Co to jest wirtualna karta kredytowa?

17 lutego 2021
Category: Limitu Kredytowego

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez udostępnianie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą się pojawiać w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

 • 18 lutego 2020 /
 • 4 minuty czytaniaPodziel się tą stroną

  DzielićW Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

  Treść tej strony jest aktualna na dzień publikacji; Jednak niektóre z wymienionych ofert mogły wygasnąć.

  Uczciwość redakcyjnaBankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

  Kluczowe zasadyCenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

  Niezależność redakcyjnaRedakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

  Jak zarabiamy pieniądzeMasz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

  Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

  W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy dostarczać wysokiej jakości treści, konkurencyjne stawki i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

  Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

  Ostatnia dekada przyniosła nam wiadomości o bankach i sprzedawcach detalicznych padających ofiarą włamań i naruszeń danych, co naraża dane osobowe i finansowe klientów i właścicieli kont na ryzyko. Wiele sklepów internetowych przechowuje również dane kart kredytowych przed powracającymi klientami, aby umożliwić płynny proces płatności.

  Niestety, ta dodatkowa wygoda kosztuje; ułatwia hakerom dostęp do danych karty. Prostym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa informacji jest wirtualna karta kredytowa.

  Wirtualne karty kredytowe to dodatek do fizycznej karty kredytowej, który zapewnia bezpieczeństwo, a jednocześnie zapewnia wygodę szybkich zakupów online. System wirtualnych kart kredytowych może być najpewniejszym sposobem na zapewnienie bezpiecznych płatności online, więc czytaj dalej, aby zrozumieć ich zalety, niezależnie od tego, czy są one dla Ciebie i jak je uzyskać.

  Jak działają wirtualne karty kredytowe?

  Wirtualna karta kredytowa może zabezpieczyć dane Twojej fizycznej karty kredytowej podczas zakupów online lub przez telefon, tworząc tymczasowy numer karty, który zastąpi 16 cyfr wydrukowanych na plastiku. Istnieje kilka sposobów, na jakie złodzieje próbują ukraść Twoje dane osobowe, ale ten krótkotrwały, losowy numer karty kredytowej (zwany „tokenem) jest sposobem na zabezpieczenie tych informacji podczas dokonywania zakupów na odległość.

  Chociaż płatność wirtualną kartą kredytową wymaga kilku dodatkowych kroków, typowe doświadczenie nie różni się zbytnio od zwykłych zakupów online:

  1. Kiedy nadejdzie czas, wygeneruj numer swojej karty wirtualnej. Być może będziesz musiał użyć rozszerzenia przeglądarki swojego banku, aby uzyskać łatwy dostęp, lub przejść do witryny wirtualnej karty kredytowej. W obu przypadkach prawdopodobnie będziesz musiał podać nazwę użytkownika i hasło.
  2. Po zweryfikowaniu informacji będziesz mógł wygenerować token jednorazowego użytku. Obejmuje to losowy 16-cyfrowy numer karty i 3- lub 4-cyfrowy kod bezpieczeństwa.Wprowadź niezbędne informacje w polach koszyka i prześlij do zapłaty.Proces jest prosty i skuteczny. Twój bank prawdopodobnie określi, jak długo token będzie dostępny przed wygaśnięciem, ale w niektórych przypadkach będziesz w stanie samodzielnie ustawić termin.

   Czy powinieneś otrzymać wirtualną kartę kredytową?

   Jeśli robisz zakupy online lub przez telefon, skorzystasz z ochrony wirtualnej karty kredytowej. Wystarczy jedna niezabezpieczona transakcja, aby narazić Twoje dane i dane osobowe na ryzyko, więc nawet niezbyt często kupujący powinni rozważyć użycie wirtualnej karty kredytowej.

   Jeśli nie robisz żadnych zakupów online i nie planujesz rozpocząć w najbliższym czasie, naprawdę nie ma potrzeby zaglądania do wirtualnej karty kredytowej. Mimo to są rzeczy, które możesz zrobić, aby chronić swoje dane przed oszustami, płacąc osobiście. Nowoczesne karty kredytowe wykorzystują technologię chipów do ochrony informacji podczas wkładania ich do czytnika kart kredytowych, więc unikaj przesuwania paska magnetycznego, kiedy możesz. Dla większej wygody i bezpieczeństwa w sklepach stacjonarnych portfele mobilne wykorzystują własną formę tokenizacji, aby umożliwić bezpieczne płatności przy kasie.

   Korzyści z kart wirtualnych
  3. Twoje długoterminowe płatności i dane osobowe są lepiej chronione. Nawet jeśli potencjalny haker uzyskałby Twoje dane z transakcji wirtualnej karty kredytowej, numer konta nie zostanie powiązany z Twoją tożsamością i prawdopodobnie wygaśnie, zanim będzie mógł skorzystać.
  4. Ryzyko włamania na Twoje konto jest niskie. Jest bardzo mało prawdopodobne, że Twoje dane zostaną skradzione, co oznacza, że ​​nie będziesz musiał zamykać konta karty kredytowej, wydawać nowej karty ani ponownie konfigurować płatności cyklicznych.Jeśli Twoja karta wirtualna jest połączona z fizyczną kartą kredytową, transakcje są identyfikowalne i pojawią się na wyciągu bankowym jako zwykłe zakupy.W zależności od dostawcy karty możesz dostosować czas, przez jaki token pozostaje otwarty, lub określić limit wydatków. Obie przydatne funkcje dla wszelkich wspólnych kont kart kredytowych lub jeśli zdecydujesz się wielokrotnie używać tokena do subskrypcji, takiej jak Netflix lub Audible.Nawet z tokenem jednorazowego użytku zwroty działają normalnie z wirtualną kartą kredytową, jeśli jest połączona z kontem karty kredytowej.Wady wirtualnych kart
  5. Korzystanie z kart wirtualnych jest ograniczone i na razie można z nich korzystać tylko podczas zakupów przez internet lub telefon.
  6. Jeśli Twoje konto wirtualne nie jest połączone ze zwykłym kontem karty kredytowej, możesz napotkać przeszkody podczas ubiegania się o zwrot pieniędzy. Ze względu na brak konta, na które można zwrócić środki, Twoje opcje mogą być ograniczone do wymiany lub kredytu w sklepie.Istnieją potencjalne problemy, jeśli używasz karty wirtualnej do dokonywania rezerwacji na takie rzeczy, jak loty, wynajem samochodów lub hotele. Często firmy oferujące te usługi wymagają karty użytej do rezerwacji, więc odprawa może wymagać dodatkowego wysiłku, na przykład rozmowy telefonicznej z Twoim bankiem.Jak zdobyć wirtualną kartę kredytową

   Aby zarejestrować się w celu uzyskania wirtualnej karty kredytowej, musisz uzyskać wirtualne możliwości swojej karty kredytowej za pośrednictwem swojego banku. Jest kilku głównych emitentów, którzy oferują opcje wirtualnych kart kredytowych; i chociaż cel każdego jest taki sam, szczegóły ujawniają drobne różnice między dostawcami.

   Capital One oferuje wirtualne karty kredytowe za pośrednictwem wewnętrznego rozszerzenia przeglądarki, Eno. Capital One Eno jest kompatybilny z większością przeglądarek i umożliwia nadanie pseudonimów kartom wirtualnym, aby ułatwić dostęp przy podejmowaniu decyzji, którego numeru użyć do płatności cyklicznych, takich jak rachunki i usługi abonamentowe. Ta funkcja będzie również przydatna, gdy chcesz zamknąć otwarte konto wirtualne. Nie możesz ustawić własnego limitu wydatków za pośrednictwem Eno, ale Capital One ograniczy wydatki Twojej wirtualnej karty kredytowej do tego samego limitu kredytowego, co na zwykłym koncie. Musisz być posiadaczem karty Capital One, aby mieć dostęp do Eno, ale każda z ich kart kredytowych kwalifikuje się.

   Oferując kolejny łatwy w użyciu system wirtualnych kart kredytowych, Citi umożliwia posiadaczom kart rejestrację online i korzystanie z ich strony internetowej w celu wygenerowania unikalnego tokena, gdy jest to konieczne. Citi zapewnia posiadaczom kart narzędzie internetowe lub program do pobrania, aby w razie potrzeby otrzymać swoje unikalne tokeny. W ramach tego narzędzia posiadacze kart mogą ustalać limity dolarowe i daty wygaśnięcia swoich tokenów, a wszystkie karty kredytowe Citi są kwalifikowane.

   Nawet jeśli nie jesteś posiadaczem karty Citi lub Capital One, skontaktuj się ze swoim bankiem, jeśli interesuje Cię wirtualna karta kredytowa. Nie ma nic złego w pytaniu, a ponadto wiele banków współpracuje z platformami innych firm, aby oferować te funkcje, więc może być dla Ciebie rozwiązanie.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy