Co podnosi cenę bitcoinów?

17 lutego 2021
Category: Ciągu Ostatnich

Cena bitcoina ostatnio gwałtownie rośnie. Dla wielu entuzjastów Bitcoinów nie byłoby zaskoczeniem, gdyby w ciągu najbliższych dwóch lat kapitalizacja rynkowa wyniosła ponad 200 miliardów.

24 kwietnia Erik Voorhees przewidział na Twitterze kapitalizację rynkową na poziomie 300 miliardów dolarów: „Tokeny jako klasa aktywów przekroczyły 30 miliardów dolarów. Przewiduję, że w ciągu 4 lat ponad 300 miliardów dolarów .

Jakie czynniki przyczyniają się do wzrostu ceny Bitcoin?

Szacunki i dane nadal pokazują, że ponad 85 procent globalnego handlu Bitcoinami pochodzi z Chin. Inne kraje mają znacznie mniejszy wpływ. Oczywiście przy tak wielu danych pochodzących z różnych kierunków trudno jest dokładnie określić te liczby.

Analitycy rynkowi, ekonomiści i eksperci finansowi, tacy jak CFA Prableen Bajpaiare, zgłaszają obecne obawy w Chinach i Azji, że juan może stracić na wartości jako powód zwiększonych inwestycji w bitcoin.

Inni analitycy mają to samo zdanie: „Znaki wskazują, że cena Bitcoina została powiązana z wieloma czynnikami makroekonomicznymi w Chinach – powiedział Vijay Michalik, analityk ds. Transformacji cyfrowej w firmie konsultingowej Frost & Sullivan.

„Podkreśla rosnące obawy dotyczące deflacji juana, ponieważ popularność bitcoina wzrosła jako alternatywna klasa aktywów dla populacji pozbawionej wielu możliwości inwestycyjnych.

„Najbardziej prawdopodobne wyjaśnienie wydaje się być związane z zaufaniem rynku w regionie Azji, przy czym niskie zaufanie do lokalnych walut zapewnia znaczny wzrost popytu na bitcoiny – powiedział James Lynn, dyrektor zarządzający firmy inwestycyjnej Billon Group w Wielkiej Brytanii w wywiadzie dla CNBC z 2016 r. .

Innym istotnym wskaźnikiem makroekonomicznym jest duża dewaluacja walut na innych rynkach wschodzących, takich jak Indie i Rosja. Na przykład rupia indyjska spadła w 2017 roku o 20 procent w porównaniu do dolara amerykańskiego (USD).

Nawet jeśli dolar rośnie w porównaniu do innych walut fiducjarnych, ludzie na całym świecie szukają alternatywy dla dolara. Ostatnio Bitcoin jest solidnym pretendentem do alternatyw! Z drugiej strony Ripple, Ethereum i Litecoin wzmacniają rynki altcoinów. Między 12 marca a 12 maja kapitalizacja rynkowa Ripple (XRP) wzrosła z 250 mln USD do 7,5 mld, co stanowi fenomenalny wzrost o 3000%. Zgadza się: gdybyś zainwestował 10 000 USD w XRP dwa miesiące temu, dziś miałbyś 300 000 USD.

Bądźmy szczerzy, to całkowicie szalone!

Rosja

Wiemy, że Rosjanie wymieniali tracące na wartości ruble na Bitcoina w 2016 r. Rubel spadł i w ostatnich miesiącach dokonano transakcji na miliardy dolarów, co jest na tyle duże, że rosyjskie Ministerstwo Finansów wypowiedziało się na temat prania pieniędzy i możliwości opodatkuj i reguluj Bitcoin jako aktywa. Rosja może uznać bitcoin i inne kryptowaluty w 2018 r., Ponieważ władze chcą egzekwować przepisy dotyczące nielegalnych transferów, powiedział wiceminister finansów Aleksiej Moiseev w wywiadzie dla Bloomberg w kwietniu 2017 r. Pan Moiseev dodał, że „Państwo musi wiedzieć, kto w każdej chwili stoi po obu stronach łańcucha finansowego .

Finansowanie firm opartych na technologii Blockchain

Kolejnym ważnym czynnikiem jest pojawienie się firm blockchain korzystających z tokenów. Start-upy Bitcoin, które przyciągnęły ogromne inwestycje w firmy Bitcoin i blockchain z łącznym finansowaniem w wysokości 550 milionów dolarów w 2016 roku, zwiększają popyt na bitcoiny w 2017 roku.

Powrót do Chin

W deflacji waluty juana Bitcoin jest dostępny i bardzo atrakcyjny. Polityka i przepisy pieniężne również przyczyniają się do popytu na Bitcoin w Chinach. W rzeczywistości wiele chińskich firm i bogatych osób chce ukryć swoje aktywa przed rządem.

Bitcoin jest teraz mniej zmienny i stabilniejszy niż poprzednio, więc większych inwestorów kusi kryptowaluta. Ma teraz lepszy wykres historyczny, więc ludzie mają do niego większe zaufanie.

„Największym motorem jest teraz to, że zaczynasz widzieć, jak inwestorzy instytucjonalni są żywo zainteresowani całym sektorem – powiedział Brian Kelly, założyciel Brian Kelly Capital.

Japonia, ważny wzrost

BitFlyer to największa giełda w Japonii, z 70% udziałem w rynku, ale kraj ten ma stosunkowo niewielki udział w rynku światowym, wynoszący około 2,5%: 18 071 700 USD obecnie. Jednocześnie w Japonii obserwuje się znaczny wzrost popytu. W ciągu ostatnich 6 miesięcy Japonia stanowiła 0,91 procent całkowitego wolumenu handlu bitcoinami, ale w ciągu ostatnich 30 dni nastąpił zaskakujący wzrost do 6 procent, na podstawie nieoficjalnych szacunków i danych dostarczonych przez coinmarketcap.com i data.bitcoinity.org. Tak więc w Japonii również zaczyna się robić bardzo interesująco.

Koji Higashi, pisarz zajmujący się japońską przestrzenią kryptowalut, donosi, że nowa fala japońskich inwestorów podnosi cenę altcoinów.

Teraz wszystko jest jasne na niebie Bitcoin

Jakie złe wieści mogą to potencjalnie zakłócić?

Wzrost cen towarów, zwłaszcza złota, zaszkodziłby wartości Bitcoina, ale teraz tak się nie dzieje. Złoto spadło o 4,58 procent w ciągu ostatnich 30 dni, prawie -3 procent w tym roku… i -22,32 procent w ciągu ostatnich 5 lat. Jest to również korzystne dla Bitcoina. Wykres Bitcoin / Gold jest interesujący.

Interwencja Bejing może również zatrzymać wymianę handlową. Chociaż nikt nie może przewidzieć, co zrobią Chiny w tym roku, wydaje się prawdopodobne, że w pewnym momencie rząd podejmie działania. Trend w kierunku wyższych opłat transakcyjnych realizowany przez największe chińskie giełdy może się utrzymać.

Zdjęcie z BTC Keychain / Flickr.

Powyższe należy traktować jako opinię, a nie porady inwestycyjne w jakikolwiek sposób, jako bezstronne media, nikt nie ingeruje w treść redakcyjną CryptoInsider.com, autorzy mają swobodę wyboru własnego kierunku, członkowie Crypto Insider nie uczestniczą w transakcjach na podstawie treści.

Jak to, co napisaliśmy? Przekaż nam darowiznę, abyśmy mogli dalej pisać!

BTC: 1HozPdTTJahPigLXwMShErhubZLobBhFPL

ETH: 0xDf4d2529D777a80717E85Ed2269830ad6265951B

LTC

: LMT3LCbCSvActkVo4dgzbHjn1HPrCgs9Bjis4bgTgTGiQiGs5QiGs5QiQiGs4s4s4sqiGs5QiQiGs4s4sqiqi4s4sqi9

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy