Co to jest preferowana karta kredytowa?

17 lutego 2021
Category: Twoja Ocena

W Experian jednym z naszych priorytetów są kredyty konsumenckie i edukacja finansowa. Ten post może zawierać linki i odniesienia do jednego lub więcej naszych partnerów, ale zapewniamy obiektywny pogląd, który pomoże Ci podjąć najlepsze decyzje. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce redakcyjnej.

W tym artykule:
 • Jak działają preferowane karty kredytowe?
 • Jaka jest różnica między preferowanymi a platynowymi kartami kredytowymi?Najlepsze preferowane opcje kart kredytowychUzyskaj oferty dotyczące niestandardowych kart kredytowychStan raportu kredytowego pomaga określić, czy kwalifikujesz się do otrzymania karty kredytowej, a jeśli tak, to jakiego typu. Im wyższy wynik kredytowy, tym większe prawdopodobieństwo, że zostaniesz zatwierdzony do kart o niższych stopach procentowych i lepszych korzyściach.

  Preferowaną kartą kredytową jest karta wyższego poziomu oferowana konsumentom z dobrymi raportami kredytowymi. Karty te zazwyczaj oferują więcej korzyści niż podstawowe karty kredytowe, chociaż czasami wiążą się z wyższymi opłatami rocznymi.

  Jak działają preferowane karty kredytowe?

  Jeśli Twój kredyt nie jest w idealnym stanie, możesz kwalifikować się tylko do karty kredytowej, która nie ma żadnych dzwonków i gwizdków, lub możesz kwalifikować się do prostej karty cash back, która zapewnia niski, stały wskaźnik zarobków. Jeśli Twoja ocena kredytowa zostanie uznana za niską, możesz uzyskać zgodę tylko na zabezpieczoną kartę kredytową, która wymaga wpłacenia kaucji i zapewnia kilka korzyści poza pomocą w budowaniu lub ulepszaniu kredytu.

  Jednak dla klientów z dobrym lub doskonałym kredytem, ​​niektóre firmy obsługujące karty kredytowe oferują preferowane karty, które zapewniają więcej ofert nagród premium i lepsze korzyści. Karty te nie są ściśle zdefiniowane, ale mogą oferować korzyści, takie jak korzyści związane z podróżami, zwiększone zarobki w nagrodach lub dodatkowe zabezpieczenia posiadaczy kart. Karty mogą również oferować korzyści zakupowe, takie jak przedłużone gwarancje i ochrona ceny. Korzyści te mogą jednak wiązać się z kosztami w postaci rocznych opłat, które mogą negować niektóre korzyści wynikające z karty.

  Jaka jest różnica między preferowanymi a platynowymi kartami kredytowymi?

  Wydawcy kart kredytowych używają różnych nazw kart do oznaczania różnych rzeczy i nie ma żadnych sztywnych zasad dotyczących tego, co oznacza preferowana lub platyna, gdy jest dołączona do danej karty kredytowej. Czasami wydawcy kart używają słów takich jak Gold, World, Premier, Priority lub Premium, aby zakomunikować, że te karty są wyższego poziomu i przeznaczone dla osób z solidnym kredytem.

  W przypadku niektórych wydawców kart platynowa karta kredytowa zajmuje wyższy poziom pod względem wymagań kwalifikacyjnych i korzyści niż standardowa karta. Podobnie jak w przypadku preferowanej karty, programy nagród i oferty korzyści zapewniane przez kartę platynową mogą być bardziej niezawodne, mieć status elitarny, gratisy, takie jak sprawdzone torby i inne korzyści. Jeszcze inni emitenci mogą luźniej używać monikera platynowego, stosując go do standardowych kart, które dają nietypowe korzyści dla posiadaczy.

  Platynowe i preferowane mogą się różnić, gdy karty z tymi etykietami są oferowane przez tego samego wydawcę karty. Spójrzmy na przykład na trzy karty kredytowe American Express i ich ofertę. Zarówno karta Blue Cash Preferred® firmy American Express, jak i karta kredytowa Amex EveryDay® Preferred mają roczną opłatę w wysokości 95 USD, podczas gdy karta Platinum® firmy American Express kosztuje aż 550 USD rocznie. Ale Platinum Card® firmy American Express ma również wyższy potencjał początkowy i zapewnia dostęp do niektórych poczekalni na lotniskach. Warunki mają zastosowanie do ofert American Express. O ile nie jesteś bardzo częstym podróżnikiem, karta kredytowa premium może nie być warta wysokich kosztów.

  Najlepsze preferowane opcje kart kredytowych

  Do wyboru jest wiele preferowanych kart kredytowych, z których każda ma inne korzyści i warunki. Oto przykłady renomowanych preferowanych kart kredytowych, które mają solidną, ale bardzo zróżnicowaną ofertę:

  • Karta Chase Sapphire Preferred ®: Ta karta jest dobra dla osób poszukujących nagród za podróże, które mogą wykorzystać na wycieczki. Chociaż pobiera roczną opłatę w wysokości 95 USD, ma również solidny program nagród i dużą premię początkową oraz oferuje wiele korzyści premium, takich jak ochrona zakupów i ubezpieczenie podróży lub opóźnienia bagażu. Posiadacze kart otrzymują 2 punkty za każdego dolara wydanego na posiłki i podróże oraz 1 punkt za każdego dolara na wszystkie inne kwalifikujące się zakupy. Punkty można wymienić na kredyty na wyciągu po kursie 1 centa za sztukę lub po nieco wyższej stawce za pośrednictwem portalu Chase Ultimate Rewards, w którym znajdziesz różne nagrody, w tym przeloty i hotele. Ta karta nie pobiera opłat za transakcje zagraniczne, co jest idealne dla międzynarodowych podróżników.
  • Karta Citi ® Diamond Preferred ®: Ta karta od naszego partnera jest najlepsza dla tych, którzy chcą przenieść saldo w przystępnej cenie lub szukają wstępnej oferty 0% RRSO. Nie ma opłaty rocznej, chociaż ma 3% opłaty za transakcje zagraniczne. Nie ma programu nagród, ale ma ogromną korzyść dla posiadaczy kart: 0% początkowej RRSO przez 18 miesięcy zarówno na zakupy, jak i transfery salda. Po zakończeniu okresu wstępnego Twoja RRSO wzrośnie do 14,74% do 24,74% (zmienna). Jeśli chcesz skonsolidować zadłużenie lub dokonać dużego zakupu, który chcesz spłacić w czasie bez naliczania odsetek, ta karta jest atrakcyjna (o ile pamiętasz o opłacie za przelew salda karty).Uzyskaj oferty dotyczące niestandardowych kart kredytowych

   Nie masz pewności, jaki rodzaj karty kredytowej może uzyskać Twoja ocena kredytowa? Wypróbuj bezpłatnie Experian CreditMatch i uzyskaj szybkie dopasowanie spersonalizowanych ofert kart kredytowych. Nie wpłynie to na Twój kredyt i może pomóc Ci porównać oferty wielu wydawców kart.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy