14 sposobów na pewną inwestycję 100 000 USD

14 sposobów na pewną inwestycję 100 000 USD
16 października 2020
Category: Jeśli Chcesz

Jeff Rose, CFP® | 22 września 2020 r

Fajne 100 000 $ trafia na Twoje konto. Dobry dzień.

Zanim pójdziesz na banany i kupisz Teslę z funkcją automatycznej zmiany pasa, weź głęboki oddech – ze względu na mnie. Ostatnią rzeczą, na którą chciałbym cię widzieć, jest wydawanie wszystkich pieniędzy na samochody sportowe lub złe inwestycje.

Niezależnie od tego, czy inwestuję 1000, 100 000 czy 1 000 000 dolarów, najpierw podjąłbym kilka kroków (takich jak spłata długu i zbudowanie funduszu awaryjnego).

Pomożemy Ci poznać szereg inwestycji, metody inwestowania i narzędzia inwestycyjne, które obniżą Twoje ryzyko. Więc zgarnij swoje 100 000 $ i śmiało zainwestuj!

Najlepsze sposoby na zainwestowanie 100 000 USD w 2020 r

Bez względu na to, jaką ścieżkę wybierzesz, 100 000 $ wymaga przemyślenia przed zainwestowaniem. Chociaż nie zajmuję się już klientami w mojej praktyce, uważam, że znalezienie odpowiedniego specjalisty finansowego, który pomoże Ci w prawidłowej alokacji środków, aby osiągnąć długoterminowe cele, ma prawdziwą wartość.

Spis treści

 • Inwestowanie DIY
 • Nudne rzeczy
 • Inwestowanie z gwarancją – bez obaw
 • Alternatywy giełdowe
 • Poszukiwanie pomocy

Inwestowanie DIY

Uważasz się za przydatnego? Inwestowanie zrób to sam może być dla Ciebie najlepszą opcją i prawdopodobnie będziesz mile zaskoczony, jakie to proste!

1. Pożyczki typu peer-to-peer

Rosnąca popularność pożyczki społecznościowe to stosunkowo nowa forma pożyczania i pożyczania, w ramach której ludzie pożyczają sobie pieniądze w celu osiągnięcia zysku.

Dwie firmy oferujące pożyczki społecznościowe to Prosper i Lending Club – i poddałem je testowi, który zaowocował imponującymi zwrotami.

Chociaż obie platformy są godne podziwu, Lending Club stał się moim ulubionym źródłem do inwestowania w pożyczki P2P.

Klub pożyczkowy zaleca rozpoczęcie od inwestycji w wysokości 2500 $, abyś mógł kupić 100 różnych pożyczek i naprawdę rozłożyć ryzyko.

Rodzaje pożyczek

Osobiste, biznesowe, medyczne, samochodowe i nie tylko

Średnie zwroty

Minimum inwestycyjne

Mając 100 tysięcy dolarów do rozłożenia, zaczynałbym od inwestycji w wysokości 5 tysięcy, a następnie zwiększałbym go. Możesz skorzystać z pożyczek P2P, aby zdywersyfikować swój portfel z dala od akcji i innych inwestycji.

2. Betterment

Czy uważasz się za high-tech? Ślinisz się z powodu prostoty? Lubisz niskie opłaty?

Betterment może być twoją odpowiedzią.

Ich oprogramowanie jest tak łatwe w użyciu, że prawie trudno go nie wypróbować. Zacząłem od zainwestowania tylko 1000 $, aby zobaczyć, jak działa platforma i poczuć ją.

Po kilku pytaniach całkowicie zniknął i wyniósł 6,2% przy dość konserwatywnych ustawieniach.

Roczna opłata

Opłaty handlowe

Jedną z najfajniejszych rzeczy w Betterment jest to, że możesz szybko dostosować, ile pieniędzy zainwestowałeś w fundusze ETF w porównaniu z koszykiem obligacji skarbowych. Chcesz obniżyć swoją zmienność? Inwestuj więcej w obligacje.

Przeczytaj naszą pełną recenzję Betterment, aby dowiedzieć się, jak to działa i może być fantastyczną opcją dla tych, którzy szukają szybkiego sposobu na inwestowanie.

3. M1 Finance – inwestuj z ekspertem (ale nie po cenach ekspertów)

M1 Finance zmienia sposób, w jaki ludzie patrzą na robo-inwestowanie. Co jest takiego innego w M1?

Dzięki M1 otrzymujesz pomoc robo-doradcy i kontrolę nad samodzielnie zarządzanym portfolio. Inwestowanie z M1 to bułka z masłem, aw tym przypadku ciasto.

M1 wykorzystuje teorię nowoczesnego portfela, umożliwiając wybór lub tworzenie portfeli inwestycyjnych określanych jako ciasta.

Po wybraniu ciast M1 zarządza nimi za Ciebie, zapewniając, że alokacje inwestycji pozostaną na właściwym poziomie.

Opłaty doradcze

Opłaty handlowe

Ta funkcja nie tylko ułatwia inwestowanie, ale także automatycznie zapewnia pewną dywersyfikację portfela.

Z M1 masz do wyboru ponad 60 gotowych ciast, z których każdy zawiera do 100 kawałków. M1 umożliwia również tworzenie własnego ciasta, wybierając wypełnienie go spośród wybranych akcji i funduszy ETF z NASDAQ, BATS lub giełdy nowojorskiej.

Możesz również określić, jaka część środków zostanie przeznaczona na gotówkę i inwestycje. Aby dowiedzieć się więcej o tym, co ma do zaoferowania M1, spójrz na moją recenzję M1 Finance.

4. Kupuj jak Buffett

Warren Buffett ma kilka super prostych rad, które możesz zastosować samodzielnie:

„Umieść 10% gotówki w krótkoterminowych obligacjach rządowych, a 90% w bardzo tanim funduszu indeksowym S&P 500”.

Łał. To takie proste, to zaskakujące.

Możesz otworzyć konto E * Trade i zaoszczędzić duże pieniądze na opłatach – ale pamiętaj, że Warren nie zarobił miliardów kupując fundusz indeksowy.

Julie Rains z Investing to Thrive oferuje podobną sugestię, jak zainwestować 100 000 USD:

Gdybym miał dodatkowe 100 000 $ do zainwestowania, zainwestowałbym większość pieniędzy na rynku, część w siebie i zatrzymałbym rezerwę gotówki.

Oto mój podział i uzasadnienie:

 • 50 000 USD w fundusze indeksowe, zainwestowane samodzielnie lub poprzez zakup zarządzanego portfela lub korzystanie z usług automatycznego doradcy w firmie takiej jak Vanguard, Schwab, TradeKing, Betterment lub TD Ameritrade;
 • 20 000 $ zainwestowane na jakimś rachunku gotówkowym, przede wszystkim po to, abym miał dostęp do funduszy na zakup akcji w okresie spowolnienia bez konieczności sprzedawania bieżących zasobów;
 • 20 000 USD w indywidualnych wyborach akcji tylko dlatego, że uważam, że inwestowanie w firmy jest interesujące i przyjemne oraz może być opłacalne;
 • 10000 $ zainwestowane we mnie lub w osobisty projekt; na przykład mogę wydać pieniądze na ulepszenie mojej firmy, na przykład przeprojektowanie strony internetowej lub naprawę domu lub samochodu, co może pozwolić mi na generowanie dochodów za pośrednictwem Airbnb lub Uber.

Na szczęście nie mam zadłużenia hipotecznego ani innego do spłacenia, więc skupiłbym się na powiększaniu swoich pieniędzy głównie poprzez inwestycje zewnętrzne. Chcesz otworzyć konto E * Trade? Dowiedz się więcej z naszej recenzji E * Trade.

Nudne rzeczy

Są takie inwestycje, które są po prostu, no cóż, nudne. Rozumiem przez to, że tak naprawdę nie przynoszą wielkich zysków – ale przynajmniej są lepsze niż zakopanie walizki pieniędzy na podwórku. Spójrz . . . .

5. Wysokodochodowe rachunki oszczędnościowe

Najlepszą rzeczą w kontach oszczędnościowych o wysokim zysku są gwarantowane wypłaty. Ale nie daj się zwieść terminowi „wysokodochodowe” – te konta nie zapewniają dużych zwrotów z Twoich pieniędzy.

Naprawdę, powodem, dla którego nazywane są rachunkami oszczędnościowymi o „wysokim dochodzie”, jest to, że przynoszą wyższe zyski niż większość kont oszczędnościowych.

Znalazłem CIT Bank, aby uzyskać jedne z lepszych zwrotów ze wszystkich różnych kont bankowych online.

Jeśli masz 100 000 USD i nie jesteś jeszcze pewien, gdzie odłożyć swoje pieniądze, konto oszczędnościowe o wysokim dochodzie to kolejne miejsce, które jest świetne do inwestowania krótkoterminowego.

6. Płyty CD

Płyta CD to sprytne miejsce na przechowywanie pieniędzy z inwestycji. Chociaż nie uzyskasz tak wysokich zwrotów, jak w przypadku bardziej ryzykownych inwestycji, płyta CD zapewnia bezpieczeństwo i stabilność.

Inwestując środki w płytę CD, otrzymujesz ustaloną stopę procentową i zgadzasz się na okres, który może wynosić kilka miesięcy, 10 lat lub dowolny inny okres.

Płyty CD mają zwykle wyższe oprocentowanie niż konta oszczędnościowe, ale haczykiem jest ograniczony dostęp do twoich funduszy. Jeśli wycofasz się przed upływem terminu zapadalności, zapłacisz karę.

Płyta CD może być doskonałym miejscem na przechowywanie gotówki, gdy będziesz decydować, gdzie zainwestować te 100 000 USD, dając Ci czas na zastanowienie się z zainteresowaniem.

7. Rachunki rynku pieniężnego

Chcesz grać bezpiecznie i jednocześnie inwestować? Rachunki rynku pieniężnego to tylko bilet.

Ale pozwól mi ostrzec: są nudne. To znaczy naprawdę nudne.

Nie oczekuj wielkich zysków. Wiele razy możesz wyciągnąć więcej z konta na rynku pieniężnym niż płyta CD (certyfikat depozytu), ale obiecuję ci, że pieniądze nie będą płynąć z twojego kranu – nawet jeśli zainwestujesz całe 100 000 $.

Inwestowanie z gwarancją – bez obaw

Czy wiesz, że możesz zainwestować i uzyskać gwarantowany zwrot? Niesamowite, prawda? Oto kilka inwestycji, które absolutnie się opłacą:

8. Renty

Ale jeśli chcesz gwarantowanych zwrotów, stałe renty są piękną rzeczą. Możesz mieć pewność, że część – lub całość – Twoich 100 000 dolarów będzie bezpieczna w ramach stałej renty. Ale podobnie jak konta na rynku pieniężnym są dość nudne, jeśli chodzi o zwroty.

Pewnego roku miałem klienta, który naprawdę nie chciał mieć nic wspólnego ze zmiennością na giełdzie, a ponieważ płyty CD prawie nic nie płaciły, znalazłem dla niego pięcioletnią stałą rentę płacącą 3%. To ledwo powoduje inflację, ludzie. Ale hej, przynajmniej był to gwarantowany zwrot.

Inną formą rent, które oferują gwarancje, są renty o stałym indeksie (FIA, zwane również rentami indeksowanymi akcjami). Te renty są podobne do stałych rent, ponieważ oferują główną ochronę.

To, jak bardzo się różnią, to sposób zarabiania pieniędzy. FIA korzysta z kombinacji śledzenia różnych indeksów rynkowych i limitów odsetek w celu obliczenia całkowitego zwrotu. Mogą być bardzo zdezorientowani i próbując zrozumieć, dlatego ich nie lubię.

To, co mi się w nich podoba, to świadczenie podobne do emerytury, które może wypłacać i strumień dochodu do końca życia ciebie i twojego współmałżonka. Ta umowna gwarancja, którą oferuje firma ubezpieczeniowa, może zmniejszyć stres związany z inwestowaniem na giełdzie.

Renty są również pomocne, gdy nie możesz uzyskać ubezpieczenia na życie lub chcesz otrzymać świadczenia z tytułu opieki długoterminowej, ale nie masz pieniędzy na opłacenie ich z własnej kieszeni.

Pamiętaj, że renty mają wady i zalety. Przemyśl dostępne opcje, zanim się zarejestrujesz!

9. Ubezpieczenie na życie o wartości pieniężnej

Jeśli porozmawiasz z agentem ubezpieczeniowym o inwestowaniu, istnieje 99,9% szans, że zapytają Cię, czy chcesz kupić jakieś ubezpieczenie na życie o wartości pieniężnej. Może to być polityka na całe życie, uniwersalna polityka na życie, a nawet indeksowana uniwersalna polityka na życie.

Usłyszysz, jak mówią na przykład:

 • „Będziesz mieć inwestycję przez całe życie!”
 • „Będziesz mieć ubezpieczenie na życie, które ochroni Ciebie i Twoich spadkobierców na wypadek, gdyby coś Ci się stało!”

Hej, mogą nawet oferować jakąś podstawową ochronę!

I chociaż wygląda to na dobry interes ze względu na niezłe dywidendy, koszt ubezpieczenia zjadnie to od samego początku.

To trochę jak spłata kredytu hipotecznego – na początku płacisz dużo na poczet odsetek i bardzo mało na poczet kapitału. To samo dotyczy całego życia lub niektórych uniwersalnych polityk.

W większości przypadków nie jestem wielkim fanem ubezpieczeń na życie z wartością pieniężną jako czystej gry inwestycyjnej. Zdecydowanie mogłoby to mieć sens dla niektórych celów związanych z planowaniem nieruchomości, ale dotyczy to tylko mniejszości populacji.

Jest jednak jeden przypadek, o którym mogę pomyśleć, w którym uniwersalna polityka życiowa ma sens. Powiedzmy, że wpłacasz 100 000 $ i Twój kapitał jest chroniony. Firma ubezpieczeniowa może wypłacić 3% dywidendy, co jest dość atrakcyjne w porównaniu do stóp procentowych, które są obecnie dostępne w lokalnym banku lub nawet na płytach CD online – ale nie zapominaj o koszcie ubezpieczenia! Po wypłacie 3% dywidendy musisz odjąć koszt ubezpieczenia, który ostatecznie wynosi około 1,2%, co daje łącznie 1,8%.

Chociaż może to nie brzmieć zbyt atrakcyjnie, prawdopodobnie jest lepsze niż to, co można uzyskać z płyty CD.

Kicker polega na tym, że nigdy nie zarobisz mniej niż 1,8% – ale istnieje indeks powiązany z polityką, podobnie jak renta z indeksem akcji, w której jeśli indeks bazowy wzrośnie, możesz zarobić więcej.

Zgadza się, więcej!

Powiedzmy, że obecny limit tej polityki wynosi 13%. Jeśli rynek wzrośnie o 13%, możesz to zrobić, ale po tym nie możesz już więcej. Gdyby rynek stracił wtedy 12%, wróciłbyś do swojego 1,8%.

Ten rodzaj inwestycji może mieć sens dla Ciebie, jeśli masz dodatkową ilość pieniędzy na banku CD. Pamiętaj jednak, że jest to ubezpieczenie na życie, więc musisz przejść przez proces ubezpieczania.

I nie robisz tego dla zasiłku z tytułu śmierci, więc nie będziesz patrzeć na żadne milionowe polisy ubezpieczeniowe na życie za przekazanie dodatkowego spadku.

(Uwaga: te zasady istnieją, ale mogą się szybko zmieniać wraz ze stopami procentowymi).

10. Zwiększ rozmiar swoich darów charytatywnych

W przypadku osób, które nie są już w trybie akumulacji, ale planują zmaksymalizować swój majątek dla swoich dzieci i / lub organizacji, które wspierają , rozważ „inwestycję” polisy ubezpieczeniowej na życie.

Powiedzmy, że 69-letnia owdowiała kobieta nazwała swój kościół w testamencie, aby otrzymać zapis na cele charytatywne w wysokości 100 000 dolarów.

Ponieważ te pieniądze są przeznaczone dla kościoła i aby upewnić się, że fundusze nie są zagrożone, odłożyła 100 000 dolarów na zainwestowanie ich w CD, płacąc 2%.

Ale co by było, gdyby zamiast tego za te pieniądze kupiła polisę ubezpieczeniową na życie ze składką jednorazową i jako beneficjenta wskazała kościół?

Oto, jak to wygląda…

Jako niepaląca, ciesząca się dobrym zdrowiem, mogłaby wykupić polisę na 300 000 dolarów opłaconą dożywotnio za jednorazową składkę w wysokości 99 879 dolarów.

Tabele aktuarialne z Ubezpieczeń Społecznych szacują, że dożyje 86 lat.

W ciągu jej 17-letniej przewidywanej długości życia inwestycja 100 000 dolarów w płyty CD wzrośnie do około 140 000 dolarów. Kupując zamiast tego ubezpieczenie na życie, stworzy dodatkowy prezent w wysokości 160 000 dolarów dla swojego kościoła.

W rzeczywistości musiałaby zarabiać 6,7% rocznie (po opodatkowaniu) przez resztę swojego przewidywanego życia, aby zaoszczędzić 300 000 USD na alternatywnej inwestycji, aby dopasować wewnętrzny zwrot z inwestycji do polisy ubezpieczeniowej na życie.

Przekazywanie darowizn z ubezpieczenia na życie na cele charytatywne ma wiele innych zalet:

 • Dochody z ubezpieczenia na życie są wypłacane organizacji charytatywnej bez opóźnień spadkowych
 • Organizacja charytatywna otrzymuje znacznie więcej pieniędzy, które mogą pomóc w sfinansowaniu większych projektów
 • Rozgłos związany z dużymi darami może pomóc przyciągnąć innych darczyńców
 • Prezenty z tytułu ubezpieczenia na życie są prywatne; zapis w testamencie jest aktem publicznym
 • Majątek otrzymuje odliczenie podatkowe z tytułu darowizny, zmniejszając kwotę majątku podlegającą federalnemu podatkowi od nieruchomości.

To absolutny slam dunk!

Alternatywy giełdowe

Jeśli boisz się inwestowania na giełdzie, istnieją alternatywy.

11. Nieruchomości

Świetną alternatywą są nieruchomości. Niedawno spotkałem się z inwestorem na rynku nieruchomości, który podzielił się kilkoma wskazówkami, jak zacząć.

Mam innego kumpla, Brandona Turnera, który jest inwestorem w nieruchomości i wiceprezesem ds. Wzrostu w BiggerPockets.com. Oto, co mówi, że możesz zrobić ze 100 000 $ w nieruchomości:

„100 000 dolarów może zrobić dla ciebie kilka rzeczy na rynku nieruchomości, w zależności od poziomu ryzyka. Możesz kupić ładny dom na przedmieściach za około 100 000 $ i po prostu zebrać środki pieniężne z tego domu bez konieczności płacenia bankowi. Lub, jeśli chcesz wykorzystać trochę dźwigni finansowej na swoje pieniądze (zwiększając w ten sposób zarówno ryzyko, jak i potencjalny zysk), możesz postawić te 100 000 USD i kupić nieruchomości o wartości ponad 100 000 USD. Na przykład, możesz kupić apartament o wartości 500 000 $ i wpłacić 100 000 $ jako 20% zaliczki. Możesz też kupić pięć domów o wartości 100 000 USD i do każdego z nich wpłacić 20% zaliczki. Osobiście wybrałbym kompleks apartamentów, ale to mój chleb powszedni. To wspaniała rzecz w inwestowaniu w nieruchomości – jest tak wiele wspaniałych opcji, które pasują do różnych typów osobowości, lokalizacji i poziomów dochodów! ”

Świetna rada Brandon! Jak widzisz, jest tak wiele rzeczy, które możesz zrobić z nieruchomościami – gorąco polecam rozważyć jego rady.

12. Twoja edukacja

Inną świetną alternatywą jest inwestowanie w siebie. Słyszałeś dobrze: ty!

Niezależnie od tego, czy chodzi o naukę nowej umiejętności, uczęszczanie na studia czy staż, inwestowanie w siebie może przynieść ogromne zyski. Glen Craig z FreeFromBroke.com ma świetny artykuł pokazujący, jak twoja edukacja może zabezpieczyć się przed inflacją. Rozważ więc wzięcie części z tych 100 000 $ i zainwestowanie w siebie – będziesz zadowolony, że to zrobiłeś.

Poszukiwanie pomocy

Czasami potrzebujesz trochę pomocy. W porządku! W rzeczywistości może nawet pomóc Ci uzyskać lepsze zwroty. Jeśli nie masz czasu lub chęci na badanie giełdy, zostaw to ekspertom. . . .

Możesz również zapoznać się z innymi naszymi świetnymi recenzjami dotyczącymi inwestowania: Przegląd Ally Invest i Przegląd E * Trade.

13. Doradcy inwestycyjni

Doradcy inwestycyjni, podobnie jak Twoi, mogą pomóc Ci w radzeniu sobie ze złożonością inwestowania, aby mieć większe szanse na uzyskanie dużego zwrotu i jego zatrzymanie.

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz inwestować, jesteś już na emeryturze, czy jesteś kimś pośrednim, doradca inwestycyjny i pomoc.

Posłuchaj, jeśli zbliżasz się do emerytury, musisz podjąć jeszcze kilka ważnych decyzji. Czas odgrywa ogromną rolę na emeryturze. Doradca inwestycyjny może Ci w tym pomóc.

Istnieje wiele rodzajów doradców inwestycyjnych. Jestem praktykiem CERTIFIED FINANCIAL PLANNER , co oznacza, że ​​mam obowiązek powierniczy robić to, co leży w Twoim najlepszym interesie – i wiesz, że i tak bym to zrobił!

14. AssetLock

AssetLock to narzędzie zaprojektowane, aby pomóc Tobie i Twojemu doradcy inwestycyjnemu określić, czy musisz sprzedać fundusze w związku ze spadkiem wyników rynkowych.

Oto, jak opisuje to AssetLock:

AssetLock jest zastrzeżonym oprogramowaniem, które monitoruje portfele i ma z góry określony spadek, który można skorygować w dniach, w których giełda jest notowana, dzięki czemu zawsze wiesz, jak wygląda Twój portfel.

To nie jest strategia stop-loss.

Strategie Stop-loss to takie, w których cele kupna i sprzedaży są z góry określone i automatycznie się realizują. Zamiast tego, AssetLock może ostrzegać Cię o różnych niekorzystnych warunkach rynkowych, skłaniając Twojego doradcę do skontaktowania się z Tobą w celu omówienia Twojego portfela.

AssetLock wykorzystuje to, co nazywają wartością AssetLock , czyli z góry określoną cenę, która wyzwoli określone działania.

Kiedy osiągniesz swoją wartość AssetLock , zarządzający portfelem z FormulaFolios będzie monitorował rynek i jeśli nastąpi ożywienie, żadne transakcje nie będą dokonywane. Jeśli sytuacja na rynku się nie poprawi, Twój portfel zostanie przeniesiony do bezpiecznych krótkoterminowych bonów skarbowych USA na koniec dnia po osiągnięciu wartości AssetLock .

Jestem doradcą zatwierdzonym przez AssetLock . Absolutnie uwielbiam to, co robi FormulaFolios ze swoim oprogramowaniem AssetLock i zapewnia, że ​​mogę pomóc moim klientom uniknąć poważnych strat z powodu krachów rynkowych, jakie widzieliśmy w poprzednich latach.

Jak widać, istnieje wiele sposobów na pewną inwestycję 100 000 dolarów. Możesz wybrać jedną konkretną ścieżkę lub wiele. Po prostu upewnij się, że w jakiś sposób zainwestujesz, aby zrównoważyć inflację – Twój portfel Ci za to podziękuje!

** Ten post zawiera linki partnerskie, co oznacza, że ​​jeśli klikniesz na jeden z linków do produktu, otrzymam niewielką prowizję, jeśli zdecydujesz się na transakcje biznesowe z tym partnerem stowarzyszonym.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy