Co to jest dobra RRSO?

17 lutego 2021
Category: Będziesz Mieć

APR oznacza roczną stopę procentową. RRSO pożyczki lub długu daje pełniejszy obraz tego, jak będzie się kumulować dług, niż wynikałoby to z samej stopy procentowej. Ale co to jest dobra RRSO i jak ją zdobyć? Odpowiedź na to zależy od Twojej zdolności kredytowej i rodzaju zadłużenia. Jeśli potrzebujesz profesjonalnej porady związanej z RRSO oraz kwestiami kredytu i zadłużenia, wypróbuj narzędzie dopasowywania doradców finansowych SmartAsset, aby połączyć się z ekspertem finansowym.

RRSO a stopa procentowa

Jeśli potrzebujesz przypomnienia, oto różnica między RRSO a stopą procentową długu. Oprocentowanie pożyczki lub długu nie obejmuje żadnych opłat, które pożyczkobiorca musi zapłacić, ani na początku pożyczki, ani przez cały rok. Z kolei RRSO uwzględnia wpływ tych opłat i „znosi je, aby uzyskać roczną stopę procentową (odsetki). Na przykład w przypadku kredytu hipotecznego RRSO obejmowałaby koszty zamknięcia, wskaźnik PMI i opłaty za udzielenie kredytu.

Co to jest dobra RRSO?

Odpowiedź na pytanie „Co to jest dobra RRSO? zależy od kilku czynników. Po części zależy to od stopy procentowej panującej w danym momencie. Pożyczkodawcy wezmą udział w kursie Prime Rate w USA lub innym standardowym indeksie, a następnie dokonają własnych korekt tej stopy w celu zwiększenia własnych marż. Zatem każdy, kto ma teraz długi, kiedy stopy procentowe są niskie, ma znacznie inny standard określania „dobrej RRSO niż ktoś w latach 80. z wysokim oprocentowaniem.

Dostępna dla Ciebie APR będzie również zależeć od Twojego kredytu. Niska APR karty kredytowej dla kogoś z doskonałym kredytem może wynosić 12%, podczas gdy dobry APR dla kogoś z tak dużym kredytem może być w wieku nastoletnim. Jeśli „dobry oznacza najlepszą dostępną, będzie to około 12% dla zadłużenia z tytułu kart kredytowych i około 3,5% dla 30-letniego kredytu hipotecznego. Ale znowu te liczby zmieniają się, czasami z dnia na dzień. A w przypadku kredytów hipotecznych „najlepsze RRSO są często dostępne w przypadku 15-letnich kredytów hipotecznych i kredytów hipotecznych o zmiennej stopie procentowej, co może nie być dobrym wyborem finansowym dla każdego konsumenta.

Wiele form długu ma więcej niż jedną RRSO. Na przykład, jeśli przegapisz spłatę zadłużenia na karcie kredytowej, możesz zostać obciążony karą APR, która jest znacznie wyższa niż normalna APR. Przekonanie pożyczkodawcy do zaprzestania naliczania kary APR i powrotu do normalnej stawki może zająć miesiące.

0% APR, wyjaśniono

W przypadku pożyczek samochodowych i kart kredytowych możesz zobaczyć reklamy zadłużenia z oprocentowaniem 0%. Nie oznacza to, że nigdy nie zapłacisz odsetek od swojego długu. Zamiast tego jest to oferta wprowadzająca. W zależności od tego, jak sobie z tym poradzisz, może to być okazja lub pułapka. Jeśli użyjesz 0% APR, aby dokonać przelewu salda z poprzedniej karty kredytowej, a następnie spłacisz saldo przed wygaśnięciem 0% APR i skokami stóp procentowych, wyjdziesz na prowadzenie.

Ale jeśli wykonasz transfer salda i nadal masz saldo, gdy kurs skacze do, powiedzmy, 20%, możesz być w gorszej sytuacji niż gdybyś nie przejmował się transferem salda. Przed wykonaniem przelewu salda zawsze ważne jest, aby sprawdzić, czy za przelew nie są naliczane żadne opłaty. Opłaty te mogą zniwelować oszczędności wynikające z niskiej lub 0% początkowej RRSO.

To samo dotyczy samochodu. Jeśli kupisz droższy samochód, niż możesz sobie wygodnie pozwolić, ponieważ kusi Cię 0% RRSO, możesz przegapić płatności, gdy zacznie się prawdziwy RRSO. To zepsułoby Twoją zdolność kredytową. Możesz skończyć z przejęciem samochodu i utratą pojazdu, którego potrzebujesz do pracy. Masz pomysł.

Podsumowanie

RRSO jest cennym narzędziem oceny kosztów pożyczania pieniędzy. To, co decyduje o „dobrej RRSO, zależy od kilku czynników, dlatego zawsze warto odwiedzić sklep porównawczy przed zaciągnięciem długu i popracować nad poprawą zdolności kredytowej. Jeśli nie masz pewności co do rzeczywistego wpływu APR, wyobraź sobie, że przez cały rok posiadasz saldo w wysokości 100 USD na karcie kredytowej. RRSO to kwota w dolarach, którą zapłaciłbyś z odsetkami w ciągu tego roku.

Jeśli kiedykolwiek będziesz mieć jakiekolwiek pytania dotyczące zadłużenia lub innego tematu finansowego, pamiętaj, że doradca finansowy może być cennym źródłem informacji. Narzędzie dopasowywania doradców finansowych SmartAsset może pomóc Ci znaleźć osobę do współpracy, która spełni Twoje potrzeby. Najpierw odpowiesz na serię pytań dotyczących Twojej sytuacji i celów. Następnie program zawęzi Twoje opcje z tysięcy doradców do maksymalnie trzech zarejestrowanych doradców inwestycyjnych, którzy odpowiadają Twoim potrzebom. Następnie możesz przeczytać ich profile, aby dowiedzieć się więcej o nich, przeprowadzić z nimi rozmowę telefoniczną lub osobiście i wybrać, z kim będziesz pracować w przyszłości. Pozwala to znaleźć dobre dopasowanie, podczas gdy program wykonuje większość ciężkiej pracy za Ciebie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy