Co się stanie, jeśli przestanę spłacać kredyt hipoteczny w Wielkiej Brytanii? (Nie można spłacić opcji kredytu hipotecznego)

17 lutego 2021
Category: Musisz Mieć

Jeśli zastanawiasz się nad pytaniem „ co się stanie, jeśli przestanę spłacać kredyt hipoteczny ? jeśli to zrobisz, możesz napotkać trudności. Jeśli masz kłopoty finansowe, nie przestawaj spłacać kredytu hipotecznego, jeśli możesz w tym pomóc, ponieważ istnieją alternatywne rozwiązania.

Co się stanie, jeśli przestanę spłacać kredyt hipoteczny – nie mogę spłacić opcji kredytu hipotecznego

data-medium-file = https://www.bowfin.co.uk/wp-content/uploads/2019/09/What-happens-if-I-stop-paying-my-mortgage-Cant-pay- mortgage-options-300×200.png data-large-file = https://www.bowfin.co.uk/wp-content/uploads/2019/09/What-happens-if-I-stop-paying-my -mortgage-Cant-pay-mortgage-options.png width = 750 height = 500 src = https://www.bowfin.co.uk/wp-content/uploads/2019/09/What- happening-if-I-stop-pay-my-mortgage-Cant-pay-mortgage-options.png alt = Co się stanie, jeśli przestanę spłacać swój kredyt hipoteczny – nie mogę spłacić opcji kredytu hipotecznego srcset = https: // www.bowfin.co.uk/wp-content/uploads/2019/09/What-happens-if-I-stop-paying-my-mortgage-Cant-pay-mortgage-options.png 750w, https: // www .bowfin.co.uk / wp-content / uploads / 2019/09 / Co-się-stanie-jeśli-przestanę-płacić-mój-hipoteczny-Cant-pay-mortgage-options-300×200.png 300w, https://www.bowfin.co .pl / wp-content / uploads / 2019/09 / Co-się-stanie, jeśli-przestanę-płacić-mój-hipoteczny-nie-płacę-hipoteczny-opcje-405×270.png 405w rozmiary = (maksymalna szerokość: 750px) 100vw, 750px >

Jeśli przestaniesz spłacać raty kredytu hipotecznego, wpłynie to znacząco na Twój raport kredytowy. Jednak większym problemem jest to, że brak spłat kredytu hipotecznego może zakończyć się przejęciem domu, chociaż w Wielkiej Brytanii proces przejęcia rozpoczyna się dopiero po trzech nieudanych spłatach kredytu hipotecznego.

Jeśli na Twój raport kredytowy wpłynęły nieodebrane spłaty kredytu hipotecznego, bardzo utrudni to uzyskanie przyszłego kredytu w krótkim okresie. Obejmuje to nie tylko uzyskanie pożyczki mieszkaniowej, ale również niezwykle trudne będzie uzyskanie jakiejkolwiek formy kredytu.

Co się stanie, jeśli przestanę bardziej szczegółowo spłacać kredyt hipoteczny?

Dopiero w momencie, gdy walczysz o spłatę kredytu hipotecznego, zdajesz sobie sprawę, że to nie cegły i zaprawa, ale kredyt hipoteczny utrzymuje dach nad twoją głową.

Istnieje wiele powodów, dla których może być konieczne zaprzestanie spłaty kredytu hipotecznego. Może to obejmować utratę pracy, przyczyny zdrowotne, a może Twój biznes upadł!

Jeśli zastanawiasz się, co się stanie, jeśli przestaniesz spłacać kredyt hipoteczny, musisz mieć na uwadze dwa główne skutki.

  1. Ryzyko odzyskania domu.
  2. Utrudnia uzyskanie krótkoterminowego kredytu w przyszłości.

Przyjrzyjmy się im bardziej szczegółowo.

1. Ryzyko przejęcia domu

Jeśli już przegapiłeś spłatę kredytu hipotecznego, to obecnie masz zaległości w spłacie kredytu hipotecznego. W tym momencie proces odzyskania kredytu hipotecznego rozpoczyna się u kredytodawcy hipotecznego.

Jeśli jednak nie przegapiłeś jeszcze spłaty kredytu hipotecznego, spróbuj spłacić tę kwotę, jeśli tylko możesz. Zanim przegapisz płatność, od razu porozmawiaj ze swoim pożyczkodawcą, ponieważ być może będzie w stanie Ci pomóc.

Jeśli jednak przegapiłeś już spłatę kredytu hipotecznego (lub dwa) i nie rozmawiałeś jeszcze z pożyczkodawcą hipotecznym, zrób to od razu. Oznacza to, że nie zwlekaj i nie rób tego TERAZ!

Istnieje wiele możliwości uniknięcia przejęcia, które można znaleźć w następującym artykule:

Czy rząd pomoże w spłacie kredytu hipotecznego?

Rząd nie pomoże Ci w spłacie kredytu hipotecznego, jeśli masz trudności ze spłatą kredytu. Możesz jednak uzyskać wsparcie dla odsetek od kredytu hipotecznego (SMI).

Spowoduje to zapłatę odsetek od kredytu hipotecznego, ale resztę kredytu będziesz musiał znaleźć samodzielnie. Jeśli nie jesteś w stanie tego zrobić, być może będziesz musiał porozmawiać z pożyczkodawcą hipotecznym, aby sprawdzić, czy możesz tymczasowo przejść na hipotekę oprocentowaną.

Jeśli kwalifikujesz się do programu SMI, rząd wkracza i dokonuje płatności odsetek. To jest od pierwszych 200 000 GBP Twojego niespłaconego kredytu hipotecznego za okres, na który nie możesz sobie na nie pozwolić. Jednak kwota ta jest zmniejszona do 100 000 funtów, jeśli otrzymujesz dodatek emerytalny.

Obecna stopa procentowa dla SMI wynosi 2,61%. Ale to może się zmienić za każdym razem, gdy średnia stopa oprocentowania kredytów hipotecznych Banku Anglii odsuwa się o co najmniej 0,5% od aktualnej stopy SMI. Zatem stawka, którą płacisz, ulegnie zmianie w górę lub w dół, jeśli zmienią się stawki bankowe.

Istnieją zasady dotyczące tego, kto może ubiegać się o SMI, więc musisz sprawdzić swoje uprawnienia .

2. Utrudnia uzyskanie krótkoterminowego kredytu w przyszłości

Bez względu na to, ile spłat kredytu hipotecznego zostanie pominiętych, Twój raport kredytowy zostanie poważnie naruszony. Ale jeśli w końcu zostaniesz przejęty, pozostanie to w twoim raporcie kredytowym przez siedem lat.

Utrudni to uzyskanie przyszłego kredytu w krótkim okresie. Co oznacza nie tylko uzyskanie kredytu mieszkaniowego, ale również niezwykle trudne będzie uzyskanie jakiejkolwiek formy kredytu. Obejmuje to karty kredytowe i osobiste pożyczki bankowe.

Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł mi dowiedzieć się, co się stanie, jeśli przestanę spłacać kredyt hipoteczny

Jeśli ten artykuł pomógł w kwestii „ co się stanie, jeśli przestanę spłacać kredyt hipoteczny udostępnij go w ulubionym serwisie społecznościowym.

Jeśli masz jakieś pytania, możesz również skomentować poniżej. Alternatywnie, jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy, skontaktuj się z nami na naszej stronie kontaktowej tutaj. Lub dołącz do dyskusji i zadaj pytanie na forum nieruchomości.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy