10 powodów, dla których warto odbyć staż

17 lutego 2021
Category: Będziesz Mieć

Amanda Smith jest niezależną pisarką, zajmuje się mediami społecznościowymi i brandingiem…

Czytaj dalej
5 pomysłów na szybkie i łatwe śniadanie w łóżku na dzień matki

Każdy w takim czy innym momencie będzie musiał odbyć staż, aby zdobyć doświadczenie i wiedzę na temat pożądanej dziedziny pracy. Być może myślisz sobie: „Chodzę po to na studia. Dlaczego muszę wykonywać jeszcze więcej pracy poza zajęciami? Chociaż jest to dobra uwaga, dlaczego nie spróbować dowiedzieć się więcej, nawiązać znajomości i sprawdzić, czy twój profesor wyglądający „z powrotem w przyszłość rzeczywiście wie, o czym mówi. Jest szansa, że ​​rozwiniesz się na swoim polu, zdobędziesz mocne CV i będziesz mieć jasny obraz tego, czego chcesz w przyszłości. Potrzebujesz więcej przekonań? Przeczytaj poniżej 10 powodów, dla których warto odbyć staż. Podziękujesz nam później.

Zdobądź doświadczenie życiowe w swojej dziedzinie

Więc to jest oczywiste, ale nie mogę wystarczająco podkreślić, że samo chodzenie na zajęcia, odrabianie zadań domowych i zapamiętywanie terminów do testu nie wystarczy, aby dostać się do drzwi do wymarzonej pracy. W rzeczywistości pracodawcy woleliby, abyś miał większe doświadczenie zawodowe niż tylko czteroletnie wykształcenie. Musisz mieć praktyczne doświadczenie, a staż to początek. Jest to idealne rozwiązanie, ponieważ nie wymaga od Ciebie, abyś wiedział, co robisz. Jesteś w niesamowitym miejscu, w którym możesz się uczyć, popełniać błędy, rozwijać się lub zmieniać zdanie. Będziesz mógł zobaczyć informacje o tym, jak to się robi. Wiem, że kiedy dostałem swój pierwszy staż w mediach społecznościowych (pracuję w mediach społecznościowych i piszę), bardzo szybko nauczyłem się, że media społecznościowe to coś więcej niż tworzenie treści. Niektórzy stażyści dowiedzieli się tego samego i zmienili zdanie.Skończyło się na tym, że pokochałem całe planowanie, dane i wskaźniki, które na to wpłynęły. Jak bym wiedział bez stażu?

Buduj swoją etykę pracy

Na tym etapie swojego życia prawdopodobnie miałeś pracę lub dwie. Mogło to być w kawiarni, opieki nad dziećmi lub w sklepie. Twoje pierwsze doświadczenie zawodowe zawsze nauczy Cię wiele o sile roboczej, ale są szanse, że nie masz wystarczająco dużo, aby zbudować etykę pracy. Słownik Merriama-Websteradefiniuje „etykę pracy jako wiarę w pracę jako dobro moralne, zbiór wartości skupionych na znaczeniu wykonywania dobrej pracy, odzwierciedlonych w determinacji do ciężkiej pracy, aby odnieść sukces. Jako stażysta zostaniesz poproszony o wykonanie szerokiego zakresu zadań. Wszystko od wypieku kawy, wprowadzania danych, robienia notatek na spotkaniu, planowania spotkań i pomocy zespołowi w realizacji projektów. Będą takie dni, w których czujesz, że nie robisz nic ważnego, i takie, w których będziesz pomagać w bardzo ważnym projekcie. Obie pokażą Ci, kim jesteś, co chcesz zrobić, aby odnieść sukces i jak ciężko chcesz pracować dla swoich marzeń. Poświęć ten czas, aby dowiedzieć się więcej o sobie i posunąć się jeszcze dalej, niż się spodziewałeś.

Lepiej zrozum swój stopień

Kiedy w szkole uczysz się czegoś konkretnego, każdego dnia przyswajasz coraz więcej informacji. Czasami może to być przytłaczające. Możesz czuć się tak, jakbyś był w nadmiarze informacji i tak jest. Ale jeśli chcesz, aby ta informacja została zachowana, stała się prawdziwa, naprawdę rezonowała z tobą – ding ding ding! Staż to Twój złoty bilet! Zastosuj to, czego się uczysz na wykładach w prawdziwym środowisku zawodowym. Prawdopodobnie będziesz wiedział więcej niż pracownicy. Wiedza jest świeża i znajduje się na pierwszym planie. Praca, którą będziesz tworzyć, będzie o wiele bardziej niesamowita i będziesz w stanie naprawdę zaimponować swoim pracodawcom. To może być dobry moment, aby sprawdzić, czy to jest branża, w której naprawdę chcesz się znaleźć. Będziesz mógł zobaczyć wszystkie wspaniałe i niezbyt efektowne części pracy.Staże są świetne jako „kariera próbna. Więc idź po to, co masz do stracenia?

Ucz się od profesjonalistów z Twojej branży

Nie ma innego środowiska, w którym możesz uczyć się od profesjonalistów w swojej karierze niż staż. Twoi profesorowie wiedzą dużo, mogą nawet być w branży, ale przez większość czasu tylko uczą i już nie pracują w tej dziedzinie. Możliwość pracy w tym samym biurze, co profesjonaliści z branży, w której chcesz pracować, jest niesamowita, ponieważ masz wgląd w to, jak potencjalnie może wyglądać Twoja przyszłość. Możesz zobaczyć, jak wygląda ich poranna rutyna, co robią na spotkaniach, jak zachowują się w stresujących chwilach i jak inwestować w swój zespół. Więc usiądź wygodnie, rób notatki, obserwuj wszystko wokół siebie i zrób listę tego, czego szukasz w miejscu pracy.

Nawiąż kontakty w swojej branży

Jest tak wiele powodów, dla których warto odbyć staż, a trzy, gdy jesteś na studiach. Jednym z największych powodów jest ten tutaj. WYKONAJ POŁĄCZENIA. Nie masz pojęcia, co zrobi to dla ciebie na dłuższą metę, dopóki tam nie dotrzesz, więc zszyj nasiona teraz i patrz, jak rosną później. Asystent młodszego producenta może być starszym producentem przed ukończeniem studiów i będzie pamiętać Twoją pracę i sposób, w jaki traktowałeś ich na początku kariery. Zaprzyjaźnij się ze wszystkimi. Woźny, recepcjonista, osoby na wejściu / junior / i senior. Poważnie. Bądź miły dla wszystkich, bez względu na to, jak cię w zamian traktują. Bądź profesjonalny wobec każdego, z kim się kontaktujesz. Bądź pokorny i wykonuj każde zlecone ci zadanie. Pamiętaj o imionach, urodzinach, specjalnych wydarzeniach z życia ludzi, o których słyszysz (ktoś zaręczył się, adoptował nowego szczeniaka, zbudował nowy dom itp.). Te drobne sposoby naprawdę podniosą twoją reputację i ostatecznie się opłacą.

Buduj zaufanie i zrozum swoją wartość

Wybierając się na staż w college’u, możesz czuć, że znajdujesz się na dole łańcucha pokarmowego. W niektórych miejscach możesz się tak czuć, ale wiesz co? Ty nie jesteś. Uczysz się, rozwijasz i ewoluujesz jako osoba każdego dnia. Poprzez projekty, codzienne zadania, liczne staże i interakcje z ludźmi wokół ciebie, w końcu zbudujesz pewność siebie, której nigdy wcześniej nie miałeś. Ta pewność przeniesie Cię do następnej pracy. Gdy ktoś wie, kim jest, jest pewny swoich umiejętności i rozumie ich wartość dla firmy, nic nie może go powstrzymać. W rzeczywistości wyróżnią się w tłumie i najprawdopodobniej dostaną pracę, o którą rozmawiają. Czasami trzeba to udawać, ale ogólnie staże pozwalają dostrzec swoje mocne i słabe strony i być pewnym tego, co masz do zaoferowania.

Dowiedz się, jak pracować z różnymi osobowościami

Bez względu na dziedzinę, którą się zajmiesz, będziesz pracować z ludźmi. Twoi współpracownicy, Twój szef, klienci i ludzie, z którymi masz cotygodniowe interakcje (kurier, woźny itp.). Jest tak wiele typów osobowości i wszyscy muszą ze sobą współpracować. Podczas stażu ważne jest, aby obserwować wszystkich wokół siebie. Dowiesz się, jak słuchają, uczą się i reagują. Twój szef może być tak zajęty, że nie ma czasu na pogawędki. Dowiedz się, jak przejść do rzeczy w profesjonalny i uprzejmy sposób. Z drugiej strony możesz mieć szefa, który jest bardziej praktyczny i chce usłyszeć, dlaczego zdecydowałeś się zrobić określone rzeczy. Mogą chcieć zrozumieć Twój proces. W takim przypadku bądź delikatny, mów powoli i bądź jak najbardziej szczegółowy.Jest o wiele więcej osobowości, z którymi spotkasz się w swojej karierze, a Twój staż to świetne miejsce, aby się o nich dowiedzieć.

15 najlepszych staży, które obecnie zatrudniają

Podnieś swoje CV

Wszyscy wiemy, że do pracy poszukują osoby z pokrewnym doświadczeniem. Jeśli jesteś na studiach, prawdopodobnie zastanawiasz się, skąd to się bierze. Oczywiście staże, ale nie tylko jeden. Przeprowadź jak najwięcej staży w trakcie swojej kariery w college’u. Są płatne staże, staże za zaliczenie na studia i staże, które można odbyć na odległość, więc nie ma tutaj wymówki. Im więcej musisz się wykazać, tym większe masz szanse na znalezienie pracy po ukończeniu studiów. Niektóre można odbywać w niepełnym wymiarze godzin, inne w pełnym wymiarze godzin, a jeszcze inne w okresie letnim (nawet lepiej). Sprawdź, jaki rodzaj stażu jest dla Ciebie najlepszy i idź na niego. Jeśli chcesz pracować w mediach społecznościowych, pracuj dla firm tworzących treści, firm marketingowych, agencji mediów społecznościowych, firm zajmujących się marketingiem influencerów i nie tylko.Do czasu ukończenia studiów będziesz mieć szeroki zakres umiejętności do pokazania i będziesz gotowy na wszystko, co nadejdzie. Pracodawcy będą pod takim wrażeniem, że przez te cztery lata nie tylko imprezowałeś i nie spędzałeś wakacji, ale naprawdę chciałeś się uczyć.

Dodatkowy dochód, kredyty na studia

Wiemy o tym, że większość staży jest bezpłatnych. Nie ma jednak powodu, aby go odrzucać. Musisz zdobyć doświadczenie zawodowe i zrozumieć branżę, w której chcesz się znaleźć. Ale w rzadkich przypadkach zarabiasz lub dostajesz kredyty na studia, skorzystaj z okazji i uciekaj. Dodatkowy dochód jest świetny dla każdego, zwłaszcza jeśli jesteś na studiach. Jeśli jesteś mądry, możesz to wykorzystać, aby spłacić pożyczki studenckie lub przeznaczyć na wydatki na życie. Nawet jeśli staż oferuje tylko stypendium, dowiedz się, co to jest, czego się od ciebie wymaga i zdecyduj, czy będzie dla ciebie najlepsze. Większość miejsc jest bardzo elastyczna w planie zajęć i rozumiesz, że potrzebujesz również czegoś ze stażu. Jeśli jest lato i nie bierzesz udziału w zajęciach, poszukaj płatnych staży i zrób tę monetę! Mogą być nawet staże zagraniczne,i zyskujesz dzięki temu trochę darmowych podróży!

Potencjalnie zdobądź pracę

Teraz możesz nie chcieć pracować w każdym miejscu, w którym odbywasz praktykę i to jest w porządku. Jeśli zaczynasz staż i kochasz firmę i ludzi, jest to świetny sposób na znalezienie pracy. Podczas stażu spójrz na stronę kariery swojej firmy i zobacz, czego szukają. Czy pasujesz do któregoś z tych opisów? Czy znasz ludzi z tego działu? Czy mógłbyś dobrze wykonać tę pracę? Jeśli tak, to zrób to. Poproś przełożonego o list polecający i e-mail z wprowadzeniem do kierownika działu. To wewnętrzne połączenie, którego nie będą mieli ludzie z zewnątrz, co stawia Cię przed wszystkimi innymi. Z ostatniego stażu dostałem pracę na pełny etat i przeniosłem się z nią do Nowego Jorku. Byłem u nich tylko przez trzy miesiące (i zdalnie) i było to niesamowite doświadczenie edukacyjne.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy