalne z tym samym kwartałem rok temu, a nie z kwartałem, który właśnie minął.

Sprawdź raporty bieżące (8K)

Jeśli firma ma ważne wiadomości do ogłoszenia między terminami składania zgłoszeń od 10 tys. Do 10 kw., SEC zleca jej wydanieraportu 8 tys., Zwanegorównieżraportem bieżącym o istotnych wydarzeniach lub zmianach korporacyjnych.8K może zawierać informacje o zmianie kierownictwa, katastrofie w działającym obiekcie, ogłoszeniu nowego ważnego produktu lub wyniku toczącego się postępowania sądowego.

W większości przypadków firma wydaje również informację prasową, którą można znaleźć w Internecie. Zgłoszenie 8K zapewnia, że ​​ogłoszenie wiadomości stanie się częścią stałego rejestru firmy, dostępnego dla wszystkich za pośrednictwem SEC, bez względu na to, co stanie się z komunikatem prasowym lub innymi archiwami wiadomości.

Słuchaj rozmów konferencyjnych

Wiele firm organizuje telekonferencje dla analityków i inwestorów po tym, jak zgłaszają swoje zyski co kwartał. Jeden lub dwóch kierowników wyższego szczebla analizuje wyniki i wyjaśnia, co się stało (z dużą dawką pozytywnego spinu), a następnie zadaje pytania. W większości przypadków tylko zaproszeni przez spółkę analitycy i inwestorzy instytucjonalni mogą zadawać pytania, ale każdy może słuchać. Firmy zwykle ogłaszają takie zaproszenia na swoich stronach internetowych. Większość firm publikuje również nagranie lub zapis rozmowy konferencyjnej na swoich stronach internetowych. (Firmy nie muszą organizować telekonferencji, ale jeśli to robią, muszą udostępniać informacje wszystkim inwestorom).

Rozmowy te są doskonałym źródłem informacji o tym, dokąd zmierza firma. Pytania – i odpowiedzi – dają dobre wyobrażenie o tym, jakie obawy mają doświadczeni analitycy, jeśli chodzi o wyniki finansowe i perspektywy na przyszłość. Menedżerowie odpowiadający na pytania mogą być radośni, szczerzy, wymijający, a nawet połączenie tych trzech. Informacje pomagają śledzić postępy firmy lub dowiedzieć się, gdzie była i dokąd zmierza, jeśli jesteś potencjalnym udziałowcem.

Zobacz prezentacje dla inwestorów

Kiedy zaglądasz do sekcji poświęconej inwestorom na stronie internetowej firmy, możesz zobaczyć kilka prezentacji, które kierownictwo firmy przedstawiało grupom inwestorów, zwykle na konferencjach firm maklerskich. SEC wymaga, aby firmy prezentowały swoje prezentacje wszystkim inwestorom za pośrednictwem transkrypcji, transmisji internetowych lub pokazów slajdów, które można znaleźć na ich stronach internetowych.

Podobnie jak w przypadku telekonferencji, będzie dużo radosnych rozmów o tym, jak firma jest najlepsza we wszystkim. Otrzymasz również pewne dane i aktualizacje wiadomości, które mogą dać ci wyobrażenie o postępach firmy w realizacji swoich celów.

Wyszukaj w wiadomościach

Dokumenty SEC zawierają absurdalną ilość informacji o firmie, ale wszystko to z perspektywy firmy. Chcesz także uzyskać informacje od osób spoza firmy, które mają różne perspektywy na biznes.

Oprócz głównych gazetach (TheNew York Times, Wall Street Journal, Financial Times), wiele firm są objęte w dużej głębokości przez media miasta, gdzie znajduje się siedziba. Niektóre firmy są śledzone przez blogerów, którzy mają obsesję na punkcie dobra, zła i wszystkiego pomiędzy. A czasami ciekawe ciekawostki o firmie pojawiają się, gdy najmniej się ich spodziewasz.

Jako inwestor musisz czuć się komfortowo z wyszukiwaniem informacji online, aby móc wykorzystać wszystkie te informacje! Kilka witryn finansowych umożliwia monitorowanie cen akcji w ciągu dnia, a wiele z nich zawiera komunikaty prasowe z informacjami dotyczącymi firm. Proste zapytanie w dowolnej z popularnych witryn wyszukiwania może znaleźć informacje, których być może nie brałeś pod uwagę.

Alerty Google umożliwiają zapisywanie wyszukiwanych haseł w pliku. Otrzymasz wtedy wiadomość e-mail za każdym razem, gdy witryna z tymi warunkami pojawi się w Google. Ale to może ci nie wystarczyć. Możesz również rozważyć przeszukiwanie blogów za pośrednictwem usługi takiej jak Technorati; możesz nawet odkryć kilka związanych z Twoimi inwestycjami lub stylem aktywizmu społecznego, które chcesz regularnie monitorować.

Główne bazy danych wiadomości, takie jak LexisNexis lub ABI / INFORM (przejdź na stronę internetową i wprowadź ABI / INFORM w polu wyszukiwania w prawym górnym rogu strony), mogą pomóc Ci znaleźć artykuły w mniejszych gazetach, magazynach branżowych i innych publikacjach które mogą nie oferować dostępu online do swoich archiwów. Abonamenty na te usługi są drogie, ale biblioteki publiczne mogą zezwolić na dostęp do tych baz danych za pośrednictwem swojej strony internetowej za pomocą karty bibliotecznej. Twój przyjazny lokalny bibliotekarz może skierować Cię do innych baz danych inwestycyjnych, które subskrybuje biblioteka, i których możesz użyć, aby dowiedzieć się więcej o firmach, zanim w nie zainwestujesz.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy